Sadece platonik aşıkların anlayacağı 5 durum

Güncelleme Tarihi:

Sadece platonik aşıkların anlayacağı 5 durum
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 25, 2017 15:24

Platonik aşk belki de aşkın en saf hallerinden biridir. Çünkü kavuşamadığında aşk olur kuralının dibine kadar yaşanması söz konusudur. Bir platonik aşık, aşkı da aşkını da ayrı sever. Sevgisinin karşılığını almadan sevmek her yiğidin de harcı değildir.

Haberin Devamı

Onu görmek umuduyla yanarsın

Platonik aşkın aşkını doya doya yaşadığı tek anı onu görebildiği zamanlardır. Bu nedenle her anı her dakikası onunla karşılaşma heyecanıyla geçer. Onun takıldığı yerler, onun köşeden çıkma ihtimali, onun bir masada oturuyor olması durumu hayatın anlamını oluşturan zamanlardır. Platoniği hayatta tutan umuttur.

Sadece platonik aşıkların anlayacağı 5 durum


Hiç bir zaman kavuşamamanın acısını seversin

Platonik aşk dünyanın en zor aşkıdır ama içten içe de garip bir haz verir insana. Zamanla o acıya o kadar alışırsın ki adeta bağımlısı olursun. Onu düşünerek kilometrelerce yol yürümek, şarkılar dinlemek, mutlu sevgililere bakıp iç geçirmek adeta hayatının vazgeçilmez parçaları haline gelir. İçte içe kavuşamadığın için de mutlusundur.

Haberin Devamı

Sadece platonik aşıkların anlayacağı 5 durum

 

Geceleri onunla ilgili sayısız hayal kurarsın

Platonik aşıkların ayinleri geceleri kafalarını yastığa koyduklarında başlar. Çünkü hayal dünyanda aşık olduğun kişiyle tekrar tekrar tanışma provaları yapar, büyük aşkınızın nasıl ilerleyeceğini an an işlersin. O aşkta mutsuz son yoktur, kavgalı gün olmaz ve sevgi her zaman galip gelir. Aradığınız tüm özelliklerin tek bir kişide buluşmuş olmasının ne kadar da büyük bir şans olduğunu düşünürsün manyakça.

Sadece platonik aşıkların anlayacağı 5 durum

 

Bu durumu kimseye anlatamazsın

Platonik aşığın en büyük derdi bu durumu kimseye anlatamamaktır. Çünkü eğer birine söylerse ve aşık olduğu kişinin kulağına giderse dünyanın bütün gizemi kaybolur. Artık onu izlemek, uzaktan sevmek adeta yasaktır. Bu büyük riski göze alamayacağından her platonik aşkını kalbinin en derin yerine gomer ve dışarı çıkarabilmesi pek mümkün değildir.

Haberin Devamı

Sadece platonik aşıkların anlayacağı 5 durum

 

Yıllar geçse de unutmazsın

Ee, kalbinin o kadar derinine gömdüğün bir aşkı da unutmak kolay değildir. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin platonik aşklar unutulmaz. Yaşanamadığı için her zaman kalbin bir yerindedir. Tabii aynı zamanda o kadar güzel hayalle doldurulmuş beyin için de tatlı bir anı olarak her daim bir köşede kalır.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!