GeriEkonomi Ege’de feribot faciası ucuz atlatıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ege’de feribot faciası ucuz atlatıldı

Ege’de feribot faciası ucuz atlatıldı
refid:29647941 ilişkili resim dosyası

YUNANİSTAN’ın Mikanos ile Tinos adaları arasında sefer yapan katamaran tipi deniz otobüsü, yoğun sis nedeniyle kayalıklara oturdu. Türk turistlerin de içinde bulunduğu öğrenilen deniz otobüsündeki yolculardan 6’sı hafif yaralandı. Turistler, deniz otobüsünden balıkçı tekneleriyle tahliye edildi.

Yunanistan’ın ihternette yayın yapan "www.iefimerida.gr" isimli sitesinin haberine göre, Mikanos Adası’ndan aldığı 239 yolcuyu bir saat uzaklıktaki Tinos Adası’na götürmek için bugün sabah saatlerinde hareket eden ’Flying Cat-4’ isimli katamaran tipi deniz otobüsünün, bölgedeki yoğun sis nedeniyle Tinos yakınlarındaki Sostis Kayalıkları’na oturduğu okuyucularına duyurdu.

Yunanlar’ın dışında Türk, İngiliz ve Alman turistlerinde bulunduğu deniz otobüsünün altında ağır hasar meydana gelirken, 6 yolcunun hafif şekilde yaralandığı da haberde belirtildi. Yaralılar ve diğer yolcular balıkçı tekneleriyle tahliye edilerek, Tinos Adası’na götürüldü.

Ege’de feribot faciası ucuz atlatıldı

14 personelin bulunduğu deniz otobüsünün oturduğu kayalıklardan kurtarılması için Yunan makamları tarafından çalışma başlatılırken, soruşturmanın sürdüğüne de haberde yer verildi.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False