7’den 77’ye tişörtler

Güncelleme Tarihi:

7’den 77’ye tişörtler
Oluşturulma Tarihi: Ocak 24, 2013 00:00

Anadolu rock müziğinin efsane ismi Barış Manço, ölümünün 14’üncü yılında özgün tarzı ve stiliyle Koton’a ilham kaynağı oldu.

Haberin Devamı

Koton tasarım ekibi, Barış Manço’nun sanatçı, entelektüel ve mizahi kişiliğinin yanı sıra güçlü imajı ve giyiminden, kullandığı aksesuarlara kadar yarattığı moda akımından yola çıkarak bir tişört koleksiyonu hazırladı. Ayrıca Belçika Kraliyet Akademisi’nde İç Mimari ve Grafik Tasarımı eğitimi alan Barış Manço’nun kendi kaleminden çıkmış desen ve çizimler de koleksiyonda kullanıldı. Barış Manço’nun eşi Lale Manço, “O zamanlar bu tür değimler yoktu ama barış tam bir stil ikonu, trend setter’dı. Müzisyenliğinin yanında tasarıma büyük ilgisi vardı. Tasarım eminim yapmak isterdi ama ömrü yetmedi” dedi.

/images/100/0x0/55eaa073f018fbb8f88c5a07

Haberin Devamı

BİR YIL ÖNCE BAŞLADI

Kadın, erkek ve çocuk kategorilerinde yer alan tişörtler, Barış Manço’nun özgün stili, hümanist ve barışçıl karakteri, çocuklara olan sevgisi ve unutulmayan şarkılarından esinleniyor. Koton Barış Manço Tişörtleri, Lale, Doğukan ve Batıkan Manço’nun katılımlarıyla dün tanıtılmadan önce satış rekorları kırmaya başladı. Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz, 81300 Moda İstanbul adresindeki evi, gardırobu, takıları, fotoğrafları ve çizimlerini tek tek incelediklerini belirterek, “Ortaya çıkan tasarımlar; eşi benzeri olmayan şarkı sözleri ve dönemi yansıtan çizgilerle birleştirildi. Yaklaşık bir yıllık titiz bir çalışma sonucunda sevgiyle hazırladığımız koleksiyon renkleriyle beraber 50 çeşite sahip” diye konuştu.

‘Adam Olacak Çocuk’ta rekor

/images/100/0x0/55eaa073f018fbb8f88c5a09

GÜLDEN Yılmaz  “Barış Manço tişörtlerini tıpkı Barış Manço’nun unutulmaz programı 7’den 77’ye gibi, hem erkek, hem kadın, hem de çocuk için tasarladık. Adam Olacak Çocuk tişörtü en çok satan ürün oldu. Hedef 100 bin adet” dedi. Lale Manço ise “Barış’ı yüreğinde taşıyanlar artık göğsünde de taşıyabilecek” diye konuştu.

Haberin Devamı

70’inci yaşında Barış Çocukları

LALE Manço, detaylarını 31 Ocak‘ta yapacakları bir basın toplantısında duyuracakları ‘Barış Çocukları’ projesinden de şöyle söz etti: “Yaşasaydı Barış 70 yaşında olacaktı. Onun 70’inci yaşını bir konser ve dizi etkinlikle kutlayacağız. Bunlardan birisi de bugün savaş olan 7 ülkeden Türkiye’ye getireceğimiz çocukların vereceği barış mesajları olacak.”

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!