Mimiklerinizi dondurmadan genç kalın

Güncelleme Tarihi:

Mimiklerinizi dondurmadan genç kalın
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 02, 2011 14:15

Dünyada yaklaşık 13 yıldır kullanılan ve Türkiye'de yeni uygulama alanı bulan “Endopeel” yöntemi, cerrahi müdahale gerektirmeden enjeksiyon ile uygulanmasıyla mimikleri dondurmadan kişinin doğal yollarla kırışılıklarından kurtulmasını sağlıyor.

Haberin Devamı

Konuyla ilgili bilgi veren plastik ve rekonstrüktif cerrahı Opr. Dr. Sacit Karademir, herkesin her zaman genç ve güzel görünmek istediğini ve bu yolda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını belirterek, kozmetik sektörünün son yıllarda gösterdiği gelişmelerin de bunun bir kanıtı olduğunu söyledi.

Karademir, İsviçreli Prof. Dr. Alain Tenenbaum'ın da bu doğrultuda kırışıklıkları ve yüz hatlarındaki bozuklukları gidermek için “Endopeel” adını verdiği bir teknik geliştirdiğini aktararak, bu yöntemin dünyada yaklaşık 13 yıldır kullanıldığını dile getirdi.

Yöntemin Türkiye'de de uygulanmaya başladığını ifade eden Karademir, tekniğin Sağlık Bakanlığı ve Avrupa CE onayına sahip olduğunu kaydetti.

Karademir, hem lifting (kasa hacim katmak), hem de kimyasal peeling (cildi ölü hücrelerden arındırmak) vazifesi gören “Endopeel” yönteminin Türkiye'deki pek çok plastik ve estetik cerrah tarafından desteklendiğini ifade ederek, cerrahi müdahale gerektirmeden enjeksiyon ile uygulanan tekniğin vücutta çok geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu aktardı.

“BOTOKSTAN TAMAMEN FARKLI BİR YÖNTEM”

“Endopeel”in botokstan tamamen farklı bir yöntem olduğunu vurgulayan Karademir, şunları kaydetti:

“Bu tekniğin birçok üründen farkı, mimikleri asla dondurmaması. Kişi, kas ve mimik hareketlerini tamamen doğal bir şekilde kullanmaya devam edip aynı zamanda kırışıklıklarından kurtuluyor. Ayrıca uygulanan bölgede toparlama ve sıkılaşma yaşıyor. Uygulamanın hemen 10 dakika sonrasında gözle görülür fark yaratılıyor. Tekniğin boyun, elmacık kemikleri, el kaş, göz çevresi, dudak, dekolte germe, selülit tedavisi, kasık germe, popo kaldırma gibi çok yaygın kullanım alanı var. İçeriğindeki karbolik asit ve yer fıstığı yağı ile gençleşme vaat eden Endopeel, doğrudan kas içine enjekte ediliyor. Bunu yaparken kası asla paralize etmeyen yöntem ile yaşlanmak tarihe karışacak.”

Karademir, yöntemin kasları paralize etmediğini ve ifadeyi değiştirmediğine dikkati çekerek, “Endopeel, asla mimik kaybına neden olmaz. Doğrudan kas içine enjekte edilerek kas kütlesi içinde volüm oluşturmak suretiyle taşıcılığı artırarak dolgunluk ve lifting sağlayan Endopeel, 6-8 ay içerisinde vücuttan tümüyle atılmaktadır” diye konuştu.

Cerrahi dışı estetik yaklaşımlarda her gün yeni ürünlerin kullanım alanı bulduğunu belirten Karademir, bunlardan uygulanması kolay ve kalıcılık süreleri uzun olanların belirli süre dokudan uzaklaştığında deformite veya alerjik reaksiyon oluşturmaması gibi özellikleri ile Sağlık Bakanlığınca kullanımına izin verilmesinin ürünlerin tercih edilmesinde önem arz ettiğini vurgulayarak, bu kapsamda “Endopeel”in de kendisini kanıtlamış bir ürün olduğunu kaydetti.


 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!