GeriSpor Zirve Ülker'in:71-69
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zirve Ülker'in:71-69

Zirve Ülker'in:71-69
refid:4373312 ilişkili resim dosyası

Üst düzey bir mücadelenin sergilendiği karşılaşmada basketbol olarak vasatın üzerine çıkılamadı. Normal süresi 64-64 berabere biten mücadelede, 17 sayı, 14 ribauntluk performansıyla Mirsad, galibiyette başrolü oynadı.

ÜLKERSPOR, uzatmaya giden maçta Efes Pilsen’i 71-69 yenerek Türkiye Basketbol 1.Ligi’nde normal sezonu zirvede bitirdi. Üst düzey bir mücadelenin sergilendiği karşılaşma, basketbol olarak ise vasatın üzerine çıkamazken, normal süresi 64-64 berabere bitti. Uzatmada daha konsantre olan turuncu yeşilliler, Efes Pilsen’i yenmeyi bildi. Ülkerspor maça hızlı başladı. Mirsad ile İbrahim Kutluay’ın sayılarının yanında iyi savunma da yaparak, oyunu ilk 3 periyot önde götürmeyi başardı. 4. çeyrekte Mirsad’ın yorulması, Alper’in de ikinci yarıda ve uzatmada İbrahim’e sadece 2 sayı attırması, Efes Pilsen’in Ülker’i yakalamasına sebep oldu. Mirsad, 17 sayı 14 ribauntluk performansıyla takımının kazanmasında büyük paya sahip olurken, İbrahim Kutluay 11 sayı 5 ribauntla takımına en faydalı 2. oyuncu oldu.

Charles Smith boş atınca

Efes Pilsen’in ise, basketbol olarak ne yaptığını anlayamadım. Yeni oyuncuları Charles Smith’in takımın oyun düzenine uyum sağlayamaması, lacivert beyazlılarda dağınık bir görüntü ortaya çıkardı. Ermal’in sakatlanıncaya kadarki performansı (19 sayı) Ülker’in maçı koparmasına engel oldu. Kerem Gönlüm de, 9 sayı 5 ribauntla Efes’i maçı kazandırma durumuna getiren oyuncuydu. Ancak, oyun kurucu Ender’in büyük çabasına karşın, Charles Smith’in 3., 4. ve uzatma periyodunda 10/1’lik şut yüzdesiyle oynaması Efes’i yıktı diyebiliriz. Ülkersporlu oyuncuların maç boyuncaki performansı ve maçtan sonraki sevinç gösterisi bu maça ne kadar konsantre olduklarının ve istediklerinin kanıtıydı. Bu sonuçtan sonra play-off’ta Ülker, Galatasaray ile eşleşirken, Efes Pilsen’in rakibi ise Fenerbahçe oldu. Efes ve Ülker rakiplerine karşı seriye 1-0 önde başlayacak.

SALON: Abdi İpekçi

HAKEMLER: Recep Ankaralı (***), Emin Moğulkoç (***), Özlem Yalman (***)

ÜLKERSPOR: Cüneyt (**) 11, Trapagnier (**) 8, İbrahim (**) 11, Mirsad (***) 17, Gulyas (**) 10, Ömer (**) 5, Stefanov (*) 3, Oğuz (*), Clark (**) 6

EFES PİLSEN: Popovic (**) 10, Mustafa (*), Smith (**) 14, Kaya (**) 8, Prkacin (*) 3, Kerem (**) 9, Ermal (**) 19, Ender (**) 6, Domercant (*), Alper (**), Barış (*)

1.PERİYOT: 23-18, DEVRE: 40-33,

3.PERİYOT: 55-50 NORMAL SÜRE: 64-64
False