Fatih Terim: Biz 'bitti' demeden bitmez!

Güncelleme Tarihi:

Fatih Terim: Biz bitti demeden bitmez
Oluşturulma Tarihi: Ekim 14, 2015 09:58

EURO 2016 finallerine kalmayı başaran ay yıldızlı ekibimizin teknik patronu Fatih Terim, o tarihi sözlerini bir kez daha hatırlattı: "Biz bitti demeden bitmez!" Terim, Ankara'daki terör saldırısı için de, "Keşke bir tek evladımız ölmeseydi de biz de Avrupa Şampiyonası'na gitmeseydik. Bütün aldığımız galibiyetler onların ruhuna gitsin" dedi.

Haberin Devamı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İzlanda'yı 1-0 yenerek EURO 2016 finallerine kaldığımız tarihi maç sonrası, "Letonya'dan 1 puanla döndüğümüz maçtan sonra 'biz bitti demeden bitmez' demiştim" şeklindeki sözlerini hatırlatarak, "Şükürler olsun, Allah yüzümüzü kara çıkarmadı" dedi.

"HEP UÇURUMDAN YUVARLANACAK MAÇLAR OYNADIK"
Karşılaşmanın ardından ilk olarak yayıncı kuruluşa duygularını dile getiren Terim, "Bu çocuklara sahip çıkalım. Şimdi benim burada konuşmam çok kolay. Letonya'dan 1 puanla döndüğümüz zaman demiştim 'biz bitti demeden bitmez' diye. O yüzden şimdi ben ve ekibim çok mütevazı olacağız. Şu an 18 puanımız var hep uçurumdan yuvarlanacak maçlar oynadık. Birinde mağlup olsak bu iş olmazdı. Bu ülke her şeyin en iyisine layık. Yeter ki bir araya gelelim, yapamayacağımız bir şey yok" dedi.

Haberin Devamı

Fatih Terim: Biz bitti demeden bitmez
MUCİZE GERÇEK OLDU! EURO 2016'DAYIZ


Fatih Terim, daha sonra düzenlenen basın toplantısı için salona girerken medya mensupları tarafından ayakta alkışlandı. Tecrübeli teknik adam, yaptığı açıklamada, çok güzel bir gece yaşadıklarını söyledi. Elde ettikleri başarıdan dolayı futbolcularını kutlayan Terim, şunları kaydetti:

Fatih Terim: Biz bitti demeden bitmez


"BU ÜLKE HER ŞEYE LAYIK"

"Emeğin karşılığını gördüysek, beklentileri boşa çıkarmadıysak, bir nebze umut dağıttıysak ne mutlu bize. Bu ülke insanlarının daha iyilerine layık olduğunu biliyorum. Her şeye layık olan bu ülkeye, daha güzellerini vermek için çok çalışacağımıza emin olabilirsiniz. Şükürler olsun, Allah yüzümüzü kara çıkarmadı. Dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum."

Fatih Terim: Biz bitti demeden bitmez
İŞTE GECENİN MAÇLARININ SONUÇLARITerim, galibiyetlerden sonra konuşmanın kolay olduğuna dikkati çekerek, "Bizim 1 puanımız varken, 'biz demeden bitmez' demek çok zordu, şimdi çok kolay. Ben ve futbolcularımız hiç olmadığımız kadar mütevazı olacağız. Hollanda bunu demiş, antrenörü şunu demiş bunlara rağmen Türk Milli Takımı, Fransa'da. Biz play-off kurası diye düşünürken, arkadaşlarımız şu anda Fransa kurası için gidecek. Allah'a şükür bunları gördük. Eğer insanlarımızın birkaç saat yüzlerini güldürebildiysek, bundan daha güzel bir şey olamaz" diye konuştu.

Haberin Devamı

Fatih Terim: Biz bitti demeden bitmez


"FUTBOLCULARIMA SADECE 'KORKMAYIN' DEDİM"

Soyunma odasında oyuncularına söylediği sözleri dile getiren ay-yıldızlı teknik adam, "Maça çıkmadan sadece korkmamalarını söyledim. Maçtan sonra da bu genç yaştaki oyuncu grubunun Avrupa Şampiyonası görmesinin ne kadar önemli olduğunu söyledim ve kendilerini tebrik ettim" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim: Biz bitti demeden bitmez
NE YAPTIN TÖRE!Terim, salonda bulunan basın mensuplarına, "kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" sözünü anımsattı. Hiçbir zaman vazgeçmediklerini ifade eden Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bugün de vazgeçmedik. Oyuncular atıldı, yine vazgeçmedik. Hollanda veya Kazakistan'da yenilsek biterdi, vazgeçmedik. Çek Cumhuriyeti'nde ve İzlanda'da vazgeçmedik. Hiçbir zaman vazgeçmedik. O yüzden oyuncularımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Umut ederim Avrupa Şampiyonası'nda uzun kalırız. Bu ülkenin insanlarının, Avrupa'nın göbeğinde Fransa'da olması çok güzel bir duygu."

Haberin Devamı

"KEŞKE BİR TEK EVLADIMIZ ÖLMESEYDİ DE..."
Fatih Terim, Ankara'da yaşanan terör saldırısına da değinerek, "Çek Cumhuriyeti'nde dünyanın en büyük başarılarından bir tanesini aldık. Sevinsen buruk, sevinemiyorsun. Keşke bir tek evladımız ölmeseydi de biz de Avrupa Şampiyonası'na gitmeseydik. Dünya Şampiyonası'na da gitmeyelim. Bir tane cana değer mi? Bütün aldığımız galibiyetler onların ruhuna gitsin" değerlendirmesinde bulundu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!