Dev holdinge şok baskın

Güncelleme Tarihi:

Dev holdinge şok baskın
Oluşturulma Tarihi: Mart 27, 2014 06:57

Bünyesinde NT mağazaları, Sürat Kargo, Sürat Bilişim gibi şirketleri barındıran Kaynak Holding, İstanbul Mali Şube ekipleri tarafından basıldı. Mali Şube ekipleri dün akşam 20:00 sularından beri Kaynak Holding'in binasındalar.

Haberin Devamı

Dev holdinge şok baskın
Holding bünyesinde çalışan, finans trafiğinde etkili bir pozisyonda bulunduğu belirtilen yönetici konumundaki bir kişinin ihbarı üzerine Kaynak Holding’i mercek altına alındı.

Yapılan ilk incelemeler sonunda Kaynak Holding’in İstanbul Bulgurlu ve Mahmutbey’deki merkez binalarına baskın düzenlendi. Kaynak Holding'teki denetim ve inceleme sabah saatlerine kadar sürdü.
Holding’in mali, finans hareketlerine ilişkin belgelere ve bilgisayardaki kayıtlarına el konuldu. İncelemenin, özellikle holding bünyesindeki Sürat Kargo ve bilişim şirketleri üzerinde yoğunlaştığı belirtiliyor.

Haberin Devamı

Eğitim, yayıncılık, kargo ve bilişim sektöründeki şirketleri ile tanınan Kaynak Holding’in 7 bine yakın çalışan ve yıllık 1,5 milyar liralık ciroya sahip. Gülen Cemaati’ne yakınlığı ile bilinen Holding, 16 farklı sektörde bünyesinde 23 ayrı şirket barındırıyor.

Bu arada, Kaynak Holding tarafından dün yapılan açıklamada, Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu tarafından şirketin ticari faaliyetlerinin, 26 Mart 2014 itibariyle vergi incelemesine alındığı belirtildi. Açıklamada “Birçok iştiraki itibariyle yıllardan beri kurumlar vergisi rekortmenler listesine giren kurumlarımız, ilgili makamlar nezdinde seçkin mükellefler statüsünde yer almıştır. Bu itibarla, gün içerisinde bir takım medyada konu ile ilgili yapılan haber ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Maliye Bakanlığı'na bağlı müfettişler ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri hala Kaynak Holding binasında incelemelerini sürdürüyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!