Seda Sayan'dan eleştirilere yanıt: Benim babam da inşaat işçisiydi

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mart 06, 2018 08:12

Seda Sayan, Ece Gürsel'i kendi adını taşıyan televizyon programında ağırladı. Programa Seda Sayan'ın inşaat işçileriyle ilgili sözleri damga vurdu. Sayan, sperm bankası ile hamile kalmanın konuşulduğu sırada Ece Gürsel'e "Kız yazık ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Kız siz ne bekliyorsunuz doğurmak için. Baktın adamın genleri güzel. Maşallah sırım gibi. Tuttuğunu koparıyor, kuvvetli! Yap çocuğu ne var?" dedi. İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Yunus Özgür'den bu sözlere sert tepki geldi. Özgür, Sayan için 'şarlatan' ifadesini kullandı. Seda Sayan'dan eleştiriler üzerine bir açıklama yaptı.

Haberin Devamı

MANKEN Ece Gürsel, dün Seda Sayan'ın kendi adını taşıyan programına konuk oldu.

Bilal Özcan, Ece Gürsel'e "Sperm bankasından hamile kalmak ister misin?" diye sordu.

Ece Gürsel ise Özcan'a bu konuyu annesiyle de konuştuğunu belirterek "Annem koca adayı çıkmadı. Hiçbir şey de kalmadı. Öyle bir şey yaparız demişti." yanıtını verdi.

Bu sırada söze giren Seda Sayan'ın Ece Gürsel'e verdiği tavsiye ise şaşırttı:

"Kız yazık, ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Kız siz ne bekliyorsunuz doğurmak için. Baktın adamın genleri güzel. Maşallah sırım gibi. Tuttuğunu koparıyor, kuvvetli! Yap çocuğu ne var? "

İNŞAAT İŞÇİLERİNDEN SERT YANIT

İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Yunus Özgür, Seda Sayan'ın sözlerine çok öfkelendiğini belirtti. Cumhuriyet'in haberine göre Özgür şunları söyledi: "Zaten devlet, taşeron patronları inşaat işçisini insan yerine koymuyor. Bu tür programlarda da inşaat işçisi insan yerine konmuyor. Her gün inşaat işçileri şantiyelerde iş cinayetlerinde yaşamını yitiriyor. Patronlar da inşaat işçisini para üreten bir makine gibi görüyor. Seda Sayan da bunun bir yansıması. Sanki inşaat işçilerinin ailesi yok, onların ahlak anlayışları yok, duyguları yok, damızlık gibi yansıtıyorlar. Bu Seda Sayan'ın kendi ahlak anlayışını yansıtıyor. Kendisine şarlatan diyebilirim. Hakaret de edebilirim. Aslında genel devletin, patronların işçiye bakış açısı. Şantiyede para üreten makine gibi görüyor. Onlar da kendi ahlak anlayışları çerçevesinde inşaat işçisini ahlakı olmayan, duyguları olmayan, insan olmayan aslında... Böyle görüyorlar. Onların hepsinin duyguları var."

Haberin Devamı

SEDA SAYAN: ÇALIŞAN ERKEK ÖNEMLİ

Sözleri yüzünden sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulan Seda Sayan, programının bugünkü canlı yayınında konuyla ilgili şunları söyledi: “Dünyada bu konuda iddialıyım, bir ya da birilerini küçümseyecek en son kişiyim. Benim babam da inşaat işçisiydi. İnşaat İşçileri Sendikası kulaktan doğma bilgilerle açıklamada bulunmuş ve beni kınamışlar. Ben gecekondu çocuğuyum, benim babam bulduğu her işte çalışırdı. Ben öyle bir adamın çocuğuydum. Ayrıca yine söylüyorum "Sperm bankasına gideceğine ne adamlar var onlara gidin. Pazarcılara gidin..." Mümkün mü benim birini ezmem? Allah'ım esirgesin ben kimim ki birini ezeyim? Ben neyim ki? Ben çalışan adama saygı duyuyorum. İsterse ayakkabı boyasın... evlilik programı yaptığımda bile söyledim. İster ayakkabı boyasın, ister inşaatta çalışsın, ister simit satsın. Çalışan adam önemli kardeşim! 'O senin kadar kazanamaz mı, yazık' dedim. Onu atlamışlar..."

Haberin Devamı

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!