Belçim Bilgin Hollywood filminde oynayacak!

Güncelleme Tarihi:

Belçim Bilgin Hollywood filminde oynayacak
Oluşturulma Tarihi: Mart 08, 2016 11:11

Ünlü oyuncu ve tiyatrocu Yılmaz Erdoğan’ın eşi Belçim Bilgin’e Hollywood yolu göründü. “Gergedan Mevsimi” ve “Let the Music Play” gibi önemli projelerle dünyaya açılan Bilgin, yeni projesiyle Hollywood kapılarını zorlayacak gibi görünüyor. Detaylar haberimizde…

Haberin Devamı

Ünlü oyuncu Belçim Bilgin, “Backstabbing for Beginners”ta Ben Kingsley, Jacqueline Bisset ve Theo James'le kameralar karşısına geçmeye hazırlanıyor.

Belçim Bilgin’in başrolü üstlendiği, politik gerilim türündeki “Backstabbing for Beginners”ın çekimlerine Fas’ta başlandı.

Bu filmde Bilgin, “The Divergent” serisiyle tanınan Theo James, Oscar ödüllü aktör Ben Kingsley ve dünyaca ünlü oyuncu Jacqeuline Bisset ile birlikte kamera karşısına geçiyor. Michael Soussan’ın aynı adlı anı kitabından beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda ise Danimarkalı sinemacı Per Fly var.

Filmin Konusu:

Politik gerilim türünde olan “Backstabbing for Beginners”da James, Birleşmiş Milletler’in Petrol Karşılığı Gıda Program Koordinatörlüğü’ne atanan Michael adlı idealist bir genci canlandırıyor. Savaş sonrası görev gereği kendini Irak’ta bulan Michael, Ben Kingsley’nin oynadığı Pasha’ya güvenebileceğini düşünüyor ama işler planladığı gibi gitmiyor. İşte o günlerde yolu Belçim Bilgin’in canlandırdığı Kürt kızıyla kesişiyor. Ve gerilimli bir ortamda sürpriz bir aşk hikâyesi doğuyor.

Haberin Devamı

Belçim Bilgin Kimdir?

Ünlü oyuncu Belçim Bilgin Erdoğan; 31 Ocak 1983 yılında, Ankara’da dünyaya geldi. Bir çok dizi film ve sinema filminde rol alan Bilgin, küçüklüğünden beri oyuncu olmak istiyormuş.

Bilgin, İlkokulu Salih Alptekin İlkokulu'nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun'a taşındılar. Ortaokulun son yılı ve lise yıllarını Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nin sosyal ortamında geçirerek 2001'de Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. 2002'de Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü'nde yüksek eğitimine başladı. Ancak lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen Belçim Bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu.

Arkadaşının aracılığıyla Yılmaz Erdoğan ile tanışan Bilgin, dah sonra “Sıfır Kilometre” adlı sinema filminde oynadı. Aynı zamanda okulunu dondurarak Paris’e yerleşti. Burada 2 sene kalan Belçim “Dol” adlı film'de de rol aldı.

2006 yılında Türkiye’ye dönüş yapan oyuncu, ünlü sanatçı ve yönetmen Yılmaz Erdoğan ile evlendi.

Haberin Devamı

“Hatırla Sevgili” adlı dizide “Defne” karakterini canlandıran Belçim eşi Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir.23 Ocak 2009 da vizyona giren “Güz Sancısı” filminde “Nemika” karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Ocak 2011'de “Aşk Tesadüfleri Sever” adlı filmde baş rol oyuncusu olarak görev almıştır. Son olarak Fox TV'de yayınlanan “Kördüğüm” adlı dizide başrol oyuncusu olarak rol almaktadır.

 

BAKMADAN GEÇME!