GeriStil Yeni moda: “Türk Tıraşı”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni moda: “Türk Tıraşı”

Yeni moda: “Türk Tıraşı”
Abone Olgoogle-news

Değişen dünyada moda da hızlı bir şekilde değişiyor. Bakımlı, makyajlı kızlara hemen hepimiz alıştık. Ancak artık erkekler de en az bayanlar kadar bakımlı olmaya özen gösteriyor.

Erkekler kendilerine bakım yaparken ilk olarak saçlarına önem veriyor. Saç kesimleri konusunda dünyadaki trendler yakından takip ediliyor. Farklı ülke isimleriyle anılan saç kesim modelleri ortaya çıkıyor. İtalyan, Amerikan, Alman, Fransız usulü saç kesimi gibi.

Son günlerde de gençler arasında Türkiye’ye özgü bir model ön plana çıkmaya başladı. Bu modeli ortaya atan kişi de yıllardır Türkiye’de profesyonel kuaförlük mesleğini yapan  Adem Terzi
Yeni saç modelinin adı “ Türk Tıraşı”Peki  nedir bu Türk Tıraşı?Bu model, saç  dokusuna zarar vermeden  saçın yoğunluğu alınarak saça şekil verme esasına dayanıyor. 
Bu model de uzunlu-kısalı bir saç kesimi yapılıyor. Saça makas hareketleriyle derinlik kazandırılıyor. Asimetrik bir şekilde kesim yapılıyor. Ve bu kesimin ardından saç doğal bir görünüm kazanıyor. Daha sonra saça istenilen biçimde şekil verilebiliyor. Bu model için   “yüze hakim olan saçtır” diyebiliriz. 
 Türk tıraşının amacı, saç kesimi yapıldıktan sonra günlük yaşamda saça yapılan birkaç hareketle güne devam edilmesini sağlamaktır. 
Türkiye’de gençler arasında hızla yayılan bu modelin yakın bir zamanda tüm dünyada da ilgi görmesi bekleniyor. 

Yeni moda: “Türk Tıraşı”

Adem Terzi'nin müşterileri arasında Onur Büyüktopçu, Anıl Tetik gibi ünlü isimler var. 

Yeni moda: “Türk Tıraşı” 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle