‘Sermaye piyasaları dijitalleşmede öncü’

Güncelleme Tarihi:

‘Sermaye piyasaları dijitalleşmede öncü’
Oluşturulma Tarihi: Ocak 24, 2023 07:00

Start-up olarak yola çıkan ve 2021 yılında halka açılan Matriks, 20’inci yılında finansal okur yazarlığı artırmayı hedeflediğini açıkladı.

Haberin Devamı

Şirketi, “Sermaye piyasalarının otobanı ve AVM’si gibiyiz” sözleriyle tanımlayan Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Tutar, big data ve yapay zekâ tabanlı mobil finansal veri izleme ve işlem platformu olarak, Türkiye’deki start-up ortamına ve sermaye piyasasındaki dijitalleşme sürecine değindi ve şunları söyledi: “Kendi potansiyelimizin ve ülkemizin potansiyelinin farkında olmadığımızı düşünüyorum. Dünyadaki örneklerden geri kalır tarafımız yok. Her yıl mutlaka yurtdışından ürün satmak için gelirler ve gördüklerinin ardından vazgeçerler. Uluslararası standartlarda Türk usulü iş yapıyoruz. Start-up’lara yeni yatırım için kitle fonlaması ve ikinci el piyasasının gelişmesi gerektiğini düşünüyoruz. Start-up ekonomisine karşı bir gönül borcumuz var, sürekli temastayız. Yeni yatırım yapma konusunda taleplere açığız.”

Haberin Devamı

‘VARLIĞIMIZI GARANTİLEDİK’

Sermaye piyasası dijitalleşme konusunda Türkiye’nin öncü sektörlerinden birisi” diyen Tutar, “Türk sermaye piyasasının çok büyük potansiyeli var. Yaptığımız tek başına bir yazılım hizmeti değil. Sadece geçtiğimiz ay, 1 milyondan fazla insana dokunduk” ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!