Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak 2020? Emekli bayram ikramiyeleri ödeme tarihi ne zaman?

Güncelleme Tarihi:

Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak 2020 Emekli bayram ikramiyeleri ödeme tarihi ne zaman
Oluşturulma Tarihi: Mart 22, 2020 19:40

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emekli bayram ikramiyelerinin bu yıl erken yatacağını duyurmasının ardından, gözler emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarihe çevrildi. Ülkemizde corona virüsü tedbirlerine paralel olarak gerçekleşen ekonomi çalışmaları kapsamında, Ramazan Bayramı emekli ikramiyelerinin hesaplara yatacağı tarih, milyonlarca emeklinin gündeminde yer almaya başladı. Peki, emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak 2020? Emekli bayram ikramiyeleri ödeme tarihi ne zaman? İşte, emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarihle ilgili detaylar.

Haberin Devamı

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı'nın ardından düzenlediği basın toplantısında, virüsün ülkemizdeki ekonomik etkilerini azaltmak adına alınan tedbirleri açıklamıştı. Ramazan Bayramı emekli ikramiyelerine de değinen Erdoğan, ikramiyelerini ödeneceği tarihi duyurdu. Peki, emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte, emekli bayram ikramiyeleri hakkında merak edilenler...

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada, bayram dolayısıyla 12 milyonu aşkın emekliye bayram ikramiyesi ödeneceğini belirterek, şu bilgileri verdi:

"Emeklilerin bayram ikramiyesini Nisan ayı başında ödüyoruz. Yine emeklilerimizin maaş promosyon ödemelerinin de, şubelere gitmelerine gerek kalmaksızın, doğrudan hesaplarına yatırılmasını sağlıyoruz.." dedi.

Haberin Devamı

BAKAN SELÇUK'TAN AÇIKLAMA

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilere Ramazan Bayramı için mayıs ayında ödenecek bin lira ikramiyenin nisan ayında verileceğini bildirdi.

Emeklilere 2018'den itibaren dini bayramlarda bin lira ikramiye vermeye başladıklarını da hatırlatan Selçuk, "Bu konuda önümüzdeki Ramazan Bayramı ile ilgili müjde niteliğinde bir karar aldık. Emeklilerimize, Ramazan Bayramı için mayıs ayında ödenmesi gereken bin liralık bayram ikramiyelerini nisan ayında vereceğiz." dedi.

Net tarih bilgisi belli olduğu takdirde haberimizde yer vereceğiz.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!