İSO Başkanı Bahçıvan'dan "aşı olun" çağrısı

Güncelleme Tarihi:

İSO Başkanı Bahçıvandan aşı olun çağrısı
Oluşturulma Tarihi: Haziran 16, 2021 13:06

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, tüm çalışanların aşı imkanından en hızlı şekilde faydalanması gerektiğini bildirdi.

Haberin Devamı

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, yaptığı yazılı açıklamada, SGK'ye kayıtlı çalışanların ve memurların tamamı için Kovid-19 aşı randevusunun açılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özellikle sanayide istihdam edilen ve "üretim ordusu" şeklinde adlandırdıkları çalışanların sektör ayrımı yapılmaksızın aşı hakkına kavuşmuş olmasını son derece sevindirici bulduğunu aktaran Bahçıvan, şunları kaydetti:

"Ekonominin lokomotifi olan üretimin iş güvenliğinin oluşturulması ve sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi son derece önemli. Bilim dünyası, küresel ölçekte Kovid-19 ile mücadelenin en etkin çözüm yolunun aşılama olduğu noktasında mutabık. Bu mutabakattan hareketle tüm çalışanlarımızın gerek kendilerinin gerek ailelerinin sağlığı gerekse içinde bulundukları çalışma koşullarının sağlıklı ve sürdürülebilir olması açısından devletimizin verdiği bu önemli imkandan en hızlı şekilde faydalanacaklarına inanıyorum. Tüm çalışan arkadaşlarımız, aşı imkanından en hızlı şekilde faydalanmalı."

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!