Yunus Yıldırım jübile yaptı

Yunus Yıldırım jübile yaptı

Hakemlik kariyerini geçen sezon sonlandıran Yunus Yıldırım jübilesini, memleketi Manisa’da Akhisar Belediyespor ile Göztepe arasında oynanan maçla yaptı. Yunus Yıldırım’ın eşi Hamiyet Yıldırım, eşine kırmızı kart göstererek hakemlik kariyerine nokta koydu.

Haberin Devamı

Spor Toto Süper Lig takımlarından Akhisar Belediyespor ile PTT 1. Lig ekiplerinden Göztepe, hakem Yunus Yıldırım’ın jübile maçında karşı karşıya geldi. Manisa 19 Mayıs Stadı'nda saat 15.30'da başlayan Akhisar Belediyespor-Göztepe maçında sahada yer alan Yunus Yıldırım, karşılaşmanın 10’uncu dakikasında düdüğünü meslektaşı Koray Gencerler’e vererek kariyerine son noktayı koydu. Akhisar Belediyespor ve Göztepeli oyuncular, hakem Yunus Yıldırım’ı son düdüğüyle birlikte kucaklayarak havaya fırlattı. Hakem Yunus Yıldırım’ın eşi Hamiyet Yıldırım, eşine kırmızı kart gösterdi. PTT 1. Lig ekibi Göztepe hazırlık maçında Spor Toto Süper Lig takımı Akhisar Belediyespor’u 3-1 mağlup etti.

Yunus Yıldırım jübile yaptı

"SAHAYA ÇIKTIĞIMDA İLK HAKEMLİĞE BAŞLADIĞIM GÜNLER AKLIMA GELDİ" 
Son düdüğünü çaldıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan tecrübeli hakem Yunus Yıldırım, “Sahaya çıktığımda ilk hakemliğe başladığım günler aklıma geldi. Çok güzel duygular. Aslolan sahanın içidir her zaman için. Burada emeği geçen bugünün bu şekilde anılması için emeği geçen öncelikle kulüp başkanlarımıza, Akhisar Belediyespor ile Göztepe Kulübü'nün tüm birimlerine, futbol federasyonumuz, Merkez Hakem Kurulumuz ve buraya gelerek bizleri yalnız bırakmayan tün dostlarımıza arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.
Yunus Yıldırım jübile yaptı

Onların bu katkılarıyla Manisa Hakem Derneği ve Genel Merkezin de katkılarıyla böyle bir günün anlam ve önemi adına güzel bir gün olduğunu düşünüyorum. Çünkü biz hakemliğimize başladığımız dönemlerde inşallah yaşımızın sonuna kadar güzel bir şekilde bırakmayı nasip eder diye hayal kuruyorduk. Hayalimiz gerçekleşti. Bundan sonraki süreçte geriden gelen arkadaşlarımızın daha iyi şartlarda bırakmasını arzu ediyorum. İnşallah onlar da gönüllerince bırakmaları kendilerine nasip olur. Türk hakemliği de yükselen bu ivmesini ileriki yıllarda inanıyorum ki çok daha güzel yerlere geleceğine inanıyorum” dedi.

Yunus Yıldırım jübile yaptı

GELİR OKULA KALACAK 

Karşılaşmadan elde edilecek olan gelirin görev yaptığı okulun eğitimine destek amaçlı kullanılacağını da kaydeden Yıldırım, “Bu maçta cüzi bir ücret belirledik. Burada bütün kamu kurum ve kuruluşları, Büyükşehir Belediyesi olsun, Vestel Grubu olsun ve bize katkı sağlayan taraftarlar, bazı derneklerimiz bu gelirleri bize sağladılar sağolsunlar. Onları da çalışmış olduğum Saruhanlı Anadolu Lisesi'nde eğitim öğretime kalacak. Bunda bizim de çok da küçük bir katkımız olduysa ne mutlu bize. Bundan sonra yine hakemliğin içinde gözlemci olarak, eğitmen olarak bulunacağız. Ben inanıyorum ki bundan sonraki süreçte yetişecek yeni arkadaşlarımızın hepsine önderlik yapacağız. Onlara eğitim anlamında arkadaşlık yapacağız, gözlemci olarak eğitimci olarak her zaman onların yanında olacağız. Yorumculuğu şu anda düşünmüyorum” diye konuştu.  Maçtan çıktığı dakikada eşi Hamiyet Yıldırım tarafından yediği kırmızı kartı da "Kural hatası olabilir. Onu değiştiririz" diyerek değerlendiren Yıldırım hakemliği bıraktıktan sonra yaş yükseltilmesi yapıldığını ve geri dönmeyi düşünmediğini de sözlerine ekledi.
Yunus Yıldırım jübile yaptı

YUNUS YILDIRIM'IN KARİYERİ 

Manisa bölgesi hakemi olan Yunus Yıldırım'ın asıl mesleği beden eğitimi öğretmenliği. İlk olarak 8 Eylül 1996'da 3. ligde Selçuk Efes Belediyespor-Torbalıspor maçında kıdemli yardımcı hakem olarak görev yapan Yunus Yıldırım, 16 Şubat 1997'deki Simav Eynalspor-Aliağa Belediyespor karşılaşmasında düdük çaldı. Süper ligdeki ilk maçı 10 Ağustos 2003 tarihli Adanaspor - Malatyaspor karşılaşmasıydı. Türkiye kariyerinde toplam 415 maçta görev alan Yunus Yıldırım, bunların 313'ünde hakem, 14'ünde 1. yardımcı hakem, 25'inde 2. yardımcı hakem ve 63'ünde de 4. hakem olarak görev yaptı. 4 yıl FIFA kokartı taşıyan Yunus Yıldırım, UEFA Avrupa Ligi'nde 4, UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası elemelerinde 2 karşılaşmada ve bazı özel maçlarda görev yaptı.