Yetiş Ayşe

KIYAFET İHTİYACINA YETİŞTİK

Merhaba,

 

42-44 beden kıyafete ihtiyacı olan okurunuza bugün koli ile gönderimi gerçekleştirdim. Yarın veya bir sonraki gün elinde olacaktır.

 

Kendisine mail yazınca aslında biz birbirimize çok uymuyorduk, yani bulunduğu yer gereği uzun etek filan ihtiyacı vardı. Ben olabilecek mazbut kıyafetlerimden kendisine bir grup hazırladım. İnşallah ihtiyaçlarına karşılık olabilirim. Yaza doğru bir koli daha göndermeyi düşündüm. Aksam kendisini bekletmemek için acele ettim, eminim yine verecek bir şeyler çıkar. Bu arada yılbaşından bu yana sağlık sorunlarımın da baskısıyla zayıflamaya çalışıyorum, 38 beden olmayı başarırsam hiç merak etmeyin tüm kıyafetlerimi okurunuza göndereceğim.

Kucak dolusu sevgiler.

 

Küçük A.

 

CEVAP: Sen ne güzel kalpli bir kadınsın öyle. Desteğin için tekrar teşekkürler. Sana da geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur fıstık gibi olursun. Sevgiler.

 

 

KIYAFET İHTİYACI

 

 

Merhabalar,

 

42-44 beden kıyafete ihtiyacı olan okuyucunuza kendi kıyafetlerimden göndermek istiyorum. İletişim bilgilerini verirseniz kargo ile ileteceğim.

 

Teşekkürler...

 

Ayşe

 

CEVAP: Sevgili adaşım, harikasın. Bilgileri ilettim. Öpüyorum seni de.

 

………

 

 

42-44 BEDEN ELBİSE

 

Merhaba;

 

Bugünkü yazınızda 42-44 beden kıyafet isteyen bir bayan vardı, iletişim bilgilerini gönderir misiniz lütfen, teşekkürler.

 

Saygılarımla

Dilek   

 

CEVAP: Sevgili Dilek, iletişim bilgilerini sana gönderdim. Desteğin için tekrar teşekkürler, harikasın. Öpüyorum.

 

…………….

 

YETİŞ AYŞE İÇİN YETİŞMEK İSTEDİM

 

Merhaba Ayşe,

 

Bugünkü Yetiş Ayşe yazında ilk maddede yer alan ihtiyacı karşılayabilirim. 42- 44 beden kadın giysilerimi, belirteceğin adrese gönderebilirim.

 

Ayrıca, 6 yaşında kızım var. Yaş uygunsa küçük kıza da kıyafet göndereceğim.

 

Hem annenin hem kızının ayakkabı numarasını da öğrenebilirsem, ayakkabıları da halledeyim.

 

Seni sevgiyle takip ediyorum.

 

Hepimize sağlıklı ve güzel günler diliyorum.

 

Sevgiyle,

 

G.

 

CEVAP: Sevgili G. Çok teşekkürler ilgin için. Bilgileri sana ilettim. Seni de öpüyorum sarılarak.

 

 

……………………..

 

 

ÖĞRENCİ KIZA KULAKLIK TALEBİ

 

 

Sayın Aral,

 

Bugün Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan yazınızda “öğrenci kıza kulaklık talebi” başlıklı kısmı dikkatimi çekti. Ben Hacettepe Üniversitesi'nde Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları uzmanı olarak çalışıyorum. Eğer, bahsettiğiniz kişinin detay bilgilerini (yaş, işitme kaybı tipi ve derecesi, yaşadığı yer vs) bana gönderebilirseniz yol göstermeye çalışayım.

 

İyi çalışmalar

 

Dr. Maviş Emel Kulak Kayıkçı

 

CEVAP: Sevgili doktorum, sizin gibi uzmanların desteği bizim için çok değerli, iletişim bilgilerini size ilettim. İnşallah sorun en kısa zamanda çözülür. Güzel haberlerinizi bekliyorum. Sizi de sarılarak öpüyorum, harikasınız; özveriyle yardımcı olmaya çalışıyorsunuz tüm hastalara.

 

…………

 

ÖĞRENCİYE KULAKLIK YARDIMI

 

 

Merhaba Ayşe,

 

Öğrenci olup, kulaklık ihtiyacı olan kıza yardım etmek isterim. Yurtdışında yaşıyorum o nedenle aktif olarak bir şey yapmam mümkün değil. Banka detaylarını yollarlar ise yardımcı olabilirim. Kulaklık kaça mal olur bilemiyorum ama benim de katkım olur muhakkak. İsim soy isim gibi şeyleri yazma lütfen. Öperim çok.

 

 

CEVAP: Benim isimsiz ve kanatsız meleklerim sizleri öyle çok seviyorum ki anlatamam. İyi ki varsınız. Sevgiler. (İletişim bilgilerini e-posta ile ilettim.)

 

 

…………………..

 

İŞ ARAYAN OKURUNUZ

 

Sayın Aral,

Bugünkü (18.04.2011)  yazınızda iş arayan, 57 yaşındaki beyin iletişim bilgilerini vermeniz mümkün müdür?

Belki bir işbirliği imkanı bulabiliriz.

 

Teşekkürler.

Mehmet

 

Cevap: Mehmet Bey, çok teşekkürler. İnşallah karşılıklı güzel bir iş imkânı bulursunuz. İyi haberlerinizi bekliyorum. İletişim bilgilerini size ilettim. Sevgiler.

 

…………….

 

 

OYUNCAK PAYLAŞMAK İSTİYORUM

 

 

Sevgili Ayşe Hanım;

 

 

Elimde biraz 0-6 yaş çocuklarının oynayabileceği oyuncaklar bulunmaktadır. Daha öncesinde çocuklar gülsün diye ekibine yollamıştım. Şimdi de sizin köşenizde ihtiyacı olan çocuklara yollamak istiyorum. Kargoyu da ben ödeyeceğim. Sadece bu oyuncaklardan isteyenlerin size mesaj atmaları yeterli olacaktır.

 

Sizi seviyorum, sevgiler

 

Saygılarımla.

 

Aydan  

 

CEVAP: Sevgili A., ben de sizleri seviyorum benim melek kalpli okur dostlarım. İnşallah hemen bir taliplisi çıkar ve minikler sevinir. Öpüyorum seni de.

 

……………….

 

 

VAJİNA İÇ DUDAK ESTETİĞİ (LABİOPLASTİ)

 

Merhaba Ayşe Hanım,

 

Yazılarınızı sürekli okuyorum ama bir gün size bu şekilde mail atacağım hiç aklıma gelmemişti.

 

Başımda bir dert var ve ne yapacağımı bilemiyorum bu konuya daha önce hiç değindiniz mi onu da bilemiyorum.

 

Labioplasti denen ameliyattan olmam gerekiyor. Vajina iç dudak estetiği;  çok önemsemediğim bir durumdu bu açıkçası ama 2 ay sonra evleniyorum ve internetten okuduğum kadarıyla cinsel anlamda problem yaşayabilirmişim psikolojim alt üst olmuş durumda.

Köşenizde bu konuya değinebilir misiniz, bu problemi yaşayan başka insanlardan fikir almak istiyorum.

 

İlla ameliyat olmak gerekiyor mu? Bu problemi olup evli olan bayanlar var mı?

Güvenilir doktor ismi gibi ya da sizin bildiğiniz ve beni yönlendirebileceğiniz bir isim istiyorum sizden.

 

Bunu yayınlarsanız ve ismimi yazmazsanız çok sevinirim.

Kendinize iyi bakın.  

 

CEVAP: Benzer problemlerle ilgili daha önce yazmıştık ancak Vajina iç dudak estetiğinden bahsetmemiştik. Bu sorunu daha önce yaşayanlardan ve uzman doktorlarımızdan destek ve çözüm önerileri bekliyorum. Şimdiden geçmiş olsun diyor,ömür boyu sağlık ve mutluluklar diliyorum.

 

……………

 

 

 

İŞ ARAYIŞI

 

 

Merhaba Ayşe Hanım,

 

Nasılsınız?

Sizin yazılarınızı merakla takip ediyorum ve sizi çok seviyorum.

Ben size bir arkadaşım için yazıyorum, İngiltere’den 3 ay önce geldi ve iş bulamıyor. Bunalımda ne yapacağını bilemiyor.

Cv sini atsam belki bir iş olur.

Şimdiden çok ama çok teşekkür ederim.

Sevgiyle kalın

ERSAN

 

CEVAP: Cv’sini saklıyorum herhangi bir eleman ihtiyacı olduğunda yönlendireceğim. Bu arada okur dostlarım da İngiltere’de eğitim almış, askerliğini yapmış bir çalışma arkadaşına ihtiyacınız varsa bana yazsın.

 

…………

 

 

 DOĞRU YOL GÖSTERİN LÜTFEN

 

Sevgili Ayşe Hanım;

 

Sizi yaklaşık 9-10 aydır okuyorum. Övgü dolu tüm cümleleri hak eden bir insansınız. Şu an kelimelere dökemiyorum ve aslında sorunumu bile nasıl yazacağımı düşünüyorum. Yazıp yazıp siliyorum. Çünkü sizin gibi harika bir insana devrik cümlelerle yazmak istemezdim.

 

Kafanızı ağrıtacağım ama sizden tek istediğim bana bir yol göstermeniz. Malum bu ülke de büyük insanlara ulaşmak çok ama çok zor.

 

Ayşe Hanım, ben bir arkadaşıma iyilik yaptım, yapmaz olsaydım. Acınacak hale düştüm. Hayatta yapmam dediğim şeyleri yaptım. İyilik yaptım, en acı şekilde 3 senedir ne yerdeyim ne gökte.

 

Ankara’da restaurant işleten bir arkadaşıma kimse yardım etmemiş ama ben salak onun o haline acıdım ve de beni öyle bir oyuna getirmiş ki haberim bile olmadı. (ekmek kapısı dediği yerin elden gideceğini vs vs. )

 

Üzüldüm ( ki şu an üzülecek durumda olan benim) ve şirketi 1 ay süreli benim üstüme yapıp şirket adına kredi çekip geri şirketi hemen alırım dedi ve ben hiçbir şeyi araştırmadan, iyilik yapacağım ya evet dedim.

 

Kredi maalesef şirket adına değil, benim adıma başvurmuş; bankanın müdürü arkadaşıymış.

 

Ben, babam (kolon kanseri ve 88 yaşında) hastalandı ve annem beni Altınova’ya (Balıkesir) çağırdı. Apar topar gittim, babamla uğraşırken X ( yardım ettiğim kişi) sürekli arayıp durdu ve notere faks çektiğini, kredinin çıktığını, imzalayıp noterden göndermemi istedi.

 

Kafam karmakarışık Ayvalık Hastanesi’nden çıkıp notere gittim, (gitmez olaydım) okumadan gönderdikleri (banka müdürü ile) kâğıdı imzalayıp faksladım, aslını da kargoya verdim.

 

Meğer benim adıma çekilmiş kredi. Birçok olaylar hacizler vs vs. en son ailemin evine geldi. O iki yaşlı insanı üzdüğüm için kendimi hala affedemiyorum. Bu arada hep para bulup ödeyeceğim diyor.

 

Avukatlarla o görüşüyordu, derken dükkânı bir gece kapatıp kaçmış.

 

Uzun süre haber alamadım, ulaşamadım. Tabi bu arada avukatlık ofisi rahat bırakmıyor onlar da X’e ulaşamadıkları için beni arıyorlardı. Kendi imkânlarımla telefon numarasını buldum. Bodrum  Bitez’de bir yerlerdeymiş. Aradığımda bazen telefona çıkıyor, hep “hallediyor.”

 

İkinci icra kararı çıktı; ben iyice yıkıldım. Maaşımda zaten ocak ayından beri icra vardı. Allah bin kere razı olsun patronum yardım etti; 17.000TL borç buldum, 3.350 TL patronum verdi ve çok şükür dosya kapandı.

 

X’e telefon açtım; “Hemen sana gönderdiğim protokolü imzalayıp senetlerle birlik adresime gönder” dedim, hala gönderecek.

 

Bu arada vergi borcu da çıktı mı? Allah’ım kafayı yiyeceğim; ne sağlığım kaldı, ne huzurum. ( ayrıca FMF hastasıyım) Vergi dairesine gittim. İnanılmaz şeyler duydum; meğer arkadaşım dediğim insan birçok kişiye şirketi devredip kendini aklıyormuş. Benden önce de pilot emeklisi olan bir kişideymiş ve adam kahrından kalp krizi geçirip ölmüş. Orada da şok oldum.

 

11.000TL peşin 13.000TL taksitli borç çıktı. Kendisi gelip yapılandırmış ama memur  “aman zavallı kızım sakın ona güvenip öder diye düşünme hep böyle yapıyor ve asla ödemiyor, ileride 8 aylıktan dolayı seni bulurlar ve bu kadar indirim de olmaz; ne yap et öde” dedi.

 

Yıkıldım inanır mısınız? Yap iyilik, gir diri diri mezara. Ayşe Hanım, aldığım maaş 629,00 TL ve vergi iadesi olan 59,74TL yani toplam 688,74 TL alıyorum.

 

Elden aldığım borçları arkadaşlarımla konuşup ileri bir dönemde ödeyeceğim. Şu an maaşımdan ne kadar keseceğini bilmiyorum patronumun çünkü banka avukatlık dosyasını 6.Ankara icra dairesinden 8 Nisan 2011’de kapattık.

 

Maaşlarımızı ayın 1 ve 5’inde aldığımız için bilmiyorum. Ailemin durumu yok. Ki artık onları asla üzemem. Bunlar yetmezmiş gibi yarın da SGK’ya gidip dilekçe verecekmişim çünkü şirkette Ssk’lı çalıştırdıysa orada da yapılandırma yapılacakmış bir de oradan ne kadar çıkacak bilmiyorum.

 

Size yemin ederim ki çıldıracağım; ne uykum ne huzurum ne sağlığım kaldı. Sürekli kan veriyorum kontrol amaçlı, doktorum bile inanamıyor; sonuçlar gitgide niye kötüleşiyor diye.

 

Şu durumda sağlık en önemli olan ama benim için en arkada kaldı Ayşe Hanım. Allah’a inancım olmasa, anneme taparım onu düşünmesem offff… Yapamıyorum. X için ne hallere geldim, iyilik yaptım, iyilik karşılığı bu olmamalıydı. Kendimi affedemiyorum.

 

Ayşe Hanım sizden ricam, evet hepsini ödeyeceğim çünkü adam kaçıyor ki ödemeyecek, ödemeye çalışacağım huzurun ne demek olduğunu öğrendim.

Huzur istiyorum, devlete borcumu ödeyeceğim kaçak yaşamak istemiyorum çünkü 3 senedir ikametgâhım yoktu. İcrayı ödeyince yeniden aldım.

 

İkametgâhın bile ne kadar önemli olduğunu öğrendim. 688 TL iki ayda vergi borcu taksidi 700TL ben nasıl öderim Ayşe Hanım?

 

Sizden istediğim bir yerlere ulaşmak, durumumu anlatmak (bakan vs.) Ödemek istiyorum ama bu taksit tutarı ile yapamam. Kaçmıyorum, başkası yüzünden düştüğüm duruma üzüleyim mi ağlayayım mı, kahrolayım mı, ay ben çıldıracağım Ayşe Hanım.

 

Bana bir yol gösterin yalvarırım size ne olur. X’e sürekli mesaj atıyorum, geri dönmüyor. Bodrum’a gideceğim ama neyle şu an böyle bir durumum yok. Hadi gittim, nerde? Tek başıma kadın halimle ne yapacağım? Aslında orada da İstanbullu iyi insanları bulmuş. Facebook’tan beyefendiyi buldum durumumu anlattım ama geri dönmedi. O hemen aradı bağırdı, çağırdı, kapattı. Demek ki doğru kişiyi bulmuşum ama ne yazdıysam adam geri dönmedi.

 

Ayşe Hanım yalvarırım size bana bir yol gösterin, devlete her şeye borçlarımı ödeyeceğim ki benim olmayan bir iyiliğin karşılığını fazlasıyla ödeyeceğim ama durumum elverdiğince. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Ne olur “bana durumu ne halde olanlar yazıyor, sizin ki ne ki” demeyin yalvarırım, seyyah gibi geziyorum. Sizden akıl, yol göstermenizi istiyorum. Keşke Sayın Selma Aliye Kavaf gibi melek insanlar olabilseydi yardım alabileceğimiz.

 

Başınızı ağrıttım Ayşe Hanım ne olur aklınızla fikrinizle, yardımınızı istiyorum. Allah’a emanet olun. Rabbim sizi tüm kötülüklerden korusun her şey gönlünüzce olsun. Uyku hariç başınız asla yastık görmesin melek insan.

 

Saygılarımla;

 

B.

 

CEVAP: Sevgili B. bu devirde kimseye bu kadar güvenmemek gerek. Mektubunu da olduğu gibi yayınladım ki iyilik yapmak isteyenler de okuyup ders alsınlar.

Bu konuda arkadaşım Avukat Merve Gürcan’a danıştım. Der ki; hiç durmasın, okurun B. de X’e dava açsın, ödediği paraların iadesini talep etsin.

Çünkü şirketi devir almış olsan bile vergi ve sigorta borçlarının geçmişe yönelik olanlarından X de sorumluymuş.

 

Üstelik senin adına alınan krediyi sana değil de X’e ödediği için banka müdürü hakkında suç duyurusunda da bulunabilirmişsin. Bir avukata danışmanda yarar var. Özellikle Bodrum’daki biriyle iletişime geçersen çok daha yararlı olur.

 

…………..

 

 

 

VİTİLİGO HASTASIYIM, BANA DA YETİŞİN

 

 

Sayın Ayşe Aral Hanım,

Sizi hayranlıkla takip ediyorum. Siz ve ekibiniz her kişiye ve her yere yetişmeye çalıyorsunuz. Bu ülkenin sizin gibi insanlara ihtiyacı var. Umarım her geçen gün sizin gibi düşünenlerin sayısı çoğalır.

 

Ben de çalıştığım yerde sizin kadar olmasa da ihtiyaç sahiplerine az çok yardımcı olmaya çalışıyorum.

 

Ayşe Hanım ben 35 yaşlarındayım. 2,5 yaşında bir de çocuğum var.

 

Yaklaşık 6 yıl önce cildimde “Vitiligo” başladı. Birçok doktora gittim bunun yanında bitkisel karışımlar da kullandım. Fakat bir fayda vermedi. Sizin hemen her şeyle ilgili bir çözümünüz var. Çevreniz çok geniş. Umut ederek size yazdım.

 

Bu konuda tedavisi başarıyla sonuçlanmış bildiğiniz doktor vb. kişiler varsa lütfen bana iletişim adresini verebilir misiniz? Size ömür boyu dua edeceğim.

Sağlıkla ve sevgiyle kalmanız dileğiyle.

F.

 

İletişim bilgilerim aşağıdadır.

 

CEVAP: Sevgili F. Öncelikle geçmiş olsun. Benim okur dostlarımdan bu rahatsızlığı geçirenler ve bu konuda uzman olan doktorlar varsa bana yazarlar ben de sana iletirim hemen. Sevgiler seni ve minik yavrunu öpüyorum.

 

…………..

 

 

ABLACIM ANNEME DE YETİŞİR MİSİN?

 

 

Merhaba Ayşe Abla;

 

Öncelikle yazılarını büyük bir takiple okuyorum. Velili yazılarında gülümsüyor, Yetiş Ayşe’de “keşke elimden gelse ben de yardım etsem” diyorum ama gel gör ki en yakınım, canım, ciğerim anneme bile yardım edemiyorum.

 

Ayşe Abla ben yeni evlenen, kocasına, evine yeni alışmaya çalışan genç bir kadınım. Çok şükür elim ayağım sağlam ve çalışıyorum ama yeni evlenen biri olarak borç harç bizi kavuruyor sadece.

 

Ki kayınvalidemin bana ve eşime yaptıklarını artık anlatmak istemiyorum. Her zamanki gelin-kaynana ilişkisi işte diyeceğim ama herkesinki kendine en acısı.

 

Benimki de bir hikâye ama kayınvalidemi bile düşünmüyorum artık. Anneciğim çok zor durumda. Ben de evlendikten sonra babamla bir kaldılar ama babamın sorumsuzluğu, vurdumduymazlığı ve boş vermişliği annemi sağlığından ettiği gibi benim yuvamı da etkilemekte.

 

Bir kadına bile bakamıyor diyorum ama ben ne yapıyorum di mi armut mu topluyorum? Ahh abla ahh uykularım kaçıyor, uyuyamıyorum, kiralarını ödeyemediler, bileziklerimi sattım eşimden habersiz kiralarını yatırdım, suları kesildi, elektrikleri kesildi bir şekilde yetişmeye çalıştım ama tükendim abla.

 

Bugün öğrendim ki ev sahibi kontratları bitsin defolsun gitsinler diyormuş. İnanır mısın şu an önümde ev sahibinin numarası ve arayıp “Senin vicdanın yok mu, açlık nedir biliyor musun? Yok nedir biliyor musun? Anneniz eğer ki sağlıklıysa Allah uzun ömür versin ama her gün kaybetme korkun var mı?” diye sormak istiyorum ama yine anneciğim için susuyorum.

 

Babam hiç bir zaman baba olamadı, onun yüzünden 8 ayda biri ile evlendim, evlenmeden önce 2010 senesinde mum ışığında iftarımızı açtığımızı biliyorum. Bunları inan ajitasyon yapmak için söylemiyorum, ben o evden kurtuldum ama anacığıma içim gidiyor.

 

Ben ablamın ölüsünü buldum abla, anneminkini de bulmak istemiyorum ne olur yardım et! Zaten ilaçlarla yaşayan biri. Bankalar kredi vermiyor, borç alacağım kimse yok, güveneceğim bir baba! bile yok, eşim bizi döndürmeye uğraşıyor, kime gitsem boş çevriliyorum. Yalvarırım geri ödemeli borç istiyorum. Bana da yetişebilir misin abla?

 

N.

 

CEVAP: Sevgili N. mektubunu okurken çok duygulandım özellikle ablamın ölüsünü buldum demen beni çok üzdü. İnşallah en kısa sürede sorunlarınız çözülür. Bu arada annenleri yanına alman ya da bir huzur evine yerleştirmen mümkün değil mi? Herhangi bir gelirleri yok mu? Bilezik bozdurarak, borç alarak ne kadar idare edebilirsin bilemiyorum. Allah kolaylık versin, inşallah okur dostlarımdan sana yardım etmek isteyen çıkar.

 

……………….

 

İHTIYACI OLANLAR İÇİN  

 

 

Sevgili Ayşe;

 

Yazılarını beğenerek okuyorum, samimiyetin çok mutlu edici, senin gibi iyi yürekli insanlardan pek kalmadı.

 

Benim de elimde sadece 3 saat giyilmiş çok şık bir gelinlik (38 beden) ve çok şık bir damatlık (44 beden) bulunmakta. Eğer ihtiyacı olan varsa memnuniyetle vermeye hazırım. Sanırım alacak olan kişiler kendilerin masallardan çıkmış zannedecekler.

 

İsmimi yayınlamazsan sevinirim.

 

Nick olarak adasu yazman yeterli olur teşekkürler

 

Sevgiler

 

CEVAP: Sevgili Adasu, harikasın. Eminim bunları giyenler gerçekten masallardaki gibi hissedecekler çünkü senin gibi bir peri kızından gelmiş olacak gelinlik ve damatlık. Sevgiler.

 

………….

 

 

DOLANDIRICILIK

 

Sevgili Ayşe’m,

 

Bu sabah basıma gelen bir olayı seninle paylaşmak istiyorum. Senden ricam bu yazıyı yayınla ki başkalarının başı yanmasın.

 

 

Sabah saatlerinde telefonun sesiyle uyandım. Telefonumdaki şahıs kendinin Ankara Mamak İl emniyet müdürü olduğunu ve benim telefonum üzerinden bir subay hanımının rahatsız ve taciz edildiğini ve üzerime tam 118 (galiba bu da reklamlardan aklında kalmış bir sayı olmalı, di mi?) hat çıkarıldığını ve hattımın Ergenekon ve terör örgütü işinde kullanıldığını söyledi.

 

Ben de daha önce de bir arkadaşımın başına geldiği için ve arkadaşım kontur kaptırdığı için bu dolandırıcıları pek dikkate almadığımdan, hakaret edip telefonu yüzüme kapattılar.

Ben de en yakın karakola gidip durumu bildirdim memur arkadaşlardan gelen ilk soru; “para kaptırdınız mı?” “Hayır” diyince bir rahatladılar, onlara dahi bu tarz telefon geldiğini, daha dün yaşlı bir amcayı 65.000 TL dolandırdıklarını ve parayı geri almanın zor olduğunu ve bu kalpazanların çete olduğunu, belli bir yöreye ait bilgiler verdiler.

 

Sonuç ise bu olayı tanıdık tanımadık herkes bilsin bu insanlara inanıp paralarını, birikimlerini kaptırmasınlar.

 

Halkımız bilinçlensin, artık bu insanlara prim vermeyelim. Saygılar D.K.

 

CEVAP: Sevgili D., ben de sürekli bu tip hikayeler duyuyorum. Yazdığın iyi oldu, duymamış olanlar da duysun, kimse mağdur olmasın. Emniyet güçlerimiz bu şekilde çalışmaz, kimseden kontör ve benzeri taleplerde bulunmazlar. Dikkatli olun, kandırılmayın sevgili okur dostlarım.

 

……………

 

 

 

 İKİZ BEBEK YARDIMI

 

Merhaba iyi günler Ayşe Hanım,

Size çok çook teşekkür ederim yazımı yayınladığınız için Allah sizden razı olsun. Belki yine mi sız diyeceksiniz ama sizinle bir konuyu daha paylaşmak istedim.

 

Benim yakınımın ikiz bebekleri var. Eşi şu an çalışmıyor işyeri vardı ama iş olmadığından kapandı. Şu an işsiz ve durumları iyi değil. Bebeklerin iyi bakıma ihtiyacı var ama ikiz olduğundan yetişemiyorlar. Lütfen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Belediyeye mail attım ikiz bebekleri olanlara yardım ediliyor diye duydum ama bir cevap gelmedi.

 

Eşinin şoförlüğü var, iş konusunda da yardımcı olursanız çok sevinirim ilginize çok çok çok teşekkür ederim. Bilgilerimi yayınlamazsanız sevinirim. İyi çalışmalar.

 

Yakınım K. İ'de

 

 

F.

 

CEVAP: Sevgili F. Ben sizlerden gelen hiçbir epostaya yine mi yazmış demem, sizler benim canımsınız. Sizin için önemli olmasa yazmayacağınızı da biliyorum. İnşallah ikizlere de yardım edecek bir okur dostumuz çıkacaktır. Ben de başka ne yapılabilir onu araştıracağım. Öpüyorum seni.

 

………..

 

TRAFİK KAZASI YARDIM

 

 

Sayın Ayşe Hanım,

 

Size yazıyorum, çünkü en sevdiğim yazarlardansınız. Ben 46 yaşındayım, İngilizce Çevirmenlik yapıyorum özel bir şirkette (profesyonel değil), aynı zamanda emekliyim.

 

10 sene önce eşimden boşandım, eski eşim şu anda çek borcunu ödeyemediği için 20 gündür cezaevinde. 80 milyar borcu varmış. 2007 çeki olduğu için son çıkan aftan yararlanamıyor.

 

Size yazma sebebim sizlerin vasıtası ile K. ailesinden yardım istemek. Eşim 1973 yılında, kendisi 15 yaşındayken bir trafik kazasında anne, baba, abi ve yeğenini kaybetmiş (22 Nisan 1973 tarihli Hürriyet gazetesi arşivlerinde var) ve sonra A.’ya gitmiş.

 

Şu anda A. ve Türk vatandaşı. A. konsolosluğu çok ilgileniyor ama aynı zamanda Türk vatandaşı olduğu için ellerinden bir şey gelmiyor.

 

Eşimin babası o zamanlar A. Genel müdürü imiş, adı T.

 

Sizden ricam, K. ailesine ulaşıp bu eski personelinin oğluna ve torununa (oğlumuz) yardım edip edemeyeceklerini sormanız. Benim ulaşma şansım yok maalesef.

 

Ne kadar olursa yardım edebilirlerse, tabii borç istiyorum, isterlerse senet imzalarım verdikleri para karşılığında veya eşimin arkadaşının şahsi çeklerini veririz.

 

Karşı tarafın avukatı kabul etmiyor, 40 milyar nakit, 40 milyar çek istiyor. Bunu bulmam mümkün değil. Maalesef eşimin hiç kimsesi yok ve ağır diyabetik, çok zor durumda ve çok üzülüyorum.

 

Eski eşim ama insan olarak çok iyi biridir, oğlumun babası olarak çok üzülüyorum. Ne olur K. ailesine ulaşıp, durumu izah edebilir misiniz?

 

Sizden sadece aracı olmanızı rica ediyorum. Eğer eşim 2,5 yıl cezaevinde kalırsa inanın dayanamaz sağlık sorunlarından dolayı. “Bize ne” deme hakkınız tabii ki var ama ne olur yapamam veya yapabilirim diye cevap yazarsanız en azından ümitlenirim veya boşuna ümitlenmem. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 

Saygılarımla,

 

Eşimin adı. İ.

 

A.

 

Gazetede yayınlarsanız lütfen rica ediyorum, isimlerimiz geçmesin mümkünse! O da ben de çok utanırız.

 

CEVAP: Sevgili A. Geçmiş olsun. Benim söylediğin aile ile bir bağlantım yok. Ancak okur dostlarımdan belki yardım etmek isteyen bulunur. İnanların borçlu oldukları için hapse girmeleri Anayasa’ya aykırı diye biliyorum ve karşılıksız çek nedeniyle hapse girmeleri de bence doğru değil.

 

…………

 

 

 

ÇOCUKLARA GİYSİ TALEBİ

 

Ayşe Hanım;

 

İyi ki varsınız, öncelikle bunu belirmek isterim. Herkesin elinden tutuyor ve umut oluyorsunuz.

 

2 aile var tanıdığım; maddi durumları hiç iyi değil ve kocalarının işi sabit değil, olursa günlük çıkıyorlar.

 

Birinin 2 oğlu; birinin 2 oğlu, 1 kızı var. Oğlanlar 12, 9, 9, 5 kız ise 8 yaşında öyle yeni kıyafetleri falan da yok.

 

Yeni kıyafetler olursa onlar için çok çok iyi olur. Çünkü artık büyüdüler, okula gidiyorlar ve değişleri de yok hep eski.

 

Olur ya birileri vermek isterse diye. İki ailenin de maddi durumu çok kötü, maddi yardımda bulunmak isteyen olursa da çok muhteşem olur. Ben elimden geldiğince yardım etsem de yetmiyor çünkü.

İsim belirtmezseniz sevinirim.

 

CEVAP: Benim okur dostlarım ellerindeki giysileri ve mümkünse de yeni alıp gönderecekleri kıyafetleri ve okul malzemelerini, oyuncakları göndereceklerdir. Yeni alınmasa bile zaten çocuklar o kadar çabuk büyüyorlar ki hiçbir şey doğru dürüst eskimiyor. Ama tabi yepyeni giysiler giymenin hazzı da bir çocuk için ayrıdır. İmkânı olan varsa lütfen yenileri de gönderip sevindirelim çocukları.

 

………….

 

 

POLİKİSTİKOVER

Ben 2005’ten bu yana polikistikover sorunu yaşıyormuşum belirtileri vardı ama teşhisi iki sene önce koyuldu ve birçok doktora gitmeme rağmen bir çözüm yolu bulamıyorum.

 

Bu hastalıktan kurtulamıyorum, kesin bir şey söylemiyorlar, çeşitli ilaçlarla belirtileri engelliyoruz. O da bir nebze, ilacı bıraktığım an eski haline tekrar dönüyor. Gittiğim hastaneler devlet hastaneleri çünkü annemi uzun zaman önce kaybettim ssk’sından faydalanıyorum.

 

26 yaşındayım. Şu anda bu hastalıkla ilgili geçecek mi, neler yapmalıyım kimseden bir bilgi alamıyorum. Bu konuda ne yapabilirim sizce? 

 

CEVAP: Tatlım araştıracağım hastalığını. Bu arada okur dostlarımdan da bilgisi olanlar ve/veya bu hastalığı geçirmiş olanlardan bilgi ve destek bekliyorum.

 

…………….

 

 

YENİ SÜT İZNİ YASASI

 

 

Merhaba Ayşe,

 

Yeni süt izni yasası için doğrudan Selma Aliye Kavaf Hanımefendi'ye bir mail attım ama maalesef cevap alamadım.

Senin bu konuyu kendisi ile görüşmen ve cevap alma ihtimalin var mıdır?

 

Eğer yasa sadece devlet kurumlarında çalışan kadın memurları kapsıyorsa bunun ciddi anlamda özel sektör çalışanlarına haksızlık olduğunu düşünüyorum

 

Yardımların için Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sevgilerimle,

Esen

 

 

Sayın Selma Hanım,

 

Yoğun iş temponuz arasında mailimi okuma zahmetinde bulunduğunuz için size öncellikle çok teşekkür ederim.

Sn. Ayşe Aral'a her konuda destekte bulunmanız beni size bu maili atma konusunda cesaretlendirdi. Tüm yardım ettiğiniz, el uzattığınız kişiler adına ben de size en derin teşekkürlerimi sunmak isterim.

 

Bugünkü gazetelerde "yeni süt izni yasasını" okudum. Ancak yaptığım araştırmalar sonucu bu hakkın sadece devlet kurumlarında çalışan personele ait olduğunu öğrendim.

 

Özel sektörde çalışıp İstanbul gibi bir şehirde aileden uzakta bebek büyütme cesaretine henüz kendinde bulamamış biri olarak yasanın özel sektör çalışanları için de genişletilip genişletilemeyeceğini öğrenmek isterim. Atılan her olumlu adımın özel sektörde çalışan kadınların "Anne" olmalarını kolaylaştıracağı, vatana/millete hayırlı evlatlar yetiştirmeye teşvik edeceği inancındayım.

 

Değerli cevabınızı arz ederim.

 

Saygılarımla,

Esen

 

 

CEVAP: Sevgili Esen, eğer böyle bir ayrımcılık varsa zaten Anayasa’daki eşitlik ilkesine de aykırı olduğundan yasanın iptali dahi söz konusu olabilir. Bu nedenle acil bir düzenleme yapılması gerekir bu konuda. Ben de Sayın Bakan’a bu konuyu tekrar iletirim, zaten eminim bu mektubu da okur ve en kısa zamanda cevaplandırır. Sen yine de annelik planlarını erteleme gerçekten bu her kadının yaşaması gereken bir duygu.

 

………………

 

 

YAŞ MAĞDURLARI

 

 

Yaş mağdurları olarak, hazırlamış olduğumuz dosya ekte gönderilmektedir.

 

İlginize teşekkür ederiz.

 

Saygılarımızla

 

İlkay Mutlu

 

DUYURU

 

Emeklilik için yaşı bekleyenler  (yaş mağdurları) olarak tüm kamuoyuna duyurulur.

 

Bizler; emeklilik için, gereken sigortalık süresi ve prim gün sayısını tamamlayan,1999 yılında büyük depremin hemen arkasından çıkan (4447 ve 4759 sayılı kanun ) yasanın mağdurlarıyız.

 

Kademeli yaş uygulamasının, Anayasa Mahkemesi tarafından, uygun bulunmayarak reddedilmesine karşın, tekrar düzenlemelerin yapılması neticesinde, 2002 yılında, TBMM tarafından onaylanarak (4447 ve 4759 nolu kanun) ile yürürlüğe girdi.

 

Bizler, bu kanun yasallaşmasından çok önceleri; örneğin 1983, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 gibi (1999 yılı ve öncesi )tarihlerinde, çalışma hayatına başlayıp, 6.000 – 8.000 gün gibi, primlerini ödeyerek, istenilen sigortalılık hizmet süresini ve prim ödeme gün sayısını fazlasıyla tamamlamış vatandaşlarız.

 

Bu kanunun, geriye doğru uygulanması sonucunda, kademeli yaşa dâhil edilerek, hepimizin emekliliği 8-9 yıl uzamıştır.

 

Hâlbuki 1999 yılı ve öncesi, kanun uygulamasına göre, erkeklerde 25 yıl, bayanlarda 20 yıl hizmet, 5.000 prim gün ödemesi, emeklilik için gerekli kural idi.

 

Bizler, yasanın, geriye doğru, haksız uygulanması sonucunda, ciddi mağduriyet yaşamaktayız.

 

Hepimizin bildiği gibi, hiçbir yasa yürürlülük tarihinden öncesini etkilemeyeceği yönündedir.

 

Kademeli yaşa dâhil edilen bizler, eşlerimiz ve yakın çevremizle birlikte, oldukça büyük bir kitleyiz.

 

40- 45 yaş üstü insanlarız. Çoğunluğumuz işsiz ve sağlıktan da yararlanamıyoruz.

 

Mevcut ortamda, yaşımızdan dolayı, yaşlısınız deyip, işe alınmıyoruz.

 

Yaşınız, emeklilik için genç denip, emekli de edilmiyoruz.

 

Ne yapacağımızı şaşırdık.

 

 

 

Kademeli yaş uygulaması sonucunda, emekliliği uzayan bizlerin, emekli edilmesi halinde, yerimize, yeniden, genç istihdam sağlanacağını ve bu sayede işsizliği bir nebze azaltacağı düşüncesindeyiz.

 

Yaş mağdurları olarak bizler, “erken emeklilik” istemiyoruz” “af” istemiyoruz. Sadece, 1999 yılında, elimizden alınan, önceki hakkımız olan, emeklilik hakkımızın geri verilmesini istiyoruz.

 

Yetkililer, ülkemizde emeklilik yaşının, gelişmiş ülkelere göre oldukça düşük olduğunu, bu nedenle, ülkemizde, emeklilik yaşının yükseltilmesinin zorunluluk olduğunu, her fırsatta söylüyorlar.

 

Gelişmiş ülkelerde, emeklilik yaşının 60 ile 65 arasında olduğunu söylerken, bu ülkelerin vatandaşına iş veremiyorsa, emekli oluncaya kadar, asgari refah düzeyinde, işsizlik maaşı verildiği gerçeğine hiç değinmiyorlar.

 

Bu amaçla, Facebook’ta yaklaşık 20.000 bin üyesi olan (sayımız her geçen gün artıyor) bir grup kurduk.

 

Emeklilikte yaşa takılanlar grubu olarak, birçok yasal etkinlikler gerçekleştirdik. Bundan sonra da, emeklilik hakkımızı alana kadar, etkinliklerimize devam edeceğiz.

 

Ayrıca, basın, tv v.s. yerlerde de sesimizi duyurmayı başardık.

 

Sizlerin, bu haksız uygulamayı ve mağduriyetimizi ortadan kaldırarak, çözüm bulacağınızı ümit ederiz.

 Saygılarımızla

                                           Emeklilikte yaşa takılanlar grubu

 

CEVAP: Duyurunuzu yayınladım, inşallah sorununuz çözülür.

X

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar geçen hafta Yetiş Ayşe yine birçok ailenin yüzünü güldürdü. Bu da sizlerin sayesinde oldu dostlar.

Kıyafet yardımı yapan Süheyla Hanım’a, bir okurumuzu sevindiren Başak Hanım’a, bir anneyi mutlu eden Füsun Hanım’a, 3 aileye yardım eden ve bizlere her zaman destek olan Elmas Hanım’a, yıllardır Yetiş Ayşe gönüllüsü olan ve yardım ettiği kişilerin sayısını unuttuğumuz Korhan Bey’e, yine her zaman yardım eden Hicran Hanım ve eczacı kızı Melodi Hanım’a, bir anneyi sevindiren Handan Hanım’a; mama ve bez yardımında bulunan Özge Hanım’a ve diğer yardımsever dostlar hepinize teşekkür ederiz…

Lütfen mama ve bez yardımı isterken çocuğun cinsiyetini-kilosunu-kaç numara ve hangi marka bez/mama kullandığını belirtin. Yardım yapacak okurlar da bunları dikkate alarak bez-mama gönderirse daha doğru olur çünkü her bebek maalesef her ürünü kullanamıyor. Böylelikle yaptığınız yardım gerçekten yerine ulaşmış olur.

Kıyafet yardımı yapacak dostlar, illa ki yeni kıyafet almak zorunda değilsiniz elbette ancak kullanılmış kıyafet gönderecekseniz lütfen kıyafetlerin temiz, yıkanmış, hasarsız olmasına özen gösteriniz.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Annemin dikiş makinesini tamir ettirebilir misiniz Babam olmadığı için evi annem geçindirmeye çalışıyor, evde dikiş dikiyoruz beraber. Makinesi yandı geçen ay. Tamire götürdük ama bize göre yüksek bir fiyat istediler. Makine olmayınca elindeki işleri bitiremedi, zor durumda kaldık. Allah rızası için bize yardım edebilecek birileri de olursa zor durumdan belki kurtulabiliriz. Teşekkür ediyorum. Makinenin fotoğrafını atabilirim isterseniz.

Hayallerime de umut olursanız çok sevinirim Merhaba Ayşe Abla daha önce bir kez yazdım ama yardım eden olmadı benim hayallerime de umut olursanız çok sevinirim. Liseden sonra bir kaç yıl ailevi sağlık durumlardan sınavlara hazırlanamadım. Geçen yılın yaz aylarından bu yana kuaförde çalışıyorum dershaneye gitmek için para biriktirmeye çabalıyorum. Ailemin ödeyecek durumu yok. Bu dönem sonundan itibaren dershaneye gidip sınavlara hazırlanmam gerekiyor. Damlaya damlaya bir şeyler yapmaya çabalıyorum. Hayallerim için destek istiyorum. Büyük yardımlara gözüm yok sadece sınavlara hazırlanabilmek istiyorum.

Gıda yardımı istiyorum Merhabalar sevgili Yetiş Ayşe gönüllüleri. Ben evli ve bir çocuk annesiyim, eşim sabıkalı olduğu için düzgün bir gelirimiz yok. Malum ramazan geliyor, sizden gıda yardımı istiyorum Allah hepinizden razı olsun.

Oğullarım için kıyafet

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar geçen hafta tüm yardım isteyenlere ulaşıldı, hepinize sonsuz teşekkürler. Şu mübarek Ramazan ayında yardım isteyenlere canla başla koşan herkesten Allah razı olsun.

Bir aileye yardım eden Füsun Hanım’a, yatak isteyen okurumuzu sevindiren Zeynep Hanım’a, birçok kişiye gıda yardımı yapan Çağla Hanım’a, 2 okurumuza yardım eden Hatice Hanım’a, bir öğrencimize yardım eden Feride Hanım’a, hasta bir çocuğumuza yardım eden Buket Hanım’a, bir ailemizi sevindiren Özlem Hanım’a, 2 annemizi sevindiren Sayın Korkut’a, kıyafet yardımı yapan Melahat Hanım’a, bir ailemizi sevindiren Burcu Hanım’a, başka bir aileyi sevindiren Çiğdem Hanım’a, 3 aileye yardım eden Füsun Hanım’a, bir okurumuza yardım eden Gülnur Hanım’a ve tam 8 aileye yardım eden Özgür Bey’e çok çok teşekkürler. İyi ki varsınız dostlar.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

 

Oğlum ek gıdaya başladı ona doğru düzgün gıda yediremiyorum

Ablacım size çekinerek yazıyorum, bir tanıdığımdan duydum muhtaç olanlara yardımcı oluyormuşsunuz, Allah razı olsun sizden de aracı olandan da yardım edenden de. Ablacım eşim asgari ücretle çalışıyor, evimiz kira, 9 aylık bir oğlum var. Ben çalışıyordum ama işten çıkarttılar. Düğün borçlarımızdan kaynaklanan kredilerimizi ödüyoruz hala. O kadar sıkışık durumdayız ki bir ay kiramızı ödesek, diğer ay faturalarımızı yatırabiliyoruz. Çocuğuma mama alacak durumum bile yok. Şu Ramazan ayında ne sahurda ne de iftarda doğru düzgün yemek bile pişiremiyorum. Oğlum ek gıdaya başladı ona doğru düzgün gıda yediremiyorum. Lütfen sizden rica ediyorum benim sesimi de duyurur musunuz, belki bir hayırsever çıkar da çocuğumu sevindirir.

Dershaneye gitmek istiyorum

Ayşe abla ben 11.sınıfa gidiyorum. 3 yaşında bir kız kardeşim var. Annem ev hanımı, babam asgari ücretle çalışıyor. Babam evimizi geçindirmekte zorlanıyor. Dershaneye gitmek istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olacak biri olursa inanın çok memnun olurum.

Erkek bebek kıyafetleri ve bebek malzemeleri vermek istiyorum

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar geçen hafta Yetiş Ayşe yine birçok ailenin yüzünü güldürdü. Bu da sizlerin sayesinde oldu dostlar.

Hepinize teşekkür ederiz.

Lütfen mama ve bez yardımı isterken çocuğun cinsiyetini-kilosunu-kaç numara ve hangi marka bez/mama kullandığını belirtin. Yardım yapacak okurlar da bunları dikkate alarak bez-mama gönderirse daha doğru olur çünkü her bebek maalesef her ürünü kullanamıyor. Böylelikle yaptığınız yardım gerçekten yerine ulaşmış olur.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

KEMOTERAPİ TEDAVİSİ GÖREN OĞLUM İÇİN BEZ VE MAMA İSTİYORUMEvli ve iki çocuk annesiyim. Ev hanımıyım. Eşim işsiz. Kirada oturuyorum. Küçük oğlum 5/12/2014 tarihinde Ege Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Bölümü'nde  omurilik tümörü ameliyat oldu. Bu ameliyattan sonra 2015 yılı ocak ayında 9 Eylül Üniversitesi Çocuk Hem./ Onkoloji servisine sevk edildi.

O tarihten itibaren 2015 eylül ayına kadar her hafta, 2015 eylül ayından itibaren ise iki haftada bir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kemoterapi tedavisi alıyor. Bazı haftalar maddi imkânsızlıklardan dolayı tedavi için İzmir'e gidemiyorum. Bazı haftalarda da doktorumuzun yardımlarıyla tedaviye gidebiliyoruz. Çocuğumuzun tedavisi aksadığı için bu durum beni çok üzüyor. Bezi ve maması için yeterli maddi gücüm de maalesef yok. Değerli okurlarınızdan ricam bana bu konuda yardımcı olmanızdır.

HAYALLERİME DE UMUT OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM Merhaba Ayşe Abla daha önce bir kez yazdım ama yardım eden olmadı benim hayallerime de umut olursanız çok sevinirim. Liseden sonra bir kaç yıl ailevi sağlık durumlardan sınavlara hazırlanamadım. Geçen yılın yaz aylarından bu yana kuaförde çalışıyorum dershaneye gitmek için para biriktirmeye çabalıyorum. Ailemin ödeyecek durumu yok. Bu dönem sonundan itibaren dershaneye gidip sınavlara hazırlanmam gerekiyor. Damlaya damlaya bir şeyler yapmaya çabalıyorum. Hayallerim için destek istiyorum. Büyük yardımlara gözüm yok sadece sınavlara hazırlanabilmek istiyorum.

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar mübarek Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde hepinizin ibadetlerinin ve yaptığının yardımların kabul olmasını dilerim. Sizden ricam, bu haftaki taleplere bütçeniz doğrultusunda ufak da olsa yardımcı olmanız. Yardım etmek sevaptır.

Ramazan ayında fitre ve zekâtlarınızı gerçekten yardıma muhtaç insanlarla paylaşmak isterseniz lütfen bize ulaşın. Adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Yardım etmek istediğinizde hangi tarihli Yetiş Ayşe’de yayınlandığını ve rumuzunu mutlaka belirtirseniz daha hızlı sonuçlar alabiliriz.

Özellikle geçen hafta Yetiş Ayşe’ye gönül veren tüm dostlara çok teşekkür ederiz.

Bir öğrencimize burs veren Dilek Hanım’a, 3 kişiye yardım eden Füsun Hanım’a, 2 kişiye yardım eden Burcu Hanım’a, gıda yardımı yapan Çağla Hanım’a, 3 aileye yardım eden Hüseyin Bey’e çok teşekkürler.

Ayrıca Güler Hanım’ın uzun süredir burs verdiği öğrencimiz Saliha’mız mezun oldu ve bizlere teşekkür ederek bu gururu paylaştı.

Özellikle burs isteyen öğrencilerden ricamız şudur, lütfen sabırlı olun! “Talebim yayınlandı mı?” diye sormanıza gerek yok,  Yetin Ayşe’yi okumanız yeterlidir! “Bana ne zaman yardım gelir?” diye lütfen sormayın, yardım etmek isteyen okur olunca hemen yönlendiriyoruz.

Benden ve asistanım Aslı’dan para isteyen okurlar, lütfen bize bu tarz taleplerle gelmeyin. Biz Yetiş Ayşe’de talebinizi yayınlarız, size yardım etmek isteyen okur olursa yönlendiririz. Bunun dışında benim ve Aslı’nın kimseye özel olarak yardım etme durumu yok, bu konuda anlayışınızı bekliyoruz.

Her hafta farklı bir okurun ihtiyacını karşılamaya, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Aynı kişilerin taleplerini her hafta yayınlamıyoruz. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız.

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar mübarek Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde sizleri biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Gıda, burs, kıyafet ve diğer taleplere maksimum ilgi gösterirseniz mutlu olurum.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Mayıs ve Haziran'ı geçiremeyeceğimSadece 2 aylık cüzi miktar burs istiyorum. Erzurum'da okuyorum, iş arıyorum kimse okuldan dolayı iş vermiyor çok ihtiyacım var. Ailem yurt paramı ödeyip aylık 150 TL yolluyor, masraflarıma yetiştiremiyorum. Bu seneyi bitireyim yazın çalışıp biriktirip okula başlayacağım 2 aylık yardım bekliyorum.  

 

Canım Annem için Babamın bizi terk etmesiyle, 5 kadın birlikte yaşam mücadelesi verdiğimiz hayatımıza destek ricasında bulunmak için yazıyorum. Biz 4 kız kardeşiz, 2 yıl önce babam bizi terk etti. Küçük kardeşim 2 yaşında, ikiz kardeşlerim ise lise 3. sınıfa gidiyor. Annemin destek alabileceği ve tutunabileceği tek dal biziz. Ailem İstanbul'da yaşıyor, ben Ankara Hacettepe Üniversitesi'nde okuyorum. İlk yılım okulda sürekli cafelerde çalışarak kendimi geçindirmeye aileme destek olmaya çalıştım. Evimiz kira, annem tekstil fabrikasında asgari ücretle çalışıp 4 kızına bakmaya çalışıyor. En ufak bir desteğin bile anneme hayat olacağını düşünüyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Çaresizliğime çare ol Sevgili Ayşe Aral, bu yazıyı kararsızlığımı yenerek yazıyorum.  Ben kanser hastasıyım sağ akciğerimin %60 i  zorlu bir ameliyatla alındı. Çoğu zaman nefes sorunu yaşıyorum.  Doktorlar oksijen tüpü önerdiler, şu an her gece oksijen tüpü kullanıyorum.  Kemoterapi görüyorum  bu da beni fazlasıyla yıpratıyor, haftada en az 2 kilo zayıflıyorum, ek gıda takviyesi uyguluyorlar. Her hafta hastaneye gidiyorum, her gidişim 100 lirayı buluyor ayda 4 sefer gidiyorum. Taksi ile gitmek zorunda kalıyorum. Arkadaşlar dönüşümlü olarak benim bakımımı üstlendiler sağ olsunlar, tabi ki gıda da çok önemli protein ağırlıklı beslenme gerekli. Evim kira ve de rutubetli. Bu sağlığımı daha çok olumsuz etkiliyor. Ekonomik durumdan dolayı taşınamıyorum. Emekliyim maaşımız malum bu masrafları karşılamak mümkün değil bu nedenle borçlandım. Bu sıkıntılar yetmiyormuş gibi beni en çok üzen de oğlumun yurtdışında cezaevinde olması. 19 aydır çocuğumu göremiyorum, mahkemesi 22 Eylül’e ertelendi, ekonomik durumumuz iyi olmadığı için avukat da tutamadık. Gidip çocuğuma sarılıp hasret giderememem beni kahrediyor, ne kadar yaşarım bilemem ama şunu çok iyi biliyorum oğlumun hasreti gözlerimin açık gitmesine neden olur.

Sevgili Ayşe Hanım, ben bunları yazarken hayatımın bir kesitini dile getirdim, bu Türk filmi değil hepsi gerçek, hastane raporlarım mevcut dilerseniz birer kopyasını size gönderebilirim.  Benim ricam bu ekonomik sıkıntılarımı gidermeye yardımcı olacaklara aracı olmanız. Ayrıca kemoterapiden kaynaklı saçlarım azar azar dökülüyor.  Tamamen döküldüğünde kullanmam için kısa ve beyaz renkli bir peruk kullanmam icap edebilir yaşlı olduğum için, 63 yaşındayım. Beyazı tercih ediyorum. Bana peruk tedarik edebilecek bir okurunuz bulunur mu acaba? Şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılar.

Gıda yardımı istiyorum

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar geçen hafta Yetiş Ayşe yine birçok ailenin yüzünü güldürdü. Bu da sizlerin sayesinde oldu dostlar.

Bir öğrencimize yardım eden Gülnur Hanım’a,

Başka bir okurumuzun halı ihtiyacını karşılayan ve farklı iki anneyi sevindiren Korhan Bey’e,

Yardım isteyen bir okulumuza destek olan Azize Hanım’a,

Bir anneyi sevindiren Canan Hanım’a,

Üç aileye yardım eden kolilerce mama ve bez gönderen İrem Hanım’a,

Bir okulumuzun ihtiyaçlarını karşılayan Lale Hanım’a,

Kıyafet yardımı yapan Sibel Hanım’a sonsuz teşekkürler…

 Lütfen mama ve bez yardımı isterken çocuğun

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar her hafta gelen yardım taleplerine gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz. Bu hafta da yardım isteyen dostlarımıza el uzatacağınızdan hiç şüphem yok. Yetiş Ayşe olarak sizlerle birlikte Türkiye’nin en büyük sosyal yardımlaşma platformu olduğumuzu biliyoruz ve bununla gurur duyuyoruz. Lütfen bütçeniz doğrultusunda yardımınızı esirgemeyin.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Oğlum ek gıdaya başladı ona doğru düzgün gıda yediremiyorumAblacım size çekinerek yazıyorum, bir tanıdığımdan duydum muhtaç olanlara yardımcı oluyormuşsunuz Allah razı olsun sizden de aracı olandan da yardım edenden de. Ablacım ben asgari ücretle çalışıyorum, evim kira 7 aylık bir oğlum var. Eşim çalışıyordu ama geçen ay işten çıkarttılar. Düğün borçlarımızdan kaynaklanan kredilerimizi ödüyoruz hala. O kadar sıkışık durumdayız ki çocuğuma mama ve bez alacak durumum bile yok. Oğlum ek gıdaya başladı ona doğru düzgün gıda yediremiyorum. Lütfen sizden rica ediyorum benim sesimi de duyurur musunuz belki bir hayırsever çıkar da çocuğumu sevindirir.

Çocuklarım için kıyafetBen Kayseri’de yaşıyorum 2 çocuk annesiyim. Çocuklarım için kıyafet ve erzak yardımı istiyorum.

Halıya ihtiyacım varEvli bir çocuk annesiyim, durumumuz nedeniyle oturduğum eve halı alamıyorum. Yerler beton. Evinde kullanılmayan halıları olan varsa gönderebilir misiniz Allah rızası için. 

Derdim o kadar büyük kiAblacım benim derdim o kadar büyük ki belki bir çare olursunuz diye size yazmamı söyledi komşular. Benim eşim hapiste. 3 çocuğum var abla. Kızım 16 yaşında, oğlum 10 yaşında. En küçük çocuğum da doğuştan engelli ve damak yarıklığı var. Sadece mamayla beslenebiliyor. Ben eşimle kaçarak evlendiğim için ailem beni sildi. Merdiven temizliğine gidiyorum, evim kira. Aldığım üç kuruş para ne kirama yetiyor, ne çocuklarımın okul masrafına, ne faturalarıma. Engelli olan çocuğumun tedavisini ve ilaçlarını bile alamıyorum. Ablacığım çok büyük çıkmazdayım. Bana bir el uzatan olursa duacı olurum.

Yol yemek yurt parası Merhaba ben ziraat fakültesi tarla bitkileri öğrencisiyim. Bölüm 2.siyim, babam 3 çocuk okutup  eve bakıyor. Annem ve babam işten çıkarıldı. Ben hem çalışıp  hem de okuyorum. 3. sınıfım  ve çok zorlanıyorum, yol yemek yurt parasını anca karşılamaya çalışıyorum  sizlerden yardımlarınızı bekliyorum.

Bana yardım eder misiniz Ben Ziraat Fakültesi 2. Sınıf öğrencisiyim. Bu sene yabancı dil kursuna gitmek istedim ama ailemin maddi durumu iyi olmadığından gidemedim. Bir meslekte en önemli şey yabancı dil hepimizin bildiği gibi. Bölümüm çizim ağırlıklı, çizim kurslarına gitmem de gerekiyor mezun olduğumda iyi bir yerde çalışa bilmem için. Bu kurslara ihtiyacım var. Maalesef babam serbest meslekle uğraştığı için maddi durumu bu iki kursa beni göndermeye yetmiyor, aynı zamanda devlet yurdunda kalıyorum ve yemekleri artık yiyemez hale geldim. Çok iyi bir ders çalışma ortamına sahip değilim bunların hepsinin yanı sıra banyo ve lavabolar görevliler ne kadar temizlerle temizlesinler çok pis. Çok sık hastalanıyorum artık. Ailemin gönderdiği para ile ay sonunu getiremiyorum sizlerden yardım bekliyorum...

Okula gidecek param yok

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe için gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkürler dostlar. Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

38-40 beden kıyafet vermek istiyorum

18 yaşındayım. Birçok kıyafetim var ve bunları ihtiyacı olan insanlara vermek çok istiyorum. İhtiyacı olan kişiler olursa yönlendirebilir misiniz?

Kısa süre için yardım Kars’ta PDR okuyan bir öğrenciyim. Burada gerek iklim gerek de pahalılık nedeniyle maddi açıdan çok zorlanıyorum. Birkaç aylığına yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Burs istiyorum-Aksaray Üniversitesi

Aksaray Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde birinci sınıf öğrencisiyim. Devletin verdiği bursa ve krediye başvuruda bulundum fakat bana çıkmadı. Çevreden de sizin öğrencilere burs şeklinde yardımda bulunduğunuzu duydum ve bana da burs verme imkânınız varsa yardımınızı beklemekteyim. Çok teşekkür ederim iyi akşamlar.

1,5 yaşındaki kızım için bez

Merhaba ben köyde oturuyorum. 2 tane çocuğum var, ihtiyaçlarını alamıyorum. Belimden rahatsızım, tedavi olamadım yataktan kalkamıyorum. Maddi imkânım yok, kızım bir buçuk yaşında bezi yok, oğlum 4 yaşında elbiseleri  ayakkabıları yok. Lütfen bize yardımcı olursanız sevinirim.

Burs istiyorum- Türk Dili ve Edebiyatı

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe için yaptığınız her iyilik ve yardımın sizlere katlanarak geri dönmesini diliyorum. Özellikle geçen hafta yardıma koşan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu hafta da özellikle çocukları için yardım isteyen zor durumda olan annelerin derdine derman olmanızı rica ediyorum. Bütçeniz doğrultusunda bez, mama, gıda alışverişi yapabilirsiniz. 

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Oğlum ek gıdaya başladı ona doğru düzgün gıda yediremiyorum

Ablacım size çekinerek yazıyorum, bir tanıdığımdan duydum muhtaç olanlara yardımcı oluyormuşsunuz Allah razı olsun sizden de aracı olandan da yardım edenden de. Ablacım ben asgari ücretle çalışıyorum, evim kira 7 aylık bir oğlum var. Eşim çalışıyordu ama geçen ay işten çıkarttılar. Düğün borçlarımızdan kaynaklanan kredilerimizi ödüyoruz hala. O kadar sıkışık durumdayız ki çocuğuma mama ve bez alacak durumum bile yok. Oğlum ek gıdaya başladı ona doğru düzgün gıda yediremiyorum. Lütfen sizden rica ediyorum benim sesimi de duyurur musunuz belki bir hayırsever çıkar da çocuğumu sevindirir.

Yemek pişirmek için tüp bile alamıyoruz

Bir konuda utana sıkıla yazıyorum. Aylardır babamın sağlık sorunundan dolayı gelirimiz yok. İki küçük kardeşim var. Yemek pişirmek için tüp bile alamıyoruz. Takı yapıp satıyorum pazarda ama yapmak için de malzeme almam gerekiyor, alamıyorum. Bu konuda ve ailem için yardım istiyorum. Küçük de olsa bizim için çok önemli. Teşekkür ediyorum.

Çocuklarıma bez ve gıda Benim 2 tane çocuğum var, 2 yaşında kızım 4 yaşında oğlum var. Onlara kıyafet alamıyorum. 2 yaşında kızımın bezi yok, gıdamız yok. Benim bel fıtığım patladı 2 tane, sağ ayağımda çekilmez sancılarım var yürüyemiyorum, yataktan kalkamıyorum. Maddi imkânım yok tedavi olamadım. Zor durumdayız bize de yardımcı olsanız Allah razı olsun sizden.

Bez ve mama

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar geçen hafta Yetiş Ayşe için gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz.

Bir öğrencimize burs sağlayan Canay Hanım’a,

kıyafet yardımı yapan Serap Hanım’a,

iki anneyi sevindiren ve her zaman yardıma koşan Gökçe Hanım’a,

yurt dışından yardım etmek için çırpınan Gülnaz Hanım’a,

iki anneyi sevindiren ve isminin gizli kalmasını isteyen Yetiş Ayşe gönüllüsüne,

üç aileye ulaşan ve bizlere her zaman destek olan Korhan Bey’e sonsuz teşekkürler.

İyi ki varsınız…

Sizler sayesinde geçen hafta birçok ailenin yüzü güldü, aldığınız dualar çok emin olun dostlar. Sağ olun var olun…

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar bu hafta gelen yardım isteklerine maximum ilgi göstermenizi özellikle rica ediyorum.

Annelerin çocukları için yardım çığlıkları inanın ki içimizi dağladı… Allah kimseyi zor duruma düşürmesin, kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Çaresizlik gerçekten çok zor.

Sevgili dostlar lütfen ama lütfen gıda talepleri, kıyafet ve çocuk bezi taleplerine özellikle ilgi göstermenizi rica ediyorum.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr 

Ablacım benim derdim o kadar büyük ki belki bir çare olursunuz diye size yazmamı söyledi komşular. Benim eşim hapiste. 3 çocuğum var abla. Kızım 16 yaşında, oğlum 10 yaşında. En küçük çocuğum da doğuştan engelli ve damak yarıklığı var. Sadece mamayla beslenebiliyor. Ben eşimle kaçarak evlendiğim için ailem beni sildi. Merdiven temizliğine gidiyorum, evim kira. Aldığım üç kuruş para ne kirama yetiyor, ne çocuklarımın okul masrafına, ne faturalarıma. Engelli olan çocuğumun tedavisini ve ilaçlarını bile alamıyorum. Ablacığım çok büyük çıkmazdayım. Bana bir el uzatan olursa duacı olurum.

Ablam için hamile kıyafeti Merhabalar ben sizden hamile giyim için yardım isteyecektim. Ablam hamile, durumları iyi olmadığı için eşine de ihtiyacım var diyemiyor. Çok üzülüyorum, ben de öğrenci olduğum için sadece bir pantolon alabildim onu giyiyor. Diğer  giysileri artık olmuyor. Ben de çaresiz kaldığım için sizinle paylaşmak istedim. Ablam beş buçuk aylık hamile ve 65 kiloda, kızı olacak. Sizlerden giymediğiniz, dolabınızın bir köşesinde olan hamile giyiminiz varsa paylaşmanız bizi çok mutlu eder. İlginiz için teşekkür ederim şimdiden.

Kitap okumayı çok seviyorum Ben 23 yaşında üniversite öğrencisiyim. Kitap okumayı çok seviyorum ancak öğrenci olduğum için alamıyorum. Bu konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum. Herhangi bir kitap sitesi için çek veya başka bir şekilde. İlginiz için teşekkürler.

1,5 yaşındaki kızım için bez

Merhaba ben köyde oturuyorum. 2 tane çocuğum var, ihtiyaçlarını alamıyorum. Belimden rahatsızım, tedavi olamadım yataktan kalkamıyorum. Maddi imkânım yok, kızım bir buçuk yaşında bezi yok, oğlum 4 yaşında elbiseleri  ayakkabıları yok. Lütfen bize yardımcı olursanız sevinirim.

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe’den yardım isteyen dostlara bazı hatırlatmalar yapmakta fayda görüyorum. Tüm taleplerinizi aaral@hurriyet.com.tr adresine gönderirken e-posta’nın konu kısmında ne istediğinizi (burs, yakacak, kıyafet, vs) belirtiniz. Kıyafet taleplerinde lütfen cinsiyet, yaş, beden bilgisi göndermenizi rica ederim.

Bilinmelidir ki Yetiş Ayşe öğrencilere burs, bebeklere bez, mama, ailelere gıda, yakacak, ihtiyacı olanlara kıyafet yardımı yapan ve tamamen gönüllülerden oluşan bir sosyal yardımlaşma platformudur.

Yetiş Ayşe para dağıtan bir platform asla değildir! “Bankadan kredi çektim ödeyemiyorum”, “kredi kartlarımı ödeyemiyorum”, “düğün yapacağım param yok”, “bankadan kredi çekeceğim ama sicilim bozuk bana borç verir misiniz”, “kiramı ödeyemiyorum” gibi istekler çok geliyor. Kimseye nakit dağıtmak, borç kapatmak, kredi almasına yardımcı olmak gibi bir misyonumuz asla yok! Lütfen bu tarz istekleri bize göndermeyin.

Ayrıca her talebin doğruluğunu araştırdığımız gibi burs isteyen öğrencilerimizin taleplerinde daha titiz davranıyoruz. Burs istemenin de bir üslubu olduğunu düşünerek “Aylık 200 lira burs istiyorum” şeklinde gelen e-postaları hemen siliyoruz ve asla yayınlamıyoruz! Ekibimizce istenilen bilgileri gönderen öğrencilerin taleplerini yayınlıyoruz.

Tüm Yetiş Ayşe gönüllülerine sonsuz teşekkürler…

Konuşsun, Kaynaşsın Kendine Yetsin İstiyoruz. Çok Mu? Sevgili Ayşe Hanım, sizlere bir arkadaşımın kuzenine yardım için aracı olmuşsunuz, bu şekilde ulaştım. Umuyorum bizlere de umut elini uzatacak gönlü zengin biri ya da birileri için vesile olursunuz. Her hayat bir mücadele içerisinde, bizdeki ise 6 yaşında her çocuk gibi dünyalar tatlısı, can paresi, yeğenim Alp. Şuan 6 yaşında nöro-gelişimsel gerilik tanısı ve aynı zamanda epilepsi hastası bir kuzu kendisi. 1. yaşını doldurduktan sonra geçirdiği ilk epilepsi nöbeti sonrasında tanısı konuldu ve tedavi/terapilerine başladık. İlk zaferimiz Alp in 2,5 yaşında bağımsız/desteksiz yürümesini sağlayarak aldık. Tarif edilemez bir mutluluktu.. henüz yolumuz çok uzun, diğer umutla beklediğimiz ise konuşması. Maalesef henüz konuşamıyor. Eylül 2017 itibariyle Alp'i ilköğretime başlatmamız gerektiğini söylediler. Bunun için onu Alp gibi özel çocukların dilinden anlayan, şefkatli ellere teslim etmek istiyoruz. Bir nöbet geçirdiğinde ne yapacağını bilen doktorunun, hemşiresinin olduğu ve aynı zamanda öğretmenlerinin de bu konularda eğitimli olduğu bir okula! Bunun için araştırmalarımız sonrası Sabancı Vakfı’na ait Metin Sabancı Spastik Çocuklar Okulunun Alp’in gelişimini destekleyip yetişkin olduğu zamanlarda, tek başına hayatta kalmasını amaç edinen bir kurum olduğunu gördük. Alp'i bu 8 yıllık eğitim serüveninde onu hayata kazandırılmasına oldukça büyük katkısı olabilecek, bu okul için eğitim desteği arıyoruz. Umuyoruz, sesimize ses, umudumuza ışık için aracı olursunuz. Güzel haberler alabilmek ümidiyle, Kuzusunun Bir tanecik Halası, Begüm.

BURS İSTEYENLER

Burs istiyorum-Tarla Bitkileri Tarla Bitkileri bölümü 3. Sınıf  öğrencisiyim. Annem ve babam işten çıkarıldı. 3 kardeşiz ve üçümüz de okuyoruz. Ailem para yetiştirmekte  zorlanıyor. Kış döneminde çiftçilik de yapamadığımız  için zor durumdayım, sizlerden yardım bekliyorum.

Burs istiyorum-Gıda Mühendisi

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe için gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz. Bize gelen her talep çok değerli. Gönül ister ki herkese yardımcı olabilelim…

Sizler sayesinde elimizden geldiğinde herkesi mutlu etmeye çalışıyoruz. “Benim göndereceğim 50 liradan ne olur” demeyin lütfen, damlaya damlaya göl olur derler ve oldu da! Yılbaşından bugüne kadar bakın o küçük yardımlarla neler yaptık!  55 öğrencimize burs sağladık, çocukları için gıda-kıyafet-bez-mama isteyen 46 anneye ulaştık. Çok önemli sağlık problemleri için ameliyat olması gereken çocuklarımızı sağlığına kavuşturduk. Bunları hep sizlerin katkılarıyla yaptık. Ve bu hafta da yine bir sağlık sorunu için sizlerden destek bekliyoruz. Hepinize sonsuz teşekkürler, sağ olun var olun dostlar…

Tedavi olmak istiyorum Ayşe Hanım benim sizden bir ricam var. 2 tane bel fıtığım patladı, sağ ayağımda his ve güç kaybı, uyuşma oldu. Yürümekte zorlanıyorum, tedavi olamadım. Yataktan kalkamıyorum. Maddi imkânım yok. Kök hücre tedavisi olmam lazım acilen ve yoksa  felç riskim var. Ne olur bana yardımcı olun. Mutlaka yüreği güzel bir insan bana el uzatır diye düşünüyorum. Çok ağrıyor sağ bacağım, dayanamıyorum Ayşe Hanım, benim yazımı yayınlasanız çok sevinirim çok çaresizim. 

BURS TALEPLERİ

Lütfen burs isteyen öğrencilerimize gereken ilgiyi gösterelim dostlar!

Kardeşimin servis ücreti için yardım Ayşe hanim merhaba, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine yazıyorum. Çünkü çok çaresiz olduğumu gördü bir yol araştırdı ve sizi buldu Allah razı olsun ondan da sizden de.19 yaşındayım. 4 kişilik bir aileyiz, bilinçsiz değiliz, hiçbir şey yapmadan bize yardım gelsin diye beklemiyoruz elbette. Eğitime önem veriyoruz kardeşim okuyor, ben sınavlara hazırlanıyorum, annem kurslara gidiyor bir şeyler öğrenmek meslek edinmek için. Babam da aslında çalışıyordu ve güzel geçiniyorduk. Ama çalıştığı şirket battı ve babamın da üstüne pek çok borç bırakıp kaçtılar. Şimdilik yeni bir iş bulmaya çalışıyor. Bizim için en önemlisi kardeşimin okuluna devam edebilmesi. Babamın üzerine kalan borçlardan ve ev kirası ve diğer faturalardan dolayı sömestr tatilinden önceki 2 aylık servis ücretini ödeyemedik. Yeni dönem başlarken ödeyemezsek yeni ayın ücretini de veremezsek okula gidemeyecek. Otobüsle gidilebilecek uzaklıkta değil ve maalesef, otobüs ücretini bile verecek durumda değiliz. Gerisi hallolur ama sadece bu konuda utanarak yardım istiyorum. Sevgiler gönderiyorum.

Dershaneye gitmek için yardım istiyorum

Merhaba Ayşe Abla benim hayallerime de umut olursanız çok sevinirim. Liseden sonra bir kaç yıl ailevi sağlık durumlardan sınavlara hazırlanamadım. Geçen yılın yaz aylarından bu yana kuaförde çalışıyorum, dershaneye gitmek için para biriktirmeye çabalıyorum. Ailemin ödeyecek durumu yok. Bu dönem sonundan itibaren dershaneye gidip sınavlara hazırlanmam gerekiyor. Damlaya damlaya bir şeyler yapmaya çabalıyorum. Hayallerim için destek istiyorum. Büyük yardımlara gözüm yok sadece sınavlara hazırlanabilmek istiyorum. Sevgiler.

Burs istiyorum-Gıda Mühendisi

Yazının Devamını Oku

Sen ne zaman bu kadar büyüdün ya!

 Geçenlerde Begüşüm’le yan yana oturuyoruz.Begüş yani Begüm benim 24 yaşındaki kızım.

Bir an telefonu çalıyor ve konuşuyor, “Kim?” diyorum.
En yakın arkadaşlarından birinin adını söylüyor.
Arkadaşı daha yeni evlendi.
Ve devam ediyor konuşmaya...
“Hah şekerim yok hamile değilsindir, miden başka şeyden bulanıyordur!”
Bu konuşma bende bomba etkisi yaratıyor!
Ağzımı kapalı tutmak için mutfağa gidiyorum, yoksa konuşacağım!

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar geçen hafta Yetiş Ayşe için gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz.

Bir anneyi ve kızını sevindiren Ayşen Hanım harikasınız…

Bir öğrencimize el uzatan Elif Ece Hanım süpersiniz…

Başka bir annemizi ve çocuklarını sevindiren Ebru Hanım ne tatlısınız… Yaptığınız yardımları Allah kabul etsin, rahmetli babanızın mekânı cennet olsun…
İki güzel yavrumuzu ve annesini sevindiren Semra Hanım sağ olun var olun…

Sevgili dostlar sizlerden ricam bu hafta özellikle burs isteyen öğrencilerimize destek olmanız. Bir çok talep haftalardır yayınlanıyor ancak maalesef henüz bu çocuklarımıza yardım ulaşmadı. “Benim göndereceğim 50 liradan ne olur” demeyin lütfen, damlaya damlaya göl olur derler. Bütçeniz doğrultusunda bu çocuklarımıza yardım ederseniz çok mutlu oluruz.

Ayrıca “Diğer yardım talepleri” ve “Kıyafet talepleri” kısmında yayınlanan isteklere de dikkat etmenizi dilerim, belki evinizde kullanmadığınız fazladan bir eşya vardır ya da giymediğiniz kıyafetler. Bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanız ne büyük iyilik olur. Ya da gıda, mama, bez isteyen taleplere el uzatırsanız bir anneyi nasıl sevindireceğinizi düşünün…

Hepinize şimdiden sonsuz teşekkürler…

MomTalks…

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe için gösterdiğiniz ilgiye sonsuz teşekkürler. Her hafta olduğu gibi geçtiğimiz hafta da e-posta kutumuz yardım talepleriyle doldu taştı.

Bu yoğun ilgi Yetiş Ayşe’nin çok kişi tarafından okunuyor olduğunu gösteriyor. Bu da bizi hem mutlu ediyor hem de bu kadar çok yardım talebi gelmesi, yardıma muhtaç bu kadar çok kişinin olduğu gerçeği karşısında üzülüyoruz.

Elimizden geldiğince her talebi karşılamaya çalışıyoruz.

Bu hafta çok yoğun talep geldiği için özellikle kıyafet, gıda ve diğer yardım taleplerine yer verdik.

Sizlerden ricam lütfen her talebi okuyup, bütçeniz doğrultusunda gıda taleplerine yardımcı olmanız.

Evinizde dolabınızda giymediğiniz kıyafetleriniz mutlaka vardır, bunları ihtiyaç sahipleriyle paylaşmanızı isterim.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Tek gözü görmeyen kediciğe Ankara’da yuva arıyoruz

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar her hafta bizim yanımızda olduğunuz ve Yetiş Ayşe’den desteklerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederiz.

Bu hafta burs isteyen öğrencilerimize dikkatinizi çekmek istiyorum. Henüz yardım gelmediği için taleplerini tekrar yayınladıklarımız var. Sizden ricam lütfen bütçeniz doğrultusunda bu öğrencilerimize yardımcı olun. “Benim göndereceğim 50-100 liradan ne olur” demeyin, inanın öyle çok ihtiyaçları var ki o paralara…

Bu hafta da bizlerden yardım bekleyenlere duyarsız kalmayacağınızdan eminim dostlar. Tüm talepleri aaral@hurriyet.com.tr adresimize bekliyoruz…

BURS İSTEYENLER

Burs istiyorum- üniversiteli
Üniversite 1.sınıf öğrencisiyim. Annem ve babam 5 sene önce boşandılar annemle beraber kalıyorum. Ailemden aldığım parayı ailemin yüzüme vurmasından şikâyetçiyim. Babam evlendi ve onun da çok giderleri var birden fazla aileye bakıyor ve ona artık yük olmak istemiyorum. Bu bursa çok ihtiyacım var eğer geri ödemesi olursa öğrencilik hayatımdan sonra fazlasıyla ödeyebilirim. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Servis ücretim için yardım

Ben lise 3 öğrencisiyim. Okula servisle gidip geliyorum ve servis ücretim 300 lira oldu. Evimiz kira. Babam inşaat işçisi, 58 yaşında olduğundan çalışırken zorlanıyor. Sizden okulum için yardım bekliyorum.

Burs istiyorum- Türk Dili ve Edebiyatı

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Geçen hafta bir annenin yüzünü güldüren Nergis Hanım’a çok teşekkür ederiz…Bir başka aileye yardımcı olan Selen Hanım iyi ki varsınız…Üç öğrencimize bur sağlayan ve ayrıca da iki ailemize yardım eden Mine Hanım harikasınız…

Bir okulumuza yardım eden Pelin Hanım çok çok teşekkürler…Ayrıca her ay öğrencilerimize düzenli burs desteğinde bulunan ve bunun bilgisini bizimle paylaşan Korhan Bey’e, Zerrin Hanım’a, Alpay Bey’e sonsuz teşekkürler.Yetiş Ayşe sizlerin sayesinde günden güne daha da çok güçleniyor dostlar. Hepinize sonsuz teşekkürler…Bu hafta da bizlerden yardım bekleyenlere duyarsız kalmayacağınızdan eminim dostlar. Tüm talepleri aaral@hurriyet.com.tr adresimize bekliyoruz…

Hayvanlar için…Sevgili dostlar Gamze ve Felix Bildiriyor… Bu haftaki bölümde size Gamze’nin bildirdiği bir yardım ihtiyacını paylaşmak istiyoruz.İrtibat için aaral@hurriyet.com.tr ve  aralgamze@yahoo.com adreslerine ulaşabilirsiniz.

YUVA ARIYOR!!!

Şu hayatta tüm devrelerimi yakan bir şey varsa o da; kendinden ve hayattan vazgeçecek kadar kötülük görmüş masum bir canlının gözleri. Karşıma çıktığında ayakta duracak hali yoktu ve sığınabileceği en kötü yere yığılmıştı. O Kopay cinsi bir güzellik. Ama onu alan sadece ırkını sevmiş, kendisini değil. Kullanmış, doğurtmuş, işi bitince de doğru sokağa, sokaktan belediyenin eline. Enfeksiyon tavan yapmış durumda, vücudundan iltihap akıyor ve sistit. Şu an klinikte, önce bedenindeki yaraları sarıyoruz. Ruhundaki yaralar için ve gözlerinin içinin tekrar gülebilmesi için klinik çıkışı çok acil geçici/kalıcı yuvaya ihtiyacı var.

DİĞER YARDIM TALEPLERİ

36-38 beden kıyafet vermek istiyorum

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili Yetiş Ayşe dostları hepinize kucak dolusu teşekkürler… Bu hafta yine harikalar yarattınız…

Yurt dışından bize ulaşıp iki ailemizin yüzünü güldüren Müge Hanım çok teşekkürler…

Bir öğrencimizin eğitimine katkıda bulunan Seza Bey’e teşekkürler…

Bir anneyi sevindiren Özlem Hanım harikasınız…

Geçmiş haftalardaki Yetiş Ayşe yazılarını okuyup daha fazla kişiye yardım etmeye çalışan Sema Hanım ne güzel yüreğiniz var sizin…

Arkadaşlarıyla birlikte yardım ekibi oluşturan ve üç aileyi sevindiren Nilüfer Hanım süpersiniz…

Bir annemizi sevindiren Aysel Hanım sağ olun var olun…

Ve yıllardır birlikte çalıştığımız, ülkemizin dört bir yanındaki okullara yardım eden Anıl öğretmene de kocaman teşekkürlerimizi gönderiyoruz….

Bu hafta da bizlerden yardım bekleyenlere duyarsız kalmayacağınızdan eminim dostlar. Tüm talepleri aaral@hurriyet.com.tr adresimize bekliyoruz…

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar geçen hafta yayınlanan Yetiş Ayşe çok büyük ilgi gördü, bunun için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Bir annenin çığlığına sessiz kalamayan Ebru Hanım harikasınız… Gıda desteğinde bulunan Gökçe Hanım çok teşekkürler… Hızır gibi yetişen Serap Hanım iyi ki varsınız… Yetiş Ayşe’ye her zaman yardımcı olan Korhan Bey’e sonsuz teşekkürler… Pınar Hanım çok teşekkürler… İki ailemizin yardımına koşan Özlem Hanım süpersiniz… Yardım ekibiyle birlikte bu sefer de Yetiş Ayşe’ye koşan Şeyda Hanım harikasınız… Yine seve seve yardıma koşan Ozan Bey ne zarifsiniz… Gıda taleplerine duyarsız kalamayan Özdem Hanım’a çok teşekkür ederiz…

Bütçeniz doğrultusunda bir öğrenciye burs verebilir ya da bir aileye gıda yardımı yaparak yardımcı olabilirsiniz. Tüm talepler için aaral@hurriyet.com.tr adresimiz.

Bu haftaya gelen acil bir yardım isteği ile başlıyoruz. Ameliyat olacak kızımız için yardımcı olmak isteyen tüm dostları, doktorlarımızı ve hastaneleri göreve çağırıyoruz. 

KARACİĞER AMELİYATI OLACAK KIZIMIZA ÇOK ACİL YARDIM

Ayşe Hanım merhaba, ben Gıda Yüksek Mühendisi Gözde. Sizi ve birlikte çalıştığınız kişileri çok acil olan bir konu ile ilgili rahatsız ediyorum, daha önce hiç böyle bir yardım talebinde bulunmadım, nasıl yönlenebileceğimi de bilememekteyim açıkçası, öncelikle umarım kusuruma bakmazsınız. Ailemin ve benim çok yakinen tanığı, geçimini tarım işleri ile uğraşarak sağlamaya çalışan bir aile dostumuzun 23 yaşındaki üniversite mezunu kızı küçüklüğünden gelen bir karaciğer sorunu ile yaşamakta, bu sorun kızımızın yaşı ilerledikçe çok daha tehlikeli bir hal almıştır.

Kızımızın bu sorununu çözmek için hastane hastane dolaşılmış, en sonunda birçok doktor tarafından gerçekleşmesi gereken ameliyatı Türkiye'de sadece 3-4 kişinin yapabileceği belirtilmiştir. Bu kişilerden (diğerleri zaten yurt dışında yaşamaktadır), A… Hastanesi Öğretim üyesi Prof Dr. ile anlaşılmış, kendisi …. Üniversitesi Hastanesinde 70.000 TL karşılığında ameliyat edebileceğini belirtmiştir.

Aile kendi imkânları ile ücretin ancak 20.000’lik kısmını toparlayabilmiş, diğer geri kalan ücreti ise maalesef ve maalesef hala muallâkta kalmıştır. Aile parayı henüz toparlayamadığı için, kızımız maalesef hastaneye yatamayarak ameliyat olamamaktadır. Kızımızın sağlığı maalesef kötüye gitmekte olup, maalesef zaman aleyhimize işlemektedir. Kızımıza yardım etmek isteyenlere tüm bilgileri ve raporları sunabiliriz. Şimdiden yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim.

HAYVANLAR İÇİN…

Yazının Devamını Oku
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yazarın Tüm Yazıları