Son dakika... Bodrum aşığı prense de gözaltı...

Güncelleme Tarihi:

Son dakika... Bodrum aşığı prense de gözaltı...
Oluşturulma Tarihi: Kasım 05, 2017 09:03

Suudi Arabistan'da yolsuzlukla mücadele gerekçesiyle gözaltına alınanlar arasında Türkiye'de yakından tanına bir ismin de yer aldığı iddia ediliyor: Bir süre önce tatilini Bodrum'da geçiren Prens el Velid bin Tallal bin Abdülaziz el Suud...18 milyar dolarlık kişisel serveti ile dünyanın en zengin 45'inci ismi olan Tallal'ın, dünyanın önde gelen bir çok şirketinde hissesi bulunuyor. Tallal’ın gözaltına alınması birlikte tüm malvarlığına da el konulduğu bildiriliyor. Gözaltına alınanlar arasında 3 televizyon sahibi Alwalid Bin Talal(Rotana Tv), Walid Abbrahim(BMC Tv) ve Cidde Ticaret Odası Başkanı Saleh Kamil(ART Tv) ’in de olduğu bildiriliyor.

Suudi Arabistan'da 11 prens, dört bakan ve onlarca eski bakanın da bulunduğu çok sayıda kişinin gözaltına alındı. Gözaltıların ardında ise başkanlığını Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın yaptığı Rüşvet ve Yolsuzluklara Karşı Mücadele Komisyonu bulunuyor.

Reuters'ın aktardığı habere göre gözaltına alınanlar arasında bir süre önce tatilini Bodrum'da geçiren Prens el Velid bin Tallal bin Abdülaziz el Suud da var.

Suudi Arabistan kraliyet ailesine mensup Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud ve ailesi Bodrum aşığı olarak tanınıyor. Tallal, son olarak Ağustos ayında Bodrum'a gelmişti.

7 GÜN İÇİNDE 2.5 MİLYON LİRA HARCADI

Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın yeğeni olan 62 yaşındaki işadamı ve Kingdom Holding Yönetim Kurulu Başkanı Prens El Velid Bin Talal Bin Abdülaziz El Suud, eşi ve kızları ile birlikte geldiği tatilde 2.5 milyon lira harcamıştı.

KİŞİSEL SERVETİ 18 MİLYAR DOLAR

Prens El Velid Bin Tallal, 18 milyar dolarlık kişisel serveti ile dünyanın en zengin 45'inci ismi. Tallal sahibi olduğu Kingdom Holding aracılığı ile, Avrupa, Amerika ve Orta Doğu'da bir çok şirkette yatırımı bulunuyor.

Son dakika... Bodrum aşığı prense de gözaltı...


TWİTTER'IN DA HİSSEDARI

Tallal'ın yatırım yaptığı şirketler arasında Twitter, Citigroup, Four Seasons Hotels & Resorts, Hotel George V ve Savoy Hotel bulunuyor.

TÜM MALVARLIĞINA EL Mİ KONULDU?

Kingdom Holding sahibi olan dünyanın sayılı zenginlerinden Prens El- Velid Bin Tallal’ın gözaltına alınması ile birlikte tüm malvarlığına da el konulduğu bildiriliyor.

TRUMP İLE ATIŞMIŞTI

Bin Talal, ABD'deki başkanlık yarışı sırasında Donald Trump için "Amerika'nın yüz karası" demişti.

Twitter mesajında Trump'a başkanlık yarışından çekilmesi çağrısında bulunmuştu.

Trump ise Prens'e "Budala" diye karşılık vermiş, onun 'baba parasıyla Amerikalı siyasetçileri yönlendirmeye çalıştığını' söylemiş ve "Ben seçilince böyle bir şey olmayacak" demişti.


Cidde Ticaret Odası Başkanı Saleh Kamil’de ülkenin en önemli tanınmış isimleri arasında yer alıyor. Türkiye ile de yakın ilişkileri bulunuyor.

3 TELEVİZYON SAHİBİNE GÖZALTI

Tutuklananlar arasında 3 televizyon sahibi Alwalid Bin Talal (Rotana Tv), Walid Abbrahim (BMC Tv) ve Cidde Ticaret Odası Başkanı Saleh Kamil (ART Tv) ’in de olduğu bildiriliyor.

 
Haberin Devamı

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!