Dev hastane açılışa hazırlanıyor

Güncelleme Tarihi:

Dev hastane açılışa hazırlanıyor
Oluşturulma Tarihi: Şubat 15, 2017 15:04

Anadolu Yakası'nın büyük hastaneleri arasında yerini alan, bulunduğu bölgenin yanı sıra çevre ilçelerin de sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede yapılarak modern cihazlarla donatılan Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kısa süre içerisinde hizmete açılacak.

Haberin Devamı

Yaklaşık 53 bin metrekare kapalı kullanım alanına sahip hastane, bulunduğu konum itibarıyla Çekmeköy'den Sancaktepe'ye, Sultanbeyli'den Şile'ye kadar nüfus yoğunluğunun da yüksek olduğu bir bölgeye hitap edecek.

Tam kapasite çalışmasıyla yılda yaklaşık 1,5 milyon kişiye sağlık hizmeti verilmesi planlanan 380 yataklı hastanede, donanımlı tek ve çift kişilik odalarda otel konforunda hizmet sunulacak.

Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kamil Özdil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlık tesisinin yapımına 2010'da başlandığını ancak 2013'e kadar büyük bir mesafe katedilemediğini anlattı.

Daha sonra tekrar ihale yapılarak inşaatın hızlıca tamamlandığını aktaran Özdil, şunları kaydetti:

"Hastanemiz 380 yataklı, son derece modern yapılmış, kuzey bölgemizde ciddi ihtiyaç hissedilen bir sağlık yatırımıdır. İnşallah yakın zamanda hizmete almış olacağız. Hastanemizin kabiliyetleri özellikle belirli alanlarda yoğunlaşacak. Kalp-damar cerrahisi, kardiyoloji, yanık bölümleri, pediatri ve kadın doğum bölümü gibi. Diğer branşlarımızda da hizmet verilecek. İnşallah çok modern ve ferah ortamlarda vatandaşımıza en güzel şekilde ve çok yakın zamanda hizmetlerimizi sunmaya başlayacağız."

Haberin Devamı

"HASTANEMİZDE 55 YOĞUN BAKIM YATAĞIMIZ OLACAK"

Özdil, bölgenin yürüme alanında çok ciddi bir nüfus potansiyeline sahip olduğunu, buradaki vatandaşların sağlık hizmeti almak için ya da acil bir durumla karşılaştıklarında en yakın kamu hastanesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Ciddi nüfus yoğunluğunun aynı hastaneye başvurması nedeniyle orada da etkin hizmet sunumunun zorlaştığını aktaran Özdil, şöyle devam etti:

"Böyle stratejik bir noktada bu hastanemizin devreye alınması sonrasında hem diğer hastanelerimizde hizmet sunumu kısmen rahatlayacak hem de burası çok ciddi bir yük kaldıracak diye umut ediyoruz. Diğer bölge hastanemizdeki projeksiyona dayanarak yıllık yaklaşık 1,5 milyon civarındaki hastaya hizmet verilebileceğini öngörüyoruz. Tabii bu tüm servislerin hizmete alınmasıyla tam kapasiteye erişecektir. Ancak başlangıçta poliklinik hizmetleri ve daha sınırlı bir hizmetle başlayacağız. Hızlıca tüm servisleri hizmete almaya gayret edeceğiz. Hastanemizde 55 yoğun bakım yatağımız olacak. Bunun içerisinde kalp-damar cerrahisiyle ilgili, yenidoğan yoğun bakımımız ve erişkin yoğun bakım ünitelerimiz olacak. İnşallah bu da bu bölge için ciddi bir yük alacaktır diye düşünüyoruz."

Haberin Devamı

"ÇOK YAKIN ZAMANDA TÜM HİZMETLERİ SUNMAYA BAŞLAYACAĞIZ"

Doç. Dr. Kamil Özdil, hastanenin birkaç ay içerisinde hizmete alınmasının planlandığını dile getirerek, "Bu konuda, bir an önce hizmete girmesi için yoğun bir beklenti var. Tabii büyük bir binanın teknik olarak hazırlanması, içerisindeki donatıların aktive edilmesi, sterilizasyondan tutun yemekhanesine kadar pek çok alanda aynı anda hizmet vermeye başlayacağı için hepsinin hazır hale getirilmesi için tüm arkadaşlarımız gayret ediyor. İnşallah çok yakın zamanda tüm hizmetleri sunmaya başlayacağımızı umuyoruz. Bölge halkımızın da bu yönde ciddi bir beklentisi var. Buna da yanıt vereceğiz inşallah. " ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Ayrıca hastanenin 400 araçlık bir otoparkının bulunduğunu ve Sancaktepe Belediyesi tarafından katlı otopark projesinin de yürütüldüğünü dile getiren Özdil, tesisin tıbbi hizmet sunum alanlarının da son derece ferah şekilde kurgulandığını sözlerine ekledi.

BAKMADAN GEÇME!