Doktor Civanım filmi nerede çekildi? Doktor Civanım oyuncuları kimlerdir?

Güncelleme Tarihi:

Doktor Civanım filmi nerede çekildi Doktor Civanım oyuncuları kimlerdir
Oluşturulma Tarihi: Ocak 15, 2020 22:01

Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı, Doktor Civanım filminin oyuncu kadrosu izleyenler tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. Yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı Türk Sineması'nın efsane filmlerinden olan Doktor Civanım eski İstanbul görüntüsüyle izleyenler tarafından merak konusu oldu. Peki, Doktor Civanım filmi nerede çekildi? Doktor Civanım oyuncuları kimlerdir? İşte, filmle ilgili detaylar...

Haberin Devamı

Uğur Film ve Memduh Ün tarafından yapımcılığını üstlendiği Doktor Civanım bir kez daha televizyonda izleyici karşısına çıktı. Yıllardır bir hastanede hademelik yapmış ve doktorlardan birkaç ilaç öğrenmiş olan Kemal'in köyünde kendisini doktor olarak tanıtması komik olaylar çerçevesinde ele alınıyor. Peki, Doktor Civanım oyuncu kadrosunda kimler var? İşte, Doktor Civanım oyuncuları hakkında bilgiler.

DOKTOR CİVANIM OYUNCULARI KİMLERDİR?

Doktor Civanım oyuncu kadrosunda şu isimler yer almaktadır;

Kemal Sunal - Kemal

Ali Şen - Rusen Aga

İhsan Yüce - İhsan Ağa

Bahar Öztan - Sümbül

Ayşen Gruda - Şadiye

Yadigar Ejder - Gaffur

Sırrı Elitaş - Yaşar

Muadelet Tibet - Huriye ana

Nermin Denizci - Asiye

Ahmet Açan - Yunus amca

Osman Çağlar - Kasaba tellalı

Ahmet Turgutlu - Kasabalı

Arap Celal - Davulcu

Ali Demirel - Murat Ateş

Ali Demir - Kasabalı

Hikmet Gül - Ayşe

Haberin Devamı

DOKTOR CİVANIM NEREDE ÇEKİLDİ?

Doktor Civanım, Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı, yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı 1982'de çekilmiştir. Uğur Film ve Memduh Ün tarafından yapımcılığı üstlenen filmin senaryosunu Safa Önal ve Memduh Ün yazdı. Müziğini ise ünlü müzisyen Cahit Berkay hazırlamıştır. Film, İstanbul'un köylerinden Boğazköy'de çekilmiştir. Köyde yaşayan birçok kişi de filmde figuran olarak rol almıştır.

FİLMİN KONUSU

Yıllardır bir hastanede hademelik yapmış ve doktorlardan birkaç ilaç öğrenmiş olan Kemal, hem annesini üzmemek hem de köyün cahil halkının sağlığını korumak için annesine doktor olduğunu anlatan bir mektup yazar. Çok sevinen annesi bunu köye yayınca köyün kızları Doktor sandıkları Kemal'i kendilerine aşık etmek için ellerinden geleni yapacaktır.

 

 

 

 

 

BAKMADAN GEÇME!