G.Saray'ın büyük rüyası sonunda gerçek oluyor

Güncelleme Tarihi:

G.Sarayın büyük rüyası sonunda gerçek oluyor
Oluşturulma Tarihi: Haziran 29, 2016 21:52

Sarı kırmızılı kulüp ile Emlak Konut GYO arasında dün imzalanan protokole göre, Riva ve Florya’daki arazilere villa, konut, iş merkezleri, spor alanları yapılacak. Başkan Özbek, uzun süredir harcadıkları mesainin başarıya ulaştığını söyledi.

Haberin Devamı

İŞTE Galatasaray’ın kurtuluş projesi.... Mayıs 2016 itibarı ile 1 milyar 494 milyon TL borcu bulunan Galatasaray, Riva ve Florya arazileri için Emlak Konut GYO ile imzaları attı. Galatasaray, “kurtuluş” gözüyle baktığı bu iki projeden tam 1.5 milyar TL gelir bekliyor. G.Saray Başkanı Dursun Özbek, “Bu proje için çok çalıştık, büyük mesai harcadık” dedi.

İHALEYE ÇIKILACAK

Dün taraflar arasında atılan resmi imzaların ardından Emlak Konut GYO, Riva ve Florya arazileri için proje üretip, uygulama hazırlığını yapacak. Daha sonra 22 bin 627 metrekarelik Florya ve 1 milyon 76 bin 22 metrekare yüzölçüme sahip Riva arsası için projeyi yapacak müteahhit firmanın belli olması adına Emlak Konut GYO, ihale düzenleyecek.

BAŞKAN DİVANDA AÇIKLAYACAK

SARI kırmızılı yönetimin 1.5 milyar lira gelir beklediği proje bugünden itibaren sarı kırmızılı kulübün bankalar nezdinde de elini güçlendirecek. Dursun Özbek, Temmuz ayında yapılacak olan Divan Kurulu toplantısında iki proje hakkında genel kurul üyelerine detaylı bilgiler verecek.

Haberin Devamı

FLORYA İÇİN HAVALİMANLARI BEKLENECEK

G.SARAY’ın yeni projesinin ilk ayağını Riva oluştururken, Florya da önemli bir gelir kaynağı oluşturacak. Öncelikle Riva, ardından Florya projesinin hayata geçirilmesi düşünülüyor.

BAŞKAN YETKİ İSTEYECEK

Florya arazisi planlarının yaşama geçirilmesi konusunda üçüncü havalimanı ile araziye yakın Atatürk Havalimanı’nın taşınması ile ilgili projelerin tamamlanması beklenecek. Bu projelerin ardından değerinin daha da artacağı düşünülen Florya arazisine daha fazla gelir getirecek yatırımlar yapılacak.
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, 22 bin 627 metrekarelik Florya arazisi için genel kurul üyelerinden yetki isteyecek.

ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

G.SARAY Kulübü, Emlak Konut İdaresi ile yaptığı anlaşmaya ilişkin bir duyuru yaptı.  Duyuruda özetle şu ifadeler kullanıldı:

BİZZAT KATKI YAPTI

“Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Emlak Konut İdaresi arasında; Florya Mahallesi’nde 22 bin 627 metrekare yüzölçümlü ve Riva Mahallesi’nde 1 milyon 76 bin 22 metrekare yüzölçümlü taşınmazlar üzerinde, birlikte proje geliştirmek maksadıyla bir protokol imzalanmıştır.  Bu protokolün imzalanmasında bizzat katkıları olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimizi sunarız.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!