Yılın Kadın Girişimcisi ödülü Cizreli'ye

Yılın Kadın Girişimcisi ödülü Cizreliye

Big Chefs markasının yaratıcısı ve Türkiye’nin önde gelen kadın girişimcilerinden Gamze Cizreli, Ekonomist dergisinin geleneksel olarak düzenlediği ‘Yılın İş İnsanları’ ödül töreninde ‘Yılın Kadın Girişimcisi’ seçildi.

Haberin Devamı

Ankara’da 2007 yılında kurulan ve bugün Türkiye çapında 20'den fazla şubeye ulaşan Big Chefs restoran zincirinin kurucu ortağı Gamze Cizreli, bu yıl 23. kez düzenlenen ve Mustafa Koç, Bülent Eczacıbaşı, Serpil Timuray, Erdem Başçı ve Acun Ilıcalı gibi isimlerin ödüllendirildiği ‘Ekonomide Yılın İş İnsanları’ ödül töreninde, ikinci kez ‘Yılın Kadın Girişimcisi’ ödülüne layık görüldü.

Cizreli, ödülünü Doğan Holding CEO’su Yahya Üzdiyen’den aldı. Ödül töreninde bir konuşma yapan Gamze Cizreli, “2014, hayallerimizin fazlasıyla gerçekleştiği bir yıl oluyor. 23. Şubemizi anayurdum, atayurdum, memleketim Diyarbakır’da açıyoruz. Barış sürecini desteklemek, bölgede zaten var olan olağanüstü gastronomi kültürünü batıyla harmanlayarak hem bölge halkını hem ziyaretçileri kucaklayan bir mekan olmak için çok heyecanlıyız. Ardından ilk yurt dışı şubemiz Dubai geliyor. 3 yıl önce bu ödülü aldığımda 300 kişilik olan istihdamımız bu yıl 1500’lerde" dedi.

Haberle ilgili daha fazlası: