Dursun Özbek: Dört teknik direktör adayımız var

Güncelleme Tarihi:

Dursun Özbek: Dört teknik direktör adayımız var
Oluşturulma Tarihi: Nisan 22, 2016 07:28

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek yönetim olarak bu sezon hiç ummadıkları gelişmelerle karşı karşıya kaldıklarını belirtti, “Öyle talihsizlikler yaşıyoruz ki Steven Spielberg bile böyle senaryolar yazamazdı” dedi. Dört teknik direktör adayı ile görüştüklerini açıklayan Özbek, Ersun Yanal iddiası üzerine de çarpıcı bir ifade kullandı.

Haberin Devamı

Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçını izlemek için Rize’ye giden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek gündemdeki konular hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerle sohbet eden Özbek, teknik direktör konusunda müjdeyi vererek, “Galatasaray taraftarı rahat olsun. Önümüzdeki hafta teknik adam konusunda somut gelişmeler olacak. 4 aday ile temaslar var. Süre belirtirken daha dikkatli olmamız gerektiğini biliyorum. Siz buradan nasıl bir manşet atarsınız bilmem ama önümüzdeki günlerde çok ciddi gelişmeler olacak” dedi.

"ERSUN YANAL BEĞENDİĞİM BİR TEKNİK ADAM"
Özbek’in, “Bu gecikmenin nedeni görüştüğünüz ismin çalışması ve takımının iddialı olması anlamına gelir mi?” sorusuna gülerek, “İşte kritik konu ve soru bu” yanıtını vermesi dikkat çekti. Galatasaray’ın 1 numarası Ersun Yanal’ın isminin sorulması üzerine ise “Ersun Yanal beğendiğim bir teknik adam. Türkiye’nin en iyi hocalarından. Ancak ne bir görüşmem var ne de böyle bir düşüncemiz” ifadesini kullandı.

KESER SPORTİF DİREKTÖR DEĞİL ANTRENÖR
İdari Menajer Cenk Ergün’ün transfer çalışmaları için yurt dışından döndüğünü ve kendisine kapsamlı bir rapor vereceğini söyleyen Özbek, Erdal Keser konusuna da değinerek, “Sportif direktör olması gibi bir durum yok. 15 dakikalık bir görüşmemiz oldu. Kendisini önümüzdeki sezon için yardımcı antrenör olarak düşünüyoruz” diye konuştu.

Haberin Devamı

SEZON BAŞI İYİ YÜKLEME YAPILMAMIŞ OLABİLİR
Sarı-kırmızılı kulübün patronu, yaşanan sakatlıklardan dert yanarak son dönemde hemen hemen her maçta 5-6 sakat futbolcunun bulunduğunu söyledi. Özbek, sezon başında iyi yükleme yapılmadığı için sakatlıklarda artış olabileceğine dikkat çekti ancak bu tespitinin Hamza Hamzaoğlu’na eleştiri gibi algılanmamasını da özellikle istedi.

DUMANKAYA MESAJI
Formaya göğüs reklamı veren Dumankaya grubuna geçtiğimiz günlerde yapılan polis operasyonuyla ilgili olarak da Başkan Özbek, “Dumankaya konusunda bizim yapacak bir şeyimiz yok. 3 senelik sponsorluk anlaşması yaptık sezon başında. 1 yıllık ücreti para ve gayrimenkul olarak aldık. Dairelerin tapusu da bizde. Hatta 2 tanesini de sattık. Ancak bu sezon öyle talihsizlikler yaşıyoruz ki Steven Spielberg bile böyle senaryolar yazamazdı” açıklamasını yaptı.

Başkan Özbek, Avrupa cezasını bu sene çekecekleri iddiasında da bulunarak şöyle devam etti:
“Kaygılanmaya gerek yok. Avrupa cezamızı bu sene çekeceğiz. Futbolda başarısızlıklar dönem dönem olabiliyor. Bu durumu dünyanın sonu gibi görmeye gerek yok. Galatasaray tekrar ayağa kalkacak ve şampiyon olacaktır.”

"GELDİĞİMDE KASADA TEK KURUŞ YOKTU"
Başkan Dursun Özbek kendisinden önceki dönemlere de göndermede bulundu. Özellikle Ünal Aysal ve son olarak Mali Genel Kurul’da Duygun Yarsuvat’ın mali yönden iyi bir Galatasaray bıraktıkları iddiasına Başkan Özbek şu yanıtı verdi:

“Galatasaray’dan giderken mali yönden iyi bir tablo bıraktıklarını söyleyenler var. Ben geldiğim ilk gün kasada tek kuruş yoktu ve Haziran ayı için ödenmesi gereken 60 milyon dolar vardı. Tarık Çamdal’ın parasını ben ödüyorum!” (Milliyet)

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!