Gyan'ın yarısına Niang

Güncelleme Tarihi:

Gyanın yarısına Niang
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 01, 2010 00:00

Sarı lacivertliler Senegalli Mamadou Niang için kulübü Marsilya ile 8 milyon Euro’ya anlaştı. 31 yaşındaki forvete ise, yıllık 2.5 milyon Euro ödenecek.

Haberin Devamı

F.BAHÇE'NİN YENİ GOLCÜSÜ MAMADOU NIANG - Foto Galeri

VE Fenerbahçe aradığı golcüyü Fransa’da buldu. Uzun süredir peşinde olduğu Asamoah Gyan’dan vazgeçen sarı lacivertliler, bonservisine 16 milyon Euro istenen Ganalı futbolcunun yarı fiyatına Mamadou Niang’la anlaştı. Bu transfer karşılığında Marsilya’ya 8 milyon Euro ödeyecek olan Fenerbahçe, 4 yıllık anlaşma sağladığı 31 yaşındaki Senegalli forvete de yıllık 2.5 milyon Euro verecek.

Fenerbahçe’nin uzun süredir gündemini meşgul eden Ganalı golcü Asamoah Gyan’ın sarı lacivertli formayı giymemesinde teknik direktör Aykut Kocaman’ın çekimser tavrının etkili olduğu öğrenildi.

Kocaman istedi

Gyan’ın F.Bahçe’nin aradığı golcü olup olmadığı şeklinde tereddütleri bulunan Kocaman’ın yanı sıra, yönetimin de fiyatının yüksek oluşu nedeniyle Ganalı forvetten vazgeçtiği ifade edildi.

Bir süredir yurt dışında bulunan ve yabancı transferi için girişimlerini sürdüren asbaşkan Murat Özaydınlı, teknik direktör Aykut Kocaman’ın yönlendirmesiyle rotayı Asamoah Gyan’dan Mamadou Niang’a çevrildi. Paris’te yapılan görüşmeler dün sonuç verdi ve sarı lacivertliler, Senegalli futbolcunun transferini sonlandırdı.

Lakabı El Toro

Senegal asıllı golcü futbolcu Mamadou Niang, ‘El Toro’ lakabıyla anılıyor. 1.79 boyunda, 85 kilo ağırlığındaki Niang geldiği günden bu güne takımda sadece Önder Turacı ile konuşabilen İssiar Dia için de moral kaynağı olacak. ? Süleyman ARAT

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!