Türkerler Holding 7 bin 300 kişiyi işe alacak

Güncelleme Tarihi:

Türkerler Holding 7 bin 300 kişiyi işe alacak
Oluşturulma Tarihi: Mart 02, 2017 11:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliğine Ankara'dan rekor katılım geldi. Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, üye firmaların yıl sonuna kadar 15 bin 677 kişiyi işe alacaklarını açıkladı. Özdebir, "Bu daha başlangıç" derken; en yüksek alımı ise Türkerler Holding yapacak. 

Haberin Devamı

Başkan Özdebir, istihdam seferberliğine katılım toplantısında işsizlikteki artışa dikkat çekerek özellikle genç işsizlikte oranın yüzde 22.6'ya çıktığını söyledi.

Türkerler Holding 7 bin 300 kişiyi işe alacak
 Böyle bir süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı seferberliğin önemli olduğunu vurgulayan Özdebir, bu çağrının ardından ASO yönetimi olarak bir çalışma yaptıklarını anlattı. 

BU DAHA BAŞLANGIÇ
Öncelikle meclis üyeleri ve ilk 1000 içindeki firmalardan başlayarak 275 firmayla çalıştıklarını belirten Özdebir, "Bunlardan 183 firma çalışmasını tamamladı ve bize yıl sonuna kadar  8 bin 388 kişiyi işe alabileceklerini söylediler. Ama ASO'nun 8 bin üyesi var ve bu rakam 183 firmayı içeriyor. Diğerleri de dahil olduğunda yeni istihdam sayısı daha da büyüyecek" dedi. 

Haberin Devamı

REKOR TÜRKERLERDE 
Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker de seferberlik çağrısına 7 bin 279 yeni istihdamla katılacaklarını açıkladı. Kampanya başladığından bu yana tek firmanın açıkladığı en büyük alım olduğunu belirten Türker, bu sayıya nasıl ulaşacaklarını ise şöyle anlattı: 

"Cumhurbaşkanımızın çağrısından sonra bazı yatırımlarımızı hızlandırdık, bazılarını da öne çektik. Öncelikle kamu-özel ortaklığıyla yaptığımız üç şehir hastanemiz var Ankara, İzmir ve Kocaeli'nde. Burada binlerce yeni istihdam sağlayacağız. Yine Van Bölgesi elektrik dağıtımını yapıyoruz. Bu bölge içinde Van, Muş, Hakkari ve Bitlis illerinde bu alanda yapacağımız dağıtım yatırımı çerçevesinde yeni istihdam sağlayacağız. Mani Alaşehir'de jeotermal elektrik üretimimizin kapasitesini yüzde yüz artırıyoruz, burada da yeni istihdam olacak. Böylece Ocak-Nisan 2 bin 669; Nisan- Aralık döneminde 4 bin 610 kişiyi işe alacağız. Bu alımlarımız 2017 yılında da devam edecek."

3 İLDE 5 BİN KİŞİ ALINACAK
Türkerler Holding, yıl sonuna kadar sağlayacağı 7 bin 279 yeni istihdamın 6 bin 274'ünü taşeron firmalar aracılığıyla sağlayacak; kendi bünyesine ise bin 5 kişi alacak. 

Haberin Devamı

Bunların dağılımı ise şöyle:  Ankara Etlik, İzmir Bayraklı ve Kocaeli Şehir hastaneleri için kendi bünyesinde ve taşeronlar aracılığıyla Nisan sonuna kadar bin 645 kişi alınacak.  Aynı yerler için Nisan-Aralık döneminde ise 3 bin 355 kişi alınacak. Böylece üç hastane için toplamda 5 bin kişi istihdam edilmiş olacak. 

ÇİFTÇİ TOWERSA 520 KİŞİ
Şirketin İstanbul'daki Çiftçi Towers yatırımına 520; Ankara Mahall Çukurambar'a 810; İzmir Mahall Bomonti'ye 418; Enerji grubunda ise 531 yeni istihdam sağlanacak. 

Türkerler Holding 7 bin 300 kişiyi işe alacak

ASO üyelerinin istihdam seferberliğine ilişkin sonuçları oda başkanı Nurettin Özdebir açıkladı. 

Haberin Devamı

  

BAKMADAN GEÇME!