Aşık Shakespeare’in yeni ikilisi

Güncelleme Tarihi:

Aşık Shakespeare’in yeni ikilisi
Oluşturulma Tarihi: Kasım 28, 2023 17:32

Aşık Shakespeare’in iki başrol oyuncusu Uraz Kaygılaroğlu ve Nezaket Erden, oyundaki performansları kadar uyumlarıyla da dikkat çekiyor. Sahnede iki aşığı canlandıran oyuncular, özel kareler için objektif karşısına geçti.

Haberin Devamı

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortaklığıyla ve Damat & Tween desteğiyle sahneye aktarılan, Uraz Kaygılaroğlu’nun William Shakespeare’e, Nezaket Erden’in Viola karakterine hayat verdiği, sayısız ödülün sahibi efsanevi filmden aynı isimle Türkiye’de ilk kez sahneye uyarlanan Aşık Shakespeare, sahnelendiği ilk günden bu yana kapalı gişe oynanmaya devam ediyor. 

Aşık Shakespeare’in yeni ikilisi

UYUMLU ÇİFT!
William Shakespeare’i Uraz Kaygılaroğlu’nun canlandırdığı, Viola karakterine Nezaket Erden’in hayat verdiği Aşık Shakespeare’de, iki oyuncunun uyumu fotoğraf çekiminde objektife de yansıdı. Kaygılaroğlu rol arkadaşını şöyle anlatıyor; “Partnerim Nezaket olunca dedim ki, ‘güvenli bir yerdesin. Deneyeceksen buradan başla’. Çok mütevazı ve olağanüstü bir oyuncu. Yeteneğinin yanı sıra insan yönüyle de çok özel. Bu yüzden bana çok iyi geldi.” Nezaket Erden ise rol arkadaşıyla ilgili şunları söyledi, “Birlikte oynamayı çok sevdik gerçekten. Uraz’ın sahnede ilk deneyimi ama hiç öyle hissettirmedi. Şu an başka birinin bu rolü oynadığını hayal edemiyorum. Çok rahat, her an her şeye açık, o an orada beni dinleyen bir oyuncuyla olmak sahnede harika bir his.”
Yönetmenliğini Serdar Biliş’in, koreografisini Beyhan Murphy’nin ve müziklerini Tuluğ Tırpan’ın, dekor ve ışık tasarımını Cem Yılmazer’in ve kostüm tasarımını Gamze Kuş’un üstlendiği Aşık Shakespeare’in oyuncu kadrosunda ayrıca Şebnem Sönmez, Merve Polat, Kerem Arslanoğlu, Ceren Taşçı ve Ekrem Can Arslandağ gibi başarılı oyuncular da yer alıyor. Oyunun özgün atmosferini yansıtmak üzere bestelenen şarkılar, müzisyen Gülin Kılıçay ve oyun için bir araya gelen özel müzik grubu tarafından sahnede canlı olarak seslendiriliyor.

Haberin Devamı

Aşık Shekaspeare, 28-29 Kasım ve 23-24 Aralık tarihlerinde Zorlu PSM’de seyircisiyle buluşuyor.

 

 

BAKMADAN GEÇME!