Diyarbakır’dan dönüşüme geldi

Güncelleme Tarihi:

Diyarbakır’dan dönüşüme geldi
Oluşturulma Tarihi: Nisan 15, 2015 00:09

YİĞİT Grup İstanbul gayrimenkul pazarına giriş yaptı. İlk projeleri için Basın Ekspres Yolu’ nu seçen firma şehrin merkezi ilçelerinde yeni yatırımlar da planlıyor.

Haberin Devamı

37 yıldır başta Diyarbakır olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 3 binden fazla konut üreten firma ‘Fortis İstanbul’ adını verdiği konut projesi için 192 milyon lira yatırım yapacak. Aslan Lojistik’e ait 14 bin 523 metrekarelik arsada kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak proje için yüzde 50-50 kat karşılığı anlaşma yapıldı. Hafriyatı yapılan ve temel aşamasına gelinen projede satışlar bir hafta sonra başlayacak. 705 konutluk projede ortalama metrekare satış fiyatı 4 bin 100 lira. Projenin mimari ise Tago Mimarlık kurucusu Gökhan Aktan Altuğ.
Bugüne kadar 445 bin metrekare inşaat yaptıklarını ve 37 yıllık tecrübelerini İstanbul’a taşımaya karar verdiklerini belirten Yiğit Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit, “Hedefimiz global bir marka olmak. İstanbul’un merkezinde kentsel dönüşüm projeleri yapacak ve yurtdışına da açılacağız. İstanbul’daki konutların ince işlerinde yeterince hassasiyet gösterilmiyor. Biz İstanbul’a kalite getirmeyi hedefliyoruz“ dedi. Beylikdüzü, Kartal gibi şehrin gelişim bölgelerinde satış sorunu olduğunu ve bu nedenle o bölgelerle ilgilenmediklerini belirten Yiğit, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Kadıköy gibi merkezi ilçelere ağırlık vereceklerini ifade etti.
İSTANBUL DAHA KâRLI
Diyarbakır’da konut şantiyelerinin devam ettiğini belirten Yiğit Group Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Yiğit, “Diyarbakır’da kar marjımız yüzde 5-10’ken, İstanbul’da bu oran yüzde 15’e çıkıyor. Yani İstanbul daha kârlı” dedi. İstanbul pazarında rekabetin yoğun olduğunu ancak şirketlerinin de iddialı olduğunu belirten Cuma Yiğit, ‘Yemediğimiz yedirmeyiz, oturmadığımız evde de oturtmayız” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!