GeriEkonomi Boeing Fransa’da 33 bin kişiye iş veriyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boeing Fransa’da 33 bin kişiye iş veriyor

Uğur CEBECİ

Boeing Ticari Uçaklar Grup Başkanı Ron Woodard, yeni nesil B737 uçaklarının üretimi nedeniyle üç yıl içinde Fransa'da 33 bin kişiye iş imkanı sağlanacağını açıkladı. Büyük miktarda sipariş alan B737 uçaklarının, CFM56 motorları Amerikan General Electric ve Fransız Snecma ortaklığıyla yapıldığını belirten Woodard, Boeing'in Fransa'da Airbus'dan daha fazla istihdam yarattığını da söyledi. Fransa'da üretilen CFM56 motorlarının yüzde 81'i Boeing uçaklarında kullanılıyor.

Ali Kırgız GÖZEN Havacılık’ta

Uzun yıllar Avusturya Havayolları Türkiye Genel Müdürlüğü'nü yapan Ali Kırgız, Gözen Havacılığa transfer oldu. Türk Havacılık sektörünün başarılı ismi Ali Kırgız yeni görevine başladı. Havacılık hizmetleri konusunda uzman bir kuruluş olan Gözen Havacılık, bundan sonra havayolu temsilciliği ve turizm alanında da çalışmalar yapacak. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Ali Kırgız, Dublin'de Thorn-EMI'de yöneticilik stajı yaptıktan sonra bu kuruluşun Türkiye Genel Müdür Yardımcılığı ve Londra'da Planlama Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979'da Avusturya Havayolları Türkiye Satış Müdürü olan Ali Kırgız, 1993 yılında bu havayolunun Türkiye Genel Müdürü oldu. Ali Kırgız evli ve bir çocuk babası.

Singapur Havayolları’ndan özel indirim

Singapur Havayolları 30 Kasım tarihine kadar İstanbul-Singapur-Bangkok gidiş dönüş bilet fiyatını 650 Dolar olarak belirledi. Aynı ücret Kasım ayı sonuna kadar İstanbul-Singapur-İstanbul uçuşları için de geçerli. Singapur Havayolları, haftada iki kez perşembe ve pazar günleri Dubai'ye uğrayarak Singapur seferleri yapıyor. Şirket bu uçuşlarını Boeing 747-400 uçakları ile gerçekleştiriyor.

Hosteslere masaj servisi

Japon Havayolu şirketleri, uçaklarda görevli personeli için masaj servisleri başlattı. Uzun süre ayakta kaldıkları için sırtları ve bacakları ağrıyan hosteslere inişten sonra havalimanında özel masaj hizmeti veriliyor. Japon Air Sistem’in (JAS) başlattığı özel masaj seansları büyük ilgi gördü. Tokyo Haneda Havalimanı'nda hazırlanan bölümde istihtam edilen 3 profesyonel masör haftanın 6 günü hizmet veriyor. Masaj servisinden günde ortalama 40 hostes yararlanıyor. 30 dakikalık seanslarda tüm vücuda, 15 dakikalık seanslarda ise sadece sırt ve bacaklara masaj yapılıyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False