Hatice (Hatice Çarpar) kimdir?

Güncelleme Tarihi:

Hatice (Hatice Çarpar) kimdir
Oluşturulma Tarihi: Ocak 15, 2016 21:28

İşte Benim Stilim 2016’nın iddialı yarışmacılarından Hatice’nin (Hatice Çarpar) merak edilen iş ve özel hayatını ele alacağız. Peki Hatice Kimdir?, Hatice kaç yaşındadır?, Hatice nerelidir? İşte; mesleği ve özel hayatı ile ilgili merak edilenler...

Haberin Devamı

İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez gibi moda dünyasının tanınmış isimlerin jüriliğinde ve başarılı sunucu Öykü Serter’in muhteşem sunuculuğunda ekranlara gelen yarışma programında Aslı Zen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezler, Gizem Özdilli, Hatice, İnci Pars, Nil Karataş, Neslihan Önder, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yeşim Erçetin ve Yasemin Öztürk gibi televizyon dünyasının ünlü isimleri kendi tarzlarını ortaya koyuyor.

İşte Benim Stilim 2016 yarışmasında güzelliği ve sempatik tavırları ile tüm izleyicilerin dikkatini çeken şarkıcı Hatice’nin hayatını, yaptığı çalışmalarını ve özel yaşamını aşağıdaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Hatice (Hatice Çarpar) kimdir

Haberin Devamı

Hatice (Hatice Çarpar) kimdir?

İşte Benim Stilim 2016 yarışmasının iddialı isimlerinden şarkıcı Hatice, 6 Aralık 1978 yılında İzmir’in Narlıdere ilçesinde doğmuştur. Daha küçük yaşlarda iken müziğe ilgi duymaya başlayan Hatice, ailesi tarafından bu yeteneğini geliştirmesine teşvik edildi. Aile arasında ve küçük arkadaş topluluğunda amatör şarkılar söylemeye başladı. Profesyonel müzik hayatına ise katıldığı “İner misin Çıkar mısın?” isimli ses yarışmasında birinci seçilmesiyle başladı.

Bir televizyon kanalında Çürük Elma isimli programında sunuculuk yapmaya başlayan Hatice, müzik yanının ağır basması nedeniyle müzik hayatına atılmıştır. Bunun üzerinde Eyüp Musiki Cemiyeti’ne kayıt olan Hatice, usta sanatçı Nejat Yertut’tan sanat eğitimi aldı.

Bu sırada Arif Sağ Müzik Okulu’na da devam ederek kendini müzik alanında bir hayli geliştirmiştir. Bu eğitimi tamamlamasının ardından kendini yeteri kadar geliştirdiğini düşünerek profesyonel müzik hayatına adım atmıştır.

1990 yılında müzik camiasına adım atan şarkıcı, birçok albüm piyasa sundu. Bunlar arasından seslendirdiği Farfara, Emiceoğlu Dursun, Kiraz Yenge, Çıt Çıt gibi şarkılar ile kısa zamanda zirve yaptı.

Haberin Devamı

Müzik kariyerinin zirvesine çıkan güzel sanatçı, müzik camiasından şarkıcı Güney Aydan ile evlenmiş. Ancak sanatçı ilk eşini 2003 yılında kaybetmiştir.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!