Dr. Servet Terziler yazdı... Saçınıza bir dokunuşu yeter: Saçları ekmeden çoğaltmak mümkün

Güncelleme Tarihi:

Dr.  Servet Terziler yazdı... Saçınıza bir dokunuşu yeter: Saçları ekmeden çoğaltmak mümkün
Oluşturulma Tarihi: Şubat 04, 2023 07:00

İncelmiş saç tellerini kalınlaştırmak ve saç dökülmesini durdurmak için geliştirilen saç lazer tedavisi, kişinin dış görünümüne önemli derecede katkı sağlayıp daha güçlü saç kökleri ve tellerine kavuşma imkânı sunuyor.

Haberin Devamı

Uygulama sayesinde saça rengini veren melanosit hücreleri de tedavi edildiği için kısmi olarak saçların rengi koyulaşıyor; saç kendi doğal rengini geri kazanıyor. Yaklaşık 2-3 ay gibi çok kısa bir sürede saç dökülmesinde azalma veya durma, saçlarda canlanma ve gürleşme görülüyor.

Saçtaki dökülme ve açılma, duyguları etkiliyor

Saçlar hem kadınlar hem de erkekler için estetiğin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Sağlıklı, gür ve canlı saçlara sahip olmak hem görsel hem de psikolojik açıdan oldukça önemlidir. Gür ve sağlıklı saçlar aynı zamanda özgüvenli, genç ve çekici görünmekle de doğrudan ilişkilidir. Ancak ne yazık ki genetik miras, hormonal dengesizlikler, fiziksel ve duygusal travmalar gibi nedenlerin yanı sıra çağımızın getirdiği sağlıksız yaşam koşulları, yetersiz beslenme ve stres gibi faktörler de saç kaybına yol açabiliyor.
Tüm bu nedenlerle saçlı derideki kılcal damarlar kapanabiliyor; beslenemeyen saç telleri önce incelip güçsüzleşiyor, ardından tümüyle dökülüyor ve saç kökü uykuya geçiyor. İncelme, seyrelme ve belirli bölgelerde tamamen açılma şeklinde kendini gösteren saç dökülmesi kişinin imajını, dış görünümüyle ilgili algılarını, duygu ve davranışlarını büyük oranda etkiliyor.

Haberin Devamı

Saç dökülmesini durdurmak mümkün

Saç lazeri, zayıflamış olan saç köklerini uyarıp kan dolaşımını hızlandırarak saç tellerini güçlendirmeye ve saç dökülmesini önlemeye olanak sağlayan etkili bir tedavi yöntemidir.
Güvenli, acısız ve sağlıklı bir uygulama olan saç lazer tedavisi dökülmeyi önemli ölçüde azaltıp mevcut saçların güçlenmesini sağlar.

Dökülmeye karşı kalıcı çözüm arayanlara umut ışığı

Bugün saç kaybı yaşayan birçok kişinin hayatını değiştiren ve başarıyla uygulanan saç lazeri; kılcal damarların canlanmasını, köklerin uyanmasını, böylelikle saçsız alanların yeniden gür ve sağlıklı saçlara kavuşmasını sağlıyor. Günümüzde tıbbın pek çok alanında yüz güldüren lazer yöntemi, saç tedavilerinde de etkili sonuçlar veriyor. Saç lazeri incelmiş saçları kalınlaştırıp gelişimini destekleyerek dökülmeye karşı kalıcı çözüm arayan bireyler için de umut ışığı oluyor.

Haberin Devamı

Lazer ışınları saç köklerine ulaşıyor

Saç derisindeki oksidatif stresi baskılayarak saç kökünün bulunduğu hücrenin daha hızlı yenilenmesini destekleyen saç lazeri tedavisinde, içeriğinde düşük oranda diot ışınları bulunan yeni nesil cihazlar kullanılıyor.
İlk olarak uzman tarafından kişinin saç yapısı inceleniyor; dökülme derecesine yönelik konsültasyon ve saç analizi yapılıyor. Ardından seans sayısı ve sıklığına karar veriliyor. Başlangıçta canlılığını yitiren saçların bulunduğu alanlar hedef alınarak ‘dermapen’le küçük kanallar açılıyor ve saçların beslenip güçlenerek çoğalmasını sağlayan kişiye özel formülize edilmiş bir serum uygulanıyor. Daha sonra lazer cihazı, zayıflık ve seyreklik görülen noktalara uygulama yapıyor.
Lazer ışınları, bu bölgeleri tamamen tarayarak saç köklerine ulaşıyor. Böylece zayıflamış tüylerin kök hücrelerini uyararak güçlenmesine ve kalınlaşmasına yardımcı oluyor.

Haberin Devamı

Saçlı deriye zarar vermiyor

Hem uygulama sırasında hem de uygulama sonrasında kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissetmiyor. Saç köklerine giden oksijenin artmasını sağlayan lazer ışınları, saçlı deriye hiçbir zarar vermiyor.
Seanslar haftada bir 40 dakika veya haftada iki kez 20’şer dakikadan uygulanıyor. Toplam 2 ila 4 ay içinde tedavi süreci tamamlanıyor. Hedeflenen sonuçlara ulaşılması için tedavinin en az 6 ay boyunca uygulanması tavsiye ediliyor. Saç lazeri tek başına uygulanabildiği gibi mezoterapi ve PRP yöntemleriyle de kombine edilip etkinliği artırılabiliyor. En sık kullanıldığı alanların başında ise saç ekimi geliyor. Saç lazeriyle saç ekiminden kısa sürede daha başarılı sonuçlar elde etmek mümkün olabiliyor.

Haberin Devamı

Kısa sürede saç tellerinde güçlenme

Saç lazeri tedavisinin sonuçları uygulama yapılan bölgedeki mevcut saç durumuna, foliküllerin potansiyeline, saç yapısına ve elbette genetik yapısına göre değişkenlik gösteriyor. İlk uygulamadan itibaren kısa bir sürede saç tellerinde güçlenme ve hacim artışı gözlemleniyor.

Kadınlara da erkeklere de uygulanabiliyor

Saç lazeri tedavisi belli bir yaş sınırı olmaksızın saç dökülmesi, incelme ve seyrelme problemi yaşayan kadın-erkek herkes ideal bir uygulama. Yan etkisi de bulunmamaktadır.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!