10 yılda 1.5 milyar dolar yatırım planı

Güncelleme Tarihi:

10 yılda 1.5 milyar dolar yatırım planı
Oluşturulma Tarihi: Kasım 06, 2023 07:00

1948 yılında Kütahya’da kereste ticareti ve imalatıyla faaliyetlerine başlayan Gürok Grup, 75. yılını kutlarken yatırımlarına da devam edeceğini açıkladı.

Haberin Devamı

Gürok Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat, “Gürok Grup olarak geçtiğimiz son 10 yılda faaliyette olduğumuz sektörlerde şirketlerimizin büyüme, Ar-Ge ve inovasyon gibi ihtiyaçlarına yönelik toplam 1 milyar dolar yatırım yaptık. Önümüzdeki 10 yılda ise 1.5 milyar dolar yatırım planımız var. Bugün Kütahya’dan Maldivler’e, Antalya’dan Burdur’a, İstanbul’dan New York ve Milano’ya kadar tüm markalarımıza hayat veren 5 bin Gürok çalışanımızla geleceğe umutla bakıyoruz” dedi.

İÇECEK VE GES ADIMI

Gürok Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Güral ise “Uzun bir aradan sonra yeni bir sektöre adım atıyoruz. Yeni iştirakimiz Gürok İçecek’e ait üretim tesislerinin inşaatı Burdur’da sürüyor. Yeni yatırım planlarımıza Güneş Enerji Santrali’ni de ekliyoruz. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde hayata geçireceğimiz Güneş Enerjisi Santrali ile enerji sektörüne de adım atacağız” diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!