Gelin Halayı filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? Gelin Halayı ilk kez televizyonda!

Güncelleme Tarihi:

Gelin Halayı filmi konusu nedir, oyuncuları kimler Gelin Halayı ilk kez televizyonda
Oluşturulma Tarihi: Haziran 28, 2022 11:18

Gelin Halayı tv’de ilk kez bu akşam Kanal D’de ekrana geliyor. 2021 yapımı filmde iyi niyetli bir gencin aşk hikayesi ve başına gelen komik olaylar anlatılıyor. Peki, Gelin Halayı filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? İşte, Gelin Halayı filmi oyuncu kadrosu ve özeti...

Haberin Devamı

Yerli komedi filmi Gelin Halayı bu akşam ilk kez televizyonda izleyicisiyle buluşuyor. Senaryosunu Bekir Kerem Kurt'un kaleme aldığı filmde başarılı oyuncular rol alıyor. İşte, Gelin Halayı filmi konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler...

GELİN HALAYI FİLMİ KONUSU VE ÖZETİ

Ali, saf iyi niyetli bir gençtir. Aynı köyde yaşadığı Fatma’ya aşıktır. Fatma’nın babası Fevzi ise kızı için yüklü bir başlık parası istemektedir. Almanya’dan geldiğini söyleyen Alâeddin de Fatma ile evlenmek ister. Fevzi kızını isteyen iki delikanlıya karşı bir açık artırma sistemi kurar ve kızı Fatma’yı 450 Bin TL başlık parası ile Alâeddin’e verir. Ali, bir akşam Fatma’yı, Alâeddin’inin arabası ile yayla evine kaçırır. Bundan sonra Fatma, Ali’den imam nikahının kıyılmasını ister. Ali köyden imamı da kaçırır. İmam iki tane şahit lazım der.

Haberin Devamı

Ali bu sefer köyün davulcu ve zurnacısını kaçırır. Fatma bu sefer annesinin de yanında olmasını ister. Ali hem kendi annesini hem de Fatma’nın annesini kaçırır. Anneler geldiğinde resmi nikah isterler. Ali bu sefer nikah memurunu kaçırır. Nikah memuru geldiğinde anneler halay çekmek ister ama kalabalık yoktur derler. Ali köylünün çoğunu kaçırır. Artık herkes halay çekip eğlenirken Fevzi ve Alâeddin düğünü basar. Jandarma gelip Alâeddin’i dolandırıcılıktan yakalar. Fevzi ise kızını Ali’ye vermeye razı olur.

GELİN HALAYI OYUNCULARI

2021 yılında vizyona giren filmin senaryosu Bekir Kerem Kurt'a ait. Gelin Halayı filmi oyuncuları arasında ise Tuğba Melis Türk, Halil İbrahim Kurum, Faik Ergin, Selahattin Taşdöğen, Binnur Şerbetçioğlu, Cem Cücenoğlu, Metin Keçeci, Aydan Burhan gibi başarılı isimler yer alıyor.

BAKMADAN GEÇME!