Diziyi internetten izliyorum

Güncelleme Tarihi:

Diziyi internetten izliyorum
Oluşturulma Tarihi: Aralık 27, 2011 13:23

100 bölümü geride bırakıp haftanın 5 günü ekranlarda yayınlanmaya devam eden Dinle Sevgili dizisinde, başroldeki Hande’yi Zeynep Dörtkardeşler canlandırıyor. Kuruçeşme’deki çekimler esnasında görüştüğümüz Dörtkardeşler, özel yaşamı ve dizinin gidişatı hakkında açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

Dizi ile ilgili teklif geldiğinde nasıl karar verdiniz rol almaya?  

Teklif geldiğinde ben ailemin yanındaydım İzmir’de. Buraya döndüm hemen ve çok heyecanlanmıştım ilk kez bir başrol oynayacaktım. Kanalın da gençlik dizisi adına iyi bir kanal olduğunu düşündüğümden ve de kadronun çok iyi olmasından ötürü kabul ettim ve başladık. Nasıl o kadar bölüm çekildi ve bugüne geldik hiç anlamadım, çok hızlı geçti.

Size nasıl tepkiler geldi dizi hakkında?    

Hem oyunculuğum hem de dizi adına güzel tepkiler alıyorum. Daha önce hep insanları sinir eden karakterleri oynamıştım. Hande ise herkesin takdir ettiği, düzgün bir insan. Sanırım o yüzden de çok güzel tepkiler geliyor. Bir de benim çevrem çok acımasızdır, beğenmediği şeyleri hemen eleştirirler. Dolayısıyla söylenenlerin içten olduğunu biliyorum. Mesela babam dizinin başlarında “Zeynep biraz tutuksun” diyordu ama şimdi o da kalmadı. Karaktere çok alıştım.

Haberin Devamı

 “Diziyi internetten izleyebiliyorum”

Dizi haftada 5 gün yayınlanıyor, çekimler de yoğun. Kendinizi izlemeye vakit buluyor musunuz? Sizin eleştirileriniz neler?

Ben kendime karşı çok acımasızım. İnsanların beni çok beğendiği noktalarda bile “Bunun nesini beğendiler?” diyebiliyorum. Bu işte de mankenlikte de hiç beğenmedim kendimi zaten. Ayrıca dizinin yayınlandığı saatlerde çalıştığım için hiç izleyemiyorum, sadece boş zamanlarımda internetten izleyebiliyorum.

Dizinin geneline baktığınızda bu kadar takipçisinin olmasını neye bağlıyorsunuz?

Dizide insanların çok sevdiği aşk ve entrika unsurları var. Bunlar insanı cezbeden şeyler. Kendimi bu işten soyutladığımda bir televizyon izleyicisi olarak baktığımda benim de hoşuma gidiyor. Keyifli bir kadrosu ve hikayesi var. Günlük dizi olarak İstanbul’da çekilen ilk günlük dizi bu arada. Ayrıca hikaye de farklı, radyo ile ilgili geniş kapsamlı bir iş yapılmamıştı şimdiye kadar. Kadromuzda her yaştan oyuncu var. Şu da var ki bizim insanımız güzel kadın ve erkek görmek istiyorlar ekranda ve bunun günlük bir iş olması onları eğlendiriyor. Ev işi yaparken oyalanabileceği bir dizi olduğundan ilgilerini çektiğini düşünüyorum.

Haberin Devamı

Modellikten oyunculuğa geçişe nasıl karar verdiniz?

Modelliği ben bırakmasam da o beni bırakacaktı. Gereken tepki ve iş hacmini alamıyorsunuz çünkü. Ustalarım diyebileceğim manken ablalarım bile “Zeynep günde iki, üç defileye koşturuyorduk. Şimdi ayda iki defile yapsak çok iş yaptık diyoruz” diyorlar. Mankenlik herkesin yapamayacağı, çok donanımlı olmayı gerektiren bir meslek ama Türkiye’yi yurt dışında tanıtabilmenin bir fırsatı olmasına rağmen gereken değeri göremiyor. İş olmadığından da benim geçişim daha kolay oldu. Artık zamanım da olmadığı için tamamen hayatımdan çıkmış oldu. Ama benim mesleğimdir her zaman ve bendeki yeri çok ayrıdır. 15 yaşında faal olarak yapmaya başlamıştım ve hala defileye çıkarken heyecandan bacaklarım titriyordu.

Haberin Devamı

RÖPORTAJIN DEVAMI HURRİYET AİLE'DE                     

                                                                                                                                                

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!