TOMA'nın üreticisi Katmerciler'in kârı uçtu

Güncelleme Tarihi:

TOMAnın üreticisi Katmercilerin kârı uçtu
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 15, 2015 10:17

TOMA üreticisi Katmerciler Ekipman’ın gelirleri 2015 yılının ilk yarısında yüzde 50 artışla 137 milyon liraya yükseldi. Şirketin net kârı ise yüzde 48’lik artışla 8.6 milyon lira oldu

Haberin Devamı

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre hemen her toplumsal eylemde gündeme gelen Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı’nın (TOMA) üreticisi Katmerciler Ekipman 2015 yılının ilk yarısını rekor kârla tamamladı. Özellikle toplumsal olayların tırmandığı dönemlerde borsada işlem gören hisseleri hızlı yükselen Katmerciler Ekipman’ın, gelirleri 2015 yılının ilk altı ayında yüzde 50 artarak 137 milyon liraya yükseldi.

KÂR YÜZDE 210 ARTTI

Aynı dönemde esas faaliyet kârını yüzde 210 artıran şirketin, net kârı ise yüzde 48’lik artışla 8.6 milyon lira oldu. Katmerciler İcra Kurulu Başkanvekili Furkan Katmerci, 2015 yılı 6 aylık mali sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, uluslararası ekonomik krize bağlı olarak 2013 yılında döviz kurundaki hızlı artışın getirdiği finansal baskının etkilerini minimuma indirdiklerini belirterek, “Oldukça sağlam ve güçlü bir bilanço açıkladık. Yatırımcı ve hissedarlarımızın beklentilerine karşılık veren bir bilanço açıklamış olmaktan mutluyuz” dedi. Furkan Katmerci, son dönemlerde üzerinde en fazla yoğunlaştıkları konulardan birisi olan savunma sanayiine giriş konusundaki çalışmalarda önemli bir aşamaya geldiklerini kaydetti.

Haberin Devamı

‘SAVUNMA SANAYİİ İÇİN YATIRIMA BAŞLANIYOR’

Katmerci, “Zırhlı personel taşıyıcı araçlar öncelikli olmak üzere, savunma sanayii ve yan sanayisi için üretim hattı kurmaya yönelik çalışmalarda son aşamaya gelmiş durumdayız. Yakın dönemde bu konuda daha somut gelişmeler elde edeceğimizi rahatlıkla ifade edebiliriz” diye konuştu.

SON BİR YILDA İHRACATI DA YÜZDE 5.6 ARTTI

Şirket, Haziran 2015 itibarıyla son bir yılda ihracata da ağırlık vererek, Haziran 2014’e göre yüzde 5.6 artışla gelirini 25.4 milyon liradan, 26.9 milyon liraya yükseltti.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!