GeriKelebek Peru’nun altın tahılı: Kinoa
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Peru’nun altın tahılı: Kinoa

Peru’nun altın tahılı: Kinoa
refid:26353384 ilişkili resim dosyası

Latin Amerika’nın büyülü ülkesi Peru; yemek, içki ve müzikleriyle düzenlenen özel bir gecede Türk basını ve turizm sektörüne tanıtıldı.

Peru’nun dünyaca ünlü şefleri Javier Florez, Marita Lynn ve Roberto Segura’nın özel menüsü ile zenginleşen gecede, özel tahılı Kinoa’nın büyülü tarifleri konuklarla paylaşıldı.

Peru Mutfağı Tanıtım Kokteyli, Peru Türkiye Büyükelçisi Jorge Abarca’nın ev sahipliğinde Latin Amerika ülkelerinin diplomatik temsilcileri, iş adamları, turizm sektörü ve Türk basın mensuplarının katılımıyla 28 Nisan Pazartesi akşamı Frankie Restaurant’ta gerçekleştirildi. Peru’nun dünyaca ünlü şefleri Javier Florez, Marita Lynn ve Roberto Segura’nın iki gün için İstanbul’a gelerek özel olarak hazırladıkları kinoalı yemekler gecenin yıldızıydı. Yüksek kaliteli ürün ihracatında ilk sıralarda yer alan Latin Amerika ülkesi Peru’nun altın renkli tahılı kinoa, Avrupa, Asya, Kuzey Amerika, Asya ve Avustralya’da lüks restoranlarının ve elbette dünyadaki Peru restoranlarının mönülerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kinoa, lezzeti ve yüksek besin değeriyle dikkat çekiyor.

Kinoalı ve kimyonlu cızbız köfte

500 gram kıyma
1 bardak pişirilmiş kırmızı kinoa
1 orta boy rendelenmiş soğan
1 yumurta
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı kimyon
Kinoa, yumurta, zeytinyağı, kıyma, soğan ve kimyonu karıştırın. Küçük köfteler haline getirin. Izgara şeklinde pişirdikten sonra sebze ve salatayla servis edin.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False