Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Bayramda köprü, otoyol ve toplu ulaşım ücretsiz olacak

Güncelleme Tarihi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı Bayramda köprü, otoyol ve toplu ulaşım ücretsiz olacak
Oluşturulma Tarihi: Nisan 26, 2022 07:31

Ramazan Bayramı nedeniyle toplu ulaşım, köprü ve otoyolların ücretsiz olacağına dair karar çıktı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da bayram nedeniyle ücretsiz yapılacak ulaşımla ilgili açıklama yaptı.

Haberin Devamı

Ramazan Bayramı’nda otoyolların, köprülerin ve toplu taşıma araçlarının ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle 30 Nisan saat 00.00’dan 5 Mayıs saat 07.00’ye kadar, ’yap-işlet-devret’ modeliyle yapılan projeler hariç, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişler ücretsiz olacak.

Karara göre, 2 Mayıs saat 00.00’dan 4 Mayıs saat 24.00’e kadar Başkentray, Marmaray ve İZBAN seferleri ile belediyeler ve belediyelere bağlı birlik, müessese ve işletmelere ait toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak.

Haberin Devamı

BAKANLIKTAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ramazan Bayramı’nda Cumartesi-Perşembe günleri arasında Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan köprü ve otoyolların, Pazartesi-Çarşamba günleri arasında da Marmaray, Başkentray ve İzban’ın ücretsiz olduğunu duyurdu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!