Şehrin merkezinde ‘sağlıklı ev’

Güncelleme Tarihi:

Şehrin merkezinde ‘sağlıklı ev’
Oluşturulma Tarihi: Nisan 28, 2024 07:00

DAP imzası taşıyan Nişantaşı Koru projesinin inşaatında sona gelindi. Şehrin merkezinde hayat bulan projede ‘sağlıklı ev’ kriterleri öne çıkıyor. Ferah daireleri, geniş balkon ve terasları, yeşil alanlarıyla dikkat çeken projede gelin detayları birlikte inceleyelim...

Haberin Devamı

Pandemi birçok sektörde olduğu gibi inşaat sektörü için de milat oldu. Tüketicinin konuttan beklentisi değişti, kaliteli yaşam talebi arttı. Sürecin başında değişimin kokusunu alan DAP Gayrimenkul, sektöre ‘sağlıklı ev’ konseptini kazandırdı. Hem uzmanlara, hem de binlerce tüketiciye sordu, yeni dönem konut beklentilerini belirledi. Yeşile komşu, yoğunluğu az, balkon, bahçe ya da terası olan ve elbette deprem yönetmeliğine uygun evler sağlıklı evin olmazsa olmazları oldu... ‘Proje Dedektifi’ köşemizde bu kriterlerle inşa edilen Nişantaşı Koru projesini inceliyoruz. İşte detaylar...

Şehrin merkezinde ‘sağlıklı ev’

FERAHLIK ÖN PLANDA

Haberin Devamı

Proje alanına girince titiz çalışmaların sürdüğü görülüyor. Kaba inşaatı tamamlanan projede, ince işler, sosyal tesis inşası ve yol çalışmaları yapılıyor. Lüks bir otel lobisini aratmayan bina girişinden örnek daireye geçiyoruz. 4+1 dairede büyüklük kadar öne çıkan bir başka detay ferahlık. Bunun kaynağı da tavan yüksekliği. Projede, tavan yüksekliklerinin 4 ila 8 metre arasında olduğu belirtiliyor.

Şehrin merkezinde ‘sağlıklı ev’

Dairedeki en küçük çocuk odası dahi standart bir projedeki ebeyn odası büyüklüğüde. Hem misafir odalarında hem de aile odasında geniş banyolara yer verilmiş. Ebeveyn odasında ayrıca kullanışlı bir giyinme bölümü de mevcut. Bu dairenin aynı zamanda otopark katında 30 metrekare büyüklüğünde bir deposu da bulunuyor.

Şehrin merkezinde ‘sağlıklı ev’

TERASTA HAVUZU VAR

En çarpıcı özellik ise 1+1  daire büyüklüğündeki teras ve burada yer alan sonsuzluk havuzu. Üstelik havuzun yanında güneşlenme alanı ve geniş bir oturma grubu için de yer var. Terasa yatak odasından giriş olması havuz kullanımını kolaylaştırırken, salon ve mutfak kapılarının da terasa açılması dikkat çekiyor. 

Haberin Devamı

Örnek daire, apartman katında olduğumuz halde bize müstakil bir evde dolaşıyor hissi veriyor. Proje geliştirilirken de tam olarak bu hedeflenmiş ve konsepte ‘teras villa’ adı verilmiş. Projenin giriş katındaki daireler için de ‘bahçe villa’ deniliyor.

Şehrin merkezinde ‘sağlıklı ev’

TERZİ İŞİ ÜRETİM

Projede birkaç çeşit daire yok. Terzi işi uygulama denilen, her ihtiyaca göre çok sayıda farklı konsept oluşturulmuş.

 Koru alanına komşu projede kapalı alanda da spor imkânı mevcut. 2 bin 500 metrekarelik sosyal tesiste Türk hamamı, spa, sauna, kapalı yüzme havuzu, fitness ve lounge alanları bulunuyor.

Nişantaşı Koru projesinde lokasyon avantajına değinmemek olmaz. Proje, lüks markaların yer aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Alışveriş Merkezi’ne de 300 metre yakınlıkta. Özetle; hem şehri yaşamak, hem de evine geldiğinde şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyen, lüks konut alıcı kitlesi için değerlendirilmesi gereken bir seçenek.

Haberin Devamı

Şehrin merkezinde ‘sağlıklı ev’

AVRUPA’DAN ÖDÜLLÜ

DAP Gayrimenkul Geliştirme tarafından Emlak Konut GYO güvencesiyle inşa edilen proje, Avrupa’nın en prestijli gayrimenkul ödülleri arasında gösterilen ‘European Property Awards’tan ‘En İyi Konut’, ‘En İyi Rezidans Geliştirme’, ‘En İyi Mimari Rezidans Projesi’, ‘En İyi Peyzaj Mimarlığı’, ‘En İyi Çok Katlı Rezidans Projesi’, ‘En İyi İç Mekânda Özel Rezidans Tasarımı’, ‘En İyi İç Mimari’ ve ‘En İyi Proje Geliştirme Pazarlama’ kategorilerinde büyük ödüllerin sahibi oldu. Ayrıca ‘En İyi Proje Geliştirme Pazarlama’da dünya birinciliği ödülüne de değer görüldü.

BAKMADAN GEÇME!