Galatasaray, Erdal Keser'den vazgeçti

Güncelleme Tarihi:

Galatasaray, Erdal Keserden vazgeçti
Oluşturulma Tarihi: Nisan 14, 2016 15:33

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, eski futbolculardan Erdal Keser'i sportif direktörlüğe getirme projesinden vazgeçti.

Haberin Devamı

Gelecek sezonun teknik heyetini oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Galatasaray'da, eski futbolculardan Erdal Keser'in 'Sportif Direktör' görevine getirilmesi projesi rafa kalktı.

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek, geçtiğimiz hafta Keser ile bir araya gelerek, sportif direktörlük konusunda ön görüşme yaptı. Özbek'in projesine göre, uzun süredir Almanya'da yaşayan ve bir dönem Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu ülkedeki temsilciliğini yapan Keser, Galatasaray'ın Almanya'dan yapacağı gurbetçi futbolcu transferlerinde önemli rol oynayacaktı. 

Başkan Özbek, Keser ile yaptığı ön görüşme hakkında yönetim kuruluna bilgi verdi ve konuyu tartışmaya açtı. Ancak yöneticiler Erdal Keser ismine şiddetle karşı çıktı. Özbek de bunun üzerine Keser'in transferinden vazgeçmek zorunda kaldı.

Haberin Devamı

Galatasaray yöneticilerinin Erdal Keser'i veto etmesinin geçmiş yıllarda yaşanan başarısız deneyimlerden kaynaklandığı öğrenildi...

Galatasaray, Erdal Keserden vazgeçti
Galatasaray'ın büyük umutlarla transfer ettiği İsviçreli futbolcu Endoğan Adili, yabancı kontenjanı yüzünden lisans alamayınca takımdan ayrılmak zorunda kaldı. Adili halen İsviçre 2. Ligi ekibi FC Wil'de kiralık olarak forma giyiyor.

ENDOĞAN ADİLİ, İZZET HAJROVİC VE KORAY GÜNTER

Keser, fiyasko ile sonuçlanan ve milyonlarca Euro zarara yol açan İzzet Hajrovic ile Endoğan Adili transferlerinde önemli rol oynamıştı. Ayrıca, Galatasaray'ın sadece bonservisine 2.5 milyon Euro ödediği Koray Günter transferinde de devreye girmişti

Erdal Keser yine Ünal Aysal döneminde pilot takım yapılmak istenen ve 2 milyon Euro zararla sonuçlanan Wattenscheid Kulübü'nün satın alınmasında da görev yapmıştı.

Bütün bu olayları göz önüne alan Dursun Özbek ve yönetimi Erdal Keser'den vazgeçip yerine başka bir isim aramaya başladı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!