Dolarda Erdoğan etkisiyle sert düşüş

Güncelleme Tarihi:

Dolarda Erdoğan etkisiyle sert düşüş
Oluşturulma Tarihi: Haziran 11, 2015 13:09

Dolar, Türk Lirası karşısında 2,75 seviyesinde işlem görürken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ılımlı kabul edilmesiyle ilk tepki olarak 2,74'ün altına indi. Sonrasında düşüş devam ederken, 2,7120'ya kadar indiği görüldü.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 7 Haziran genel seçimlerinin sonuçlarına ilişkin kamuoyu önünde yaptığı ilk değerlendirmede hükümetin bir an önce kurulması yönünde çağrıda bulunmasıyla kur, yönünü aşağıya çevirdi.

Dolarda Erdoğan etkisiyle sert düşüş
SEÇİMLER SONRASI İLK KEZ KONUŞTU

Erdoğan'ın konuşması öncesi 2.7460 civarında işlem gören dolar/TL açıklamaların ardından 2.74'ün altına geriledi. Kur saat 13.24'te 2.7374/2.7380 seviyesinde işlem gördü.

Kur, saat 15.44'te en düşük 2,7120'ye kadar geriledi.

Bir bankanın döviz masası müdürü, "Erdoğan'dan alışık olmadığımız kadar ılımlı söylemler geliyor ve bu piyasa açısından pozitif. Her ne kadar riskler devam etse de piyasa fiyatlamaları seçim sürecinin az hasarla kısa sürede atlatılacağı beklentisini kuvvetlendirecek şekilde ilerliyor" dedi.

Haberin Devamı

"Cumhurbaşkanı olarak anayasanın verdiği görevleri yerine getireceğimden kimsenin şüphesi olmasın" diyen Erdoğan, siyasi partilerin tercihlerini krizden değil çözümden yana kullanacaklarını inandığını söyledi ve siyasi alanda yaşanan hiçbir gelişmenin Türkiye'nin kazanımlarını tehdit etmemesi gerektiğini belirtti.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!