GeriSpor Yine 'Altın' peşinde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yine 'Altın' peşinde

Abone Olgoogle-news


Ulaş SAĞ

1993'te Dünya Şampiyonu olarak aktif spor hayatına nokta koyan Eryetiş Kurtaral, İspanya'daki organizasyona Federasyon Başkanı sıfatıyla katılacak.

BİR İLKE İMZA ATACAK

Geçmişte uluslararası yarışmalarda kazandığı başarılarla göğsümüzü kabartan Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Eryetiş Kurtaral podyumlara dönmeye hazırlanıyor. 1993'te Masterler Dünya Şampiyonu olarak aktif sporculuğa veda eden Kurtaral, Aralık 2001'de İspanya'da yapılacak Dünya Şampiyonası'na ‘‘Federasyon Başkanı’’ sıfatıyla katılarak bir ilke imza atacak.

KİMSE CESARET EDEMEDİ

‘‘Bugüne kadar hiçbir federasyon başkanı buna cesaret edemedi’’ diyen 50 yaşındaki Kurtaral, ‘‘Sporun yaşı olmadığını herkese bir kez daha ispatlayacağım. Asıl hedefim geçen Ekim'de Dubai'deki şampiyonaya katılmaktı. Ancak sol bacağımdaki sinir sıkışması yüzünden çalışmalarımı aksatınca gidemedim. Aralık ayına kadar form tutacağım’’ diye konuştu.

GÜMÜŞ YETMEZ

Aktif sporculuk döneminde 1 Dünya, 2 Balkan, 2 Akdeniz şampiyonluğu, 2 Avrupa ikinciliği, 3 Avrupa üçüncülüğü olduğunu vurgulayan Kurtaral şöyle konuştu: ‘‘1993'te (Yaşlandı, yarışmaktan korkuyor) denilince hırslanarak geri döndüm ve 42 yaşında Dünya Şampiyonu oldum. Federasyon Başkanı unvanıyla gideceğim İspanya'da gümüş madalya bile beni tatmin etmez.’’

BABASINA GÜVENİYOR

DÜNYA Masterler Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Eryetiş Kurtaral, kendisi gibi şampiyon bir sporcu olan kızı Müjde'den büyük destek görüyor. 1998'de Dünya İkincisi olduktan sonra aktif spora ara veren Müjde, ‘‘Bir süre okuluma ağırlık vermek, vücudumu dinlendirmek için aktif çalışmayı askıya aldım. İki yıldır antrenörlük ve müsabakalarda hakemlik yapıyorum. Babamın bir kez daha şampiyon olacağına inanıyorum. Kendimi hazır hissettiğim zaman ben de yarışmalara katılabilirim’’ diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle