"Brezilya'dan Libya'ya TOMA siparişi aldık"

Güncelleme Tarihi:

Brezilyadan Libyaya TOMA siparişi aldık
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 16, 2013 10:23

TOMA'ların üreticisi Katmerciler şirketinin CEO'su Mehmet Katmerci Gezi olaylarının dünya medyasına yansıması sonrasında dünyadan TOMA siparişleri aldıklarını söyledi. Katmerci "Dünyada insanlar Türkiye'de böyle bir araç üretilebileceğini gördü" dedi.

Haberin Devamı

Gezi Parkı protestolarıyla birlikte gündemimze giren TOMA'ların üreticisi Katmerciler'in CEO'su Mehmet Katmerci TOMA'lara olan talebin arttığını açıkladı.

Bloomberg'e açıklama yapan Mehmet Katmerci Gezi Parkı olaylarının dünya medyasında da yer almasıyla birlikte İzmir merkezli şirketlerine Brezilya'dan Libya'ya kadar TOMA talebi geldiğini açıkladı.

Mehmet Katmerci "TOMA'larımıza büyük talep var. Dünya medyası aracılığıyla insanlar Türkiye'nin bu tip araçlar üretebildiğini gördü." dedi.

Şirketin CEO'su hükümetin 16 Mayıs'ta 30 TOMA siparişi verdiğini belirtirken 43 TOMA siparişinin daha planlandığını açıkladı.

Katmerciler'in borsadaki değeri yılbaşından bu yana yüzde 42 artış gösterdi. Aynı dönemde BİST 100 yüzde 3,3 değer kaybetti. Katmerciler'in hisseleri Haziran başından bu yana ise yüzde 15 arttı.

Haberin Devamı

GEZİ EYLEMİNDE TOMA'LAR BÖYLE HİZMET VERMİŞTİ / Foto Galeri

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!