GeriFutbol Ziya Doğan istifası açıkladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ziya Doğan istifası açıkladı

Abone Olgoogle-news

Konyaspor Teknik Direktörü Ziya Doğan görevinden istifa ettiğini düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Konyaspor Kulüp binasında Başkan Bahattin Karapınar ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Doğan, "Çok iyi insanlarla çalıştım. Bu takımın başarısı, başarısızlığı tüm sorumlusu benim. Hayatımda hep bildiklerimi rahatlıkla söyleyebilen, kalbinden konuşan bir insanım. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Çok iyi bir başkanla çalıştım. Bu şehirde meyve veren ağacı taşlarlar. Bu Türkiye'de bin moda. Bu kulüp zorluklarla buraya geldi. Kolay değil bir takımı buraya getirmek. Konyaspor'un çok hakkı yenildi. Ben buraya gelirken çok önemli takımlardan teklif geldiği halde o zaman başkanın ruh halini anlayarak ikinci ligde bir takımın başına geldim. Kulubün menfeati için herkesle fedakarlık yaptık. Ben profesyonelim. Kulübün geleceği için bende çok menfeat gösterdim. Konyaspor ikinci yarı kesinlikle çıkış yapacak. Yönetim kuruluyla oturup konuştuk. Yeni bir heyecanın takıma iyi geleceğini düşündük. Bende bunun önünü açtım. Benim tek isteğim Konyaspor'un menfeatleri doğrultusunda başarılı olmasıdır" dedi.

Ziya Doğan'ın isminin Konyaspor'un tarihine altın harflerle yazılacağını belirten Konyaspor Başkanı Bahattin Karapınar ise şunları söyledi:

''Ziya Doğan hocayla teknik direktörlük konusunda ayrıldık. Bundan sonra yolumuza başka bir hocayla devam edeceğiz. Ziya hocanın takımımıza katkısı tartışılmaz. Ziya Doğan ismi Konyaspor tarihine altın harflerle yazılacak. Bunu oradan kimse kazıyamayacak. Ben uzun süredir futbolun içindeyim. Ziya Doğan takımınızı emanet edeceğiniz, dürüst adamlardan biri. Bir abi. Bir adam. Bir büyümüğümüz. Ziya Hocayla sadece, teknik direktörlük konusunda ayrıldık. Sözleşmesinde tazminat maddesi olmasına rağmen bizden beş kuruş para istemedi. Hayatım boyunca çalıştığım en dürüst insanlardan bir tanesi. Ziya Hocanın kurduğu bu takım bu sene inşallah ligde kalacak"

False