Korkusuz Korkak filmi ne zaman ve nerede çekildi? İşte Korkusuz Korkak'ın konusu ve oyuncuları

Güncelleme Tarihi:

Korkusuz Korkak filmi ne zaman ve nerede çekildi İşte Korkusuz Korkakın konusu ve oyuncuları
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 20, 2022 10:04

Bir şirkette memur olarak çalışan ve geçim sıkıntısı çeken Mülayim'in başından geçen olayların anlatıldığı Korkusuz Korkak filmi günümüzde hala ilgi ile izleniyor. Kemal Sunal'ın da canlandırdığı 'Bombacı Mülayim' karakteri ile bugün bile gülerek hatırlanan film, oyuncu kadrosu kadar konusu ile de ilgi çekiyor. Peki, Korkusuz Korkak filmi ne zaman ve nerede çekildi?

Haberin Devamı

Yönetmenliğini Natuk Baytan'ın üstlendiği Korkusuz Korkak 1979 yılında yayınlandı. Beykoz ve Anadolu Hisarı'nda çekimleri yapılan filmde pek çok ünlü isim de yer alıyor. İşte, Korkusuz Korkak'ın konusu ve oyuncuları...

FİLMİN GENEL KONUSU

Bir şirkette memur olarak çalışan Mülayim'in sıradan bir hayatı vardır. Ancak onun bu sıradan hayatı, bir gün hastaneye tahlil yaptırmak için gitmesiyle bambaşka bir hal alır. Kendisini gayet sağlıklı hisseden Mülayim, doktorun kendisine altı aylık ömrünün kaldığını söylemesiyle büyük bir yıkıma uğrar.

Hiçbir tedavi imkanının olmadığını öğrenen Mülayim, o andan itibaren kalan günlerini korkusuz bir şekilde yaşamaya başlar. Hayatta artık yapacak hiçbir şeyi kalmayan Mülayim, öleceği günü beklemekten sıkılınca çareyi kendisini öldürmek için bir kiralık katil tutmakta bulur. Ne şekilde ölmek istediğini kiralık katile anlatarak onunla anlaşan Mülayim, bu sırada hayatının ikinci şoku ile karşı karşıya kalır.

Haberin Devamı

Tahlil sonuçlarında bir yanlışlık olduğunu ve son derece sağlıklı olduğunu öğrenen Mülayim, bu sefer canını kiralık katilden korumak zorunda kalır.

OYUNCU KADROSU

Korkusuz Korkak filminin başrollerinde Kemal Sunal, Ayşin Atav, Turgut Özatay, Nejat Gürçen, Hikmet Taşdemir, Ajlan Aktuğ, Zeki Alpan, Yadigar Ejder yer almaktadır. İşte, filmin tam oyuncu kadrosu;

Kemal Sunal (Mülayim Sert)
Turgut Özatay (Ayı Abbas)
Ayşin Atav (Sevil)
Nejat Gürçen (Patron)
Zafer Önen (Müdür)
Hikmet Taşdemir (Gaddar Kerim)
Rıza Pekkutsal (Memur)
Belkıs Dilligil (Melek)
Hakkı Kıvanç (Hakkı)
Aynur Akkum (Esin)
Renan Fosforoğlu (Doktor)
Muhteşem Durukan (Sansar Selim)
Zeki Alpan (Nuri Amca)
Muzaffer Nebioğlu (Mehtap)
Yavuz Şeker (Amorti Kazım)
Kamer Sadık (Mülayim Ters)
Remziye Fırtına (Bedia Hanım)
Yadigar Ejder (Tetikçi)
Yaşar Şener (Basın)
Ajlan Aktuğ (Topal Hüsnü)
Orhan Çoban (Kör Hamza)
Süheyl Eğriboz (Mahalleli)
Yusuf Çağatay (Mahalleli)
Celal Yonat (Arap)
Zeki Tüney (Ayı Abbas'ın Adamı)
Erdoğan Seren (Ayı Abbas'ın Adamı)
Kadir Kök (Gerzek Hamdi)

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!