GeriEkonomi Otomobilde kampanya dönemi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Otomobilde kampanya dönemi

Otomotiv firmaları, kriz nedeniyle peşin alımlarda 4 milyar liraya varan indirimler uygularken, vadeli alımlarda sıfır faizden başlayacak kredi seçenekleri sunuyor.

Otomotiv firmaları, ekonomik krizin etkisiyle otomobillere olan talebin gerilemesi üzerine, pazar paylarını artırabilmek için birbirinden cazip fiyat ve vade seçenekleriyle kampanyalar düzenliyor.

Firmalar peşin alımlarda modellerine göre otomobillerde 4 milyar liraya varan indirim uygularken, vadeli alımlarda da ''0 faiz''den başlayan seçenekler sunuyor.

OYAK Renault, yeni tasarruf kampanyası dahilinde, otomobil sahibi olmak isteyenlere, ''otomobilini hemen al, ödemeye Kasım'da başla'' veya ''Hemen ödemeye başla 36 ayda öde'' seçeneği sunuyor.

Kampanya dahilinde sunulan diğer seçenekler arasında, uygun kredi imkanı, sabit TL'li uygun taksitler, ''0'' peşinat veya tüketicinin tercihine göre belirlenecek peşinat tutarları ve kredili alımlarda 4 milyar liraya varan özel indirimler bulunuyor.

Renault'un 2001 model otomobilleri kapsayan kampanya koşulları şöyle: ''Laguna 1.6 16V RXE modeli için 4.1 milyar lira peşinat ile Kasım'da başlayan, 796 milyon lira tutarında 24 ay vadeli kredi imkanı. Clio Symbol 1.4 RNA modeli için 2.5 milyar lira peşinat ile Kasım'da başlayan, 523 milyon lira tutarında 24 ay vadeli kredi seçeneği, Megane 1.6 16V RTE modeli için ise 3.6 milyar lira peşinat ile Kasım'da başlayan ve 801 milyon lira tutarında 24 ay vadeli kredi imkanı.''

TOFAŞ-FIAT

Ağustos ayında nakit avantaj ve indirimli kredi kampanyası düzenleyen FIAT-TOFAŞ ta, modeline göre peşin alımlarda, 1.5 ile 4 milyar lira arasında indirim yaparken, ayrıca kredi olanağı da sağlıyor.

FIAT-TOFAŞ, otomatik vitesli Bravo, Brava, Marea ve Marea Weekend otomobillerde, bu araçların normal vitesli modelleri arasındaki fiyat farkı ile Şahin, Doğan ve Kartal LPG'li araçlarla, benzinli araçların kampanyalı fiyatları arasındaki farkı ortadan kaldırdı.

Düzenlediği kampanyada, 3-24 ay arasında vade imkanı sunan ve ilk 6 aya kadar ''yüzde 0'' faiz uygulayan FIAT-TOFAŞ, tüketicilerin isteği doğrultusunda, Koçbank'ın 3 aydan 36 aya kadar verdiği cari kredilerden yararlanma imkanı da sunuyor.

VOLKSWAGEN-SEAT

Volkswagen ve SEAT'ın Türkiye Distribütörü Doğuş Grubu ise yetkili satıcıları bazında ''Kişiye Özel Ödeme Seçenekleri'' adıyla düzenlediği kampanyada, indirim oranları, kredi veren bankalara göre farklılık gösteriyor.

Yetkili satıcılar, Doğuş Tüketici Finansmanı ile de kredili otomobil satıyor. Buna göre, müşteri, yetkili satıcıya gittiğinde kendisine en uygun ödeme şeklini belirliyor.

OPEL

Opel de, düzenlediği kampanyada peşin alımlarda, otomobilin modeline göre ortalama 3 milyar lira indirim yapıyor.

Opel, Vectra, Astra, Corsa ve Agila modellerinde, tüketicilere, değişik faiz oranlarında 3-24 ay vadeli alım imkanı sunuyor. Sadece ''18 ay vadeli, yüzde 5.75 faiz oranı'' seçeneğinde peşin fiyatına satışta uygulanan indirim yapılıyor.

Opel'in, ''Peşin Alımlarda İndirim'' kampanyası dahilinde, Vectra,17-24 milyar lira, Astra, 14.5-17.3 milyar lira, Corsa 10.9-14 milyar lira, Agila da 9.5-11 milyar lira arasında değişen fiyatlarda anahtar teslim olarak satışa sunuluyor.

PEUGEOT

Karsat da, düzenlediği kampanya kapsamında, Peugeot 106, 206, 306,307, 406 ve 607 modellerin peşin alımlarında, 800 milyon lira ile 3.8 milyar lira arasında iskonto uyguluyor. Peugeot otomobillerin indirimli anahtar teslim fiyatları 9.7 ile 55.1 milyar lira arasında değişiyor.

Kampanya dahilinde tüketicilere, Türkiye İş Bankası, Finansbank ve Koç Finans aracılığıyla 3-18 ay vadeli kredi seçeneği de sunan Karsat,3 milyar liralık kredi seçeneğinde 18 aya kadar ''yüzde 0'' faiz uyguluyor.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

False