50 milyar doları yöneten satın almacılar Aralık’ta bir araya geliyor

50 milyar doları yöneten satın almacılar Aralık’ta bir araya geliyor

Türkiye Satınalma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği (TÜSAYDER) çatısı altında bir araya gelecek yüzlerce satın alma profesyoneli, bu yıl 8'incisi düzenlenecek Satın alma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi'nde (STZ18) tüm ülkeye yayılan 'yerli ve milli' çağrısına tam destek verecek.

Haberin Devamı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan'ın başlattığı ve ülke çapında yayılan 'yerli ve milli' çağrısına 600'ü aşkın satın alma profesyonelinden büyük bir destek geliyor. Toplam 50 milyar dolarlık karar gücüne sahip yüzlerce satın alma profesyoneli, 1 Aralık'ta 'Yerli ve Milli Dönüşüm-Yerelden Globale' sloganıyla Satın alma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi'nde bir araya gelecek. Türkiye'nin büyük şirketlerinin satın alma yöneticilerinin üye olduğu, TÜSAYDER tarafından düzenlenecek STZ18, bu yıl 1 Aralık'ta İstanbul'da yapılacak.

Yapılan bilgilendirmede; 2010 yılından bu yana TÜSAYDER tarafından her yıl düzenlenen STZ'de bu yıl;' Satın almada TL'ye Dönüş', 'Yerli ve Milli Satın alma', 'Yerli Para Kullanımı ve Satın alma', 'Yerli Para ile Uluslararası Ticaret', 'Ekonomik Savaşa Yerli Para ile Karşı Koyma', 'Satın almada TL'ye Sahip Çıkma', 'Dünya ve Türkiye Ekonomisi ile Satın alma ve Dijital Dönüşüm' konuları alanında uzman konuşmacılarla ele alınacak. Zirvede, dünya ekonomi sistemini değiştirecek, geleceğin teknolojisi olarak nitelendirilen blockchain (blok zinciri) ve kripto paralarla ilgili sunumlar da gerçekleştirilecek. Geçen yıl 550 kişinin katıldığı zirve, bu yılda hem dünyadan hem de Türkiye'den üst düzey iş insanlarını buluşturacak.

Dünyadaki satın alma profesyonellerini ve satın alma yönetilcilerini tek çatı altında toplama misyonunu üstlenen IFPSM CEO'su Malcolm Youngson ve Uluslararası Satın alma ve Pazarlık Danışmanı ve Eğitmeni Omid Ghamami STZ18'in yabancı konukları arasında yer alırken, Ekonomist ve yazar Mahfi Eğilmez, Blockchain Türkiye Platformu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Usta, SushiCo Genel Müdürü Özkan Keskin ile TEB Satın alma Direktörü Arda Polat da STZ18'in konuşmacıları arasında olduğu kaydedildi.

Haberin Devamı
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (28.11.2018)
Haberle ilgili daha fazlası: