GeriKelebek Bilgisayar korkusunu yenin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bilgisayar korkusunu yenin

Yersiz korkularımıza bir yenisi eklendi: Bilgisayar korkusu. Belki farkında değilsiniz, ama bilgisayarlar günlük hayatımıza girdi. Evinizdeki bilgisayara tehlikeli bir aygıt gözüyle bakmaktan artık vazgeçin.

Bilgisayarı zevkle kullanabilmek için matematik uzmanı olmanıza gerek yok. Okulda matematiğiniz zayıf olduğu için bilgisayar kullanamayacağınızı sakın aklınıza getirmeyin. Biraz merak ve sabır, sizi bilgisayarla dost yapacaktır. Bilgisayarı nasıl kullanacağınızı öğrenmek için bu işi bilen bir yakınınızdan yardım isteyebilirsiniz. Ya da bir kursa gidip bilgisayar dünyasına girebilirsiniz. Bilgisayarı kullanmayı öğrenirken saatlerce ekran karşısında kalmayın. Egzersiz sürelerini kısa tutun. Aklınız karışırsa, bilgisayarın başından kalkın. Konuyla ilgili bir yazı ya da kitap okumayı deneyin.

Mektup yazmak, alışveriş listesi hazırlamak, telefon fihristi hazırlamak gibi işler için bilgisayarınızı kullanın. Zaman zaman makine size kötü bir şaka yapabilir. Yazdıklarınız silinebilir. Böyle şeyleri doğal karşılayın. Zamanla bilgisayarla yakın dost olacaksınız. Ve onun karşısından kalkmayı canınız istemeyecek.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False