Dünya Kupası’nda harcama rekoru

Güncelleme Tarihi:

Dünya Kupası’nda  harcama rekoru
Oluşturulma Tarihi: Aralık 13, 2022 07:00

Dünya Kupası’nın bitmesine bir hafta kala bugüne kadar Katar’da etkinlikler kapsamında yapılan harcamaların 2014’ü geride bıraktığı; 2018’i ise geçmeye çok yakın olduğu belirtildi.

Haberin Devamı

Visa’nın paylaştığı bilgilere göre, Dünya Kupası’nın düzenlendiği mekânlarda en çok harcama yapan ülkeler ABD, Meksika ve Suudi Arabistan oldu. Stadyumda ortalama harcamalar 23 dolar olurken; en çok ticari ürün, yiyecek-içecek ve bilet için para ödendi; harcamaların yaklaşık yüzde 90’ı temassız ödemeyle yapıldı.

Turnuvanın başladığı günden, 2 Aralık’taki grup maçlarına kadar Dünya Kupası’nın gerçekleştiği alanlarda yapılan harcamaları kapsayan verileri değerlendiren Visa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ülke Müdürü Dr. Saeeda Jaffar, “Katar’daki turnuva için her zamankinden daha fazla ödeme alanları etkinleştirildi ve bazı yeni yöntemler hayata geçirildi” dedi. Stadyum içi harcamalarda Al Janoub Stadı temassız ödemenin en çok yapıldığı yer olurken; temassız ödemelerde en büyük payı alan maç Polonya-Suudi Arabistan maçı oldu. Bugüne kadar turnuva kapsamında toplamda en fazla harcamanın yapıldığı maç ise 30 Kasım’da gerçekleşen Suudi Arabistan-Meksika maçı oldu. İkinci sırada ise Arjantin-Meksika maçı yer aldı. Tutar anlamında ise en yüksek harcamaya ulaşan maç, 29 Kasım’da oynanan ABD-İran maçı oldu.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!