GeriEkonomi Milli Piyango'ya 2 konsorsiyum talip
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milli Piyango'ya 2 konsorsiyum talip

Milli Piyango'ya 2 konsorsiyum talip
refid:26698620 ilişkili resim dosyası

Milli Piyango'nun teklif verme süresi bugün dolan özelleştirme ihalesine KKCG Group, Gtech ve Emma Capital'in yer aldığı KKCG Group konsorsiyumu ile Net Şans Oyunları ve Hitay Yatırım Holding'in oluşturduğu Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu teklif verdiklerini açıkladı.

KKCG Group konsorsiyumundan yapılan açıklamada, "Gtech ve Emma Capital'in bulunduğu KKCG Group konsorsiyumu, Milli Piyango'nun yönetim lisansı için özelleştirme ihalesine bugün resmi teklifini verdi... KKCG Group, güçlü finansmanı ile birlikte konsorsiyum üyelerinin piyango alanındaki büyük deneyimiyle de Avrupa'nın oyun pazarındaki en önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor" denildi.

Açıklamada ayrıca, konsorsiyumun Türkiye'de kendi alanında gelişmek için Türk yatırımcı Bilgili Holding ile de görüşmelere başlanarak, potansiyel ortaklık için müzakerelerde ileri aşamaya gelindiği ve Bilgili Holding ile anlaşma sürecinde ilerlendiği belirtildi.
Açıklamada yer alan bilgiye göre; KKCG Group, Emma ve diğer yatırımcıları, Çek Cumhuriyeti'nin lider piyango şirketi olan Sazka’nın sahibi konumunda bulunurken; Yunan milli piyango şirketi OPAP'ın da kontrol hissesine sahip.

"ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPACAĞIZ"

Şans oyunlarının uzun vadeli yatırım yapmaya odaklandıkları bir alan olduğunu belirten KKCG Group CIO'su Pavel Saroch, "Türkiye'nin Milli Piyango'su, Türk pazarındaki büyüme ve şans oyunlarındaki genişleme potansiyeliyle bizim için cazip bir yatırım fırsatı oldu. 10 yıllık lisans süresi boyunca var olan oyunların modernleştirmek ve dağıtım ağını büyütmek için önemli yatırımlar yapacağız" dedi.

Net Holding de KAP'a yaptığı açıklamada, Milli Piyango İdaresi bünyesindeki şans oyunlarının lisans verilmesi suretiyle özelleştirilmesi ihalesine, grup şirketi Net Şans Oyunları ile Hitay Yatırım Holding'in kurduğu ortak girişim grubunun teklif verdiğini duyurdu.
Net Şans-Hitay OGG'de Net Şans Oyunları yüzde 90, Hitay Yatırım Holding ise yüzde 10 pay sahibi konumunda.

Reuters'a bilgi veren bir kaynak, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın gerçekleştireceği Milli Piyango dahil şans oyunları özelleştirmesinde, yeterlilik sahiplerinden ERG İnşaat- Ahlatçı OGG'nin bugün nihai teklifini vereceğini; en iyi teklif sahibi olması durumunda hizmet alımının Yunan Intralot'tan sağlanacağını söylemişti.İhale için yeterlilik sahibi olan Talih Kuşu OGG ise, teklif vermeyeceğini açıklamıştı.

İhalenin son teklif verme süresi bugün doluyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False