Yetiş Ayşe

KÜÇÜK BİR SORU

 

 

Ayşe Ablacım merhaba,

 

Öncelikle yayının için başarılar diliyorum ama çok da üzülüyorum ben çalıştığım için ekran başında olamayacağım.

Allah’tan internet diye bir şey varmış.   

 

Ablacım benim yaklaşık 5 kilo kadar fazlam var. Kendi çapımda bir şeyler yaparak vermeye çalışıyorum.

Fakat uzun zamandır ağzımda sürekli yaralar oluyor, yemek yerken, hatta su içerken bile canımı yakacak derecede.

Bunun için eczacı arkadaşıma danıştım ve B vitamini eksikliğinden olduğunu söyledi.

Bemiks adındaki ilacı günde 2 tane olarak bir süre kullanmamı istedi.

Çevremden duyduğum kadarıyla bu ilaç kilo yapıyormuş. İnternetten biraz baktım ama bu tür bir şey bulamadım.

Senin bu ilaç hakkında bilgin var mı ablam?

Bir yandan kilo vermeye çabalarken bir yandan da ilaç bana aldırmasın?

 

Sevgiyle kal ablacım

 

M. B

 

CEVAP: Bemiks bildiğim kadarıyla ilaç değil vitamin zaten. Vücut vitaminlerin fazlasını depolamaz atar. Yine de her şeyin fazlası zarar çok uzun süreli kullanmamanı öneririm. Kullandığın kutu bitince bir süre ara verirsin. Bu arada ağzındaki yaralar için gargara da kullanabilirsin. Ancak bunlara rağmen geçmezse mutlaka doktora danışmalısın. Allah korusun başka bir hastalığın belirtisi de olabilir ihmale gelmez.

 

…………………..

 

KANSER

 

Merhaba Ayşe Abla;

Ne yazsam nasıl yazsam bilemiyorum. "Her ölüm erken ölümdür" der şair. Fatih kardeşimin de çok erken olmuş maalesef ölümü.

Ben de kanser hastasıyım.

İlk kez 29 yaşında karşılaştım onunla ve sol mememi kaybettim. Tedavi oldum ve iyileştim, aradan 5 yıl geçti ve şimdi kanser kemiklerime yayıldı.

Yakında kemoterapi alacağım.  Bundan 13 yıl önce de kalçamdan ameliyat olmuştum.( Marmara Üniversitesi G.S. F'de okuyordum.

2. sınıfa geçmiştim, ara verdim 1 yıl)

Doğumsal bir kalça çıkığı nedeniyle büyük bir operasyon geçirmiştim. Kemik ağrısı öyle fazlaydı ki ağrıdan dolayı 1 hafta boyunca bana morfin vermişlerdi. Sonrasında ise ağrı kesici iğnelerle idare etmiştim. Aradan zaman geçti ben o dönemde yaşadığım sıkıntılar geride kaldı, iyileştim diye düşünürken hayır, daha yaşayacağım başka büyük problemler varmış meğerse. Meme kanserinde tedavi olup iyileştiğimde ise kendimi zafer kazanmış bir komutan gibi hissetmiştim.

Şimdi ikinci bir zafer kazanmam gerekiyor. Daha zor bir savaş bu ama ben pes etmedim. Hayat ne denli zor olsa da yaşamı seviyorum.

Tüm kanser hastalarına acil şifa diliyorum. Güzel günler göreceğiz güneşli günler.

Sevgiyle kalın.

Ressam H.

Resim çalışmalarımdan örnekler gönderiyorum, umarım hoşunuza gider.

 

CEVAP: Sevgili H. Sen çok güçlü bir kadınsın bence bunun da üstesinden geleceğine eminim. Bu hastalığın en önemli ilacı moral ve motivasyon. Moralini yüksek tut ve resim yapmaya devam et. Çok beğendim izninle bir tanesini paylaşıyorum sevgili okurlarımla.

 

Yetiş Ayşe

 

 

 

ŞEKER KIZIMIZA ALBÜM

 

Merhaba

 

Yazımız bu kadar çabuk yayınlandığı ve çok kısa sürede cevap geldiği için çok teşekkür ederim.

Ben sizden bir cevap alana kadar arkadaşıma böyle bir girişimde bulunduğumdan söz etmemiştim.

Dün köşenizde bir cevap aldığımızı görünce kendisiyle de konuştum.

Gazi Osman Paşa' ya gidebiliriz.

İnşallah olumlu bir cevap alırız. Ama almasak da ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Sevgilerimle

 

M.

(İsim yayınlanmazsa sevinirim)

 

CEVAP: İletişim bilgilerinizi paylaşacağım. Umarım G.O.P.’daki fotoğrafçıyı ayarlayabilmiştir okurumuz.

 

………………

 

 

NİŞAN ELBİSESİ YARDIMI

 

Merhaba Ayşe Hanım nişanlık isteyen arkadaşa eğer bedeni uyar ve beğenirse kendi kına gecemde giydiğim elbisemi verebilirim. Bana ulaşması için telefonum 05…..

Hoşça kalın, kendinize iyi bakın.

Fatma

Ankara

 

CEVAP: Sevgili Fatma, iletişim bilgilerini paylaşacağım, kendi aranızda anlaşırsınız artık. İnşallah uygun olur kıyafetin. Bu güzel desteğin için teşekkür ediyorum ve kucaklayarak öpüyorum seni.

………………

 

DÜZENSİZLİK DE BİR DÜZENMİŞ ASLINDA BUNU ÖĞRENDİM

 

Ayşe Hanım,

 

Sizinle bir şeyler paylaşmak ve de sizden yanıt almak çok hoş, yazıma sayfanızda yer verdiğiniz için teşekkür ederim.

 

Şimdi size anlatmak istediğim konu yine biraz benden biraz çevreden biraz insanlardan biraz şundan, bundan…

 

O denli iyi kalpli, o denli sevecen, sempatik ve de merhametli bir erkek arkadaşım var ki. Hem sırdaş, hem arkadaş, hem sevgiliyiz.

O bir tane. Biliyorum ki değişmeyecek ve her daim bu güzel huylarından ödün vermeyecek.

Kalbi güzel, kendi güzel bir erkek arkadaşım var. Onu çok seviyorum, biliyorum o da beni çok seviyor.

Yaklaşık 2 senelik bir birlikteliğimiz var. Her zaman yanımda onun varlığını hissetmek çok güzel.

 

İş hayatım…

Bir lojistik firmasında çalışıyorum, 2005’ten 2010 mart ayına dek finansman departmanındaydım ancak 2010 mart ayında departman değişikliğim yapıldı.

Ve gerçekten çok da bilgi sahibi olmadığım bir departman; Bilgi İşlem. Şaka gibi geldi.

Peki, dedim boynum bükük. Huzursuz ve de yabani davranışlarım oldu ilk önce, nihayetinde farklı bir departman öyle değil mi?

Sonra sonra alıştım, hala alışmaya çalışıyorum desem yalan olmaz.

Düzensizlik, tertipsizlik, bilgisizlik sevmediğim şeyler.

Ama yavaş yavaş karıştım bu ortama. Ama içimde öyle derin bir huzursuzluk var ki, hala sıkıntılıyım, hala tuhafım.

İlk aylar daha kötüydüm.

Bu düzen beni bozar, pardon ‘’düzensizlik’’dedim.

 

Hayat çok garip, insanlar çok garip…

 

Dilerdim ki 5 sene boyunca emek verdiğim finansmanda, alanımda ilerleyeyim fakat olmadı.

Düzensizlik de bir düzenmiş aslında, bunu öğrendim. Şimdi ayak uydurmaya çalışıyorum takıla takıla…

 

İçimdeki derin ve de sessiz huzursuzluğu saklayarak devam edip, susuyorum.

 

Umarım her şey ileride yoluna girecek.

 

Saygılarımla,

M.

 

CEVAP: Sevgili M. şirketler ekonomik nedenlerle bazen böyle değişiklikler yapabiliyorlar. Bu işsizlik ortamında da insanlar katlanmak zorunda kalıyor maalesef. Ancak eminim ki sen bulunduğun ortamı güzelleştirebilecek nitelikte bir insansın. Oraya bir düzen getirip mutlu olmaya çalış. Sevgiler.

 

……………………….

 

 

LAZ KIZINDAN ABİYE KIYAFET İSTEĞİ

 

 

Sevgili Ayşe Aral;

Bu maili okur musunuz bilmiyorum ama ben yine de şansımı deniyorum. Çünkü içinde bulunduğum çaresizlikten dolayı her türlü şansımı deniyorum. Sonuçlara da alıştım. Olumlu olsa da olmasa da.

 

Uzun zamandır Türkiye’de birçok insan gibi maddi sıkıntılar içindeyim. Hani her şey üst üstte gelir ya. İmkânlar olmadığı zaman her şey üstüne gelir. İnsan “yeter artık” diye isyan eder. Ben isyan etmedim, çaresine bakmaya çalıştım. Çalıştım ama bir sonuç olmadı. Yine çaresiz ve imkânsız gibi her şey önümde duruyor. Gün geçtikçe de büyüyor gözümde.

 

18 yıllık evliyim. (Gereksiz geçen onca yıl. O kısmı ayrı bir konu.) İki çocuğum var. Kızım 14 Ocak’ta 18 yaşına girecek, oğlum 20 Ocak’ta 16 yaşına girecek. İkisi de okuyor çok şükür.

Kıt kanaat geçiniyoruz. Ben de eşim de çalışıyoruz. Ama birkaç yıl önce eşimin çalıştığı şirket bizi alt üst etti. Kendileri de battı. O günden beri toparlanmaya çalışıyoruz ama bir türlü olmadı. Eşim bir süre işsiz kaldıktan sonra iş buldu. Şimdi o 900 TL alıyor, ben ise 750 TL alıyorum. 550 ev kirası, telefon, elektrik, su, tüp, çocukların okul masrafı, yol masraflarımız, yiyecek içecek, eşimin kredi kartı için bankadan çektiği kredi borcu ödemesi ayda 250 TL ve borçlarımız. Bir evin giderlerini bilirsiniz, hepsini aldığımız bu maaşla idare etmeye çalışıyoruz.

 

Şimdi diyeceksiniz ki bütün bunlardan bana ne?  Böyle sorunları olan hatta daha çok imkânsızlıklar içinde olan bir sürü insan var. Haklısınız tabii. Ama ben içinde bulunduğum durumu çözebilmek için her türlü şansımı denedim, deniyorum.

 

Hafta sonları tatil olduğum için iş aradım. Ev temizliği, ofis temizliği, alnımın teriyle kazanacağım ek gelir için nette ilan verdim, her arkadaşa, tanıdığa söyledim.

 

Tanıdıklardan olumlu cevap gelmedi, iş yok. Netten ise bir sürü kendi egolarını düşünen sapıklardan cevap geldi. Yine de bir ihtimal diye kendimi riske atıp görüşmelere gitmeyi de düşündüm ama bu kadar sorunların içinde başka bir belaya bulaşmaktan korktum doğrusu.

 

Referanslı biri olsaydı hiç düşünmeden gece gündüz çalışmaya razıyım. En azından bir düzlüğe çıkana kadar ama yok. İşte bu çaresizlik içinde en kolay çözüm olan nefesimi sonlandırmadan, yıldızlara ulaşmak istedim yani size. Sıfıra yakın yaşamaya alıştım ama artık sıfırdayım. Çaresizlik nedir ne kadar biliyorsunuz bilmiyorum ama umarım kendimi anlatabilirim.

 

Şimdi, beni bu kadar çaresizliğe iten durumlardan biri şu; ben Rizeliyim. Ailem Rize’de yaşıyor. Ben İstanbul’da yaşıyorum. (Memlekete dönün demeyin. Eşim Karslı, memleketlerinde bir şeyleri yok. Zamanında göçüp gelmişler. Burada da bir şeyin sahibi olamamış.)

Çok sevdiğim kardeşim, (onun küçüğü erkek hariç) benim küçüğüm 33 yaşında okuyup öğretmen oldu 13 yıllık öğretmen fakat hayat arkadaşını ancak buldu. Uzun uğraşlar sonucunda nihayetinde evleniyor.

Kurban bayramının 4. günü nişan, 2 Temmuz’da da düğünü olacak. (Sıradaki erkek kardeşimi hiç demiyorum bile.) Şimdi; İstanbul’dan Rize’ye düğüne gitmek benim için imkânsız. Ama insanın kendi kardeşi hem de candan ciğerden nasıl öyle güzel günlerinde yanında olunmaz. İşte bunun için savaş veriyorum. Yol parası, kıyafet (hediyeden geçtim, o durumumu biliyor.) Şu anki gelirimle, değil Rize’ye düğüne gitmek, günlük kıyafetimle bile İstanbul’dan çıkamam.

 

Bu durumda sizin bana nasıl yardımınız olur ben de bilmiyorum ama dedim ya çaresizlik her türlü şeyi yaptırıyor insana. Şu an son şansımı deniyorum. Zaman zaman insan büyük boşlukta hisseder kendini, belki şu an onu yaşıyorum ama ben çaresizliği, çözümsüzlüğü kabullenemiyorum. Bir çıkış yolu, bir çare, çözüm vardır diye düşünüyorum ve aklıma gelen tüm ihtimalleri değerlendiriyorum.

Belki bir umut, küçük bir ışık, bir mum yanar. (Kullanmadığınız kıyafetleriniz, ayakkabılarınız varsa, kıyafet sorunumuz çözülür belki.) Umarım bir nefes olursunuz. Buna çok İhtiyacım var.

 

Son olarak sizden ricam, olur da bu mailimi okur da, yayımlamak isterseniz adımı, soyadımı ve iletişim bilgilerimi yazmazsanız çok sevinirim. Hayatım boyunca kaybetmediğim şey, onurum ve gururum olmuştur. Gazete de deşifre olsun istemiyorum. Size tüm iletişim bilgilerimi yazıyorum. Sevgi ve Saygılarımla.

 

Köşenizi keyifle okur, başarılarınızın devamını dilerim.

İyi Çalışmalar…

 

CEVAP: Sevgili Laz kızı, tabi ki kardeşinin düğününde onun yanında olmak ister insan. Eminim ki benim sevgili okurlarım da senin düğüne güzel kıyafetlerle, şıkır şıkır gitmene destek olacaklardır. Belki otobüs bileti göndermek isteyen bile olur. Lütfen bana beden ölçülerini de yaz ki okurlarımıza daha fazla bilgi verebileyim.

……………..

 

36 BEDEN GELİNLİĞİMİ VERMEK İSTİYORUM

 

Ayşe Hanım Merhaba,

 

Yazılarınızı hemen her gün takip ediyor, ilgiyle okuyorum. Sizin gibi değerli kalemlerin varlığı mutlu ediyor. Özellikle Yetiş Ayşe bölümünüzü okuyor, ne yapabilirim sorusunu bizlere sorgulatıyorsunuz, bu müthiş.  

Benim elimden gelen ne varsa yapmak isterim, bolluk içerisinde bir hayatım yok ama evimde şu anda 36 beden gece elbiselerim,  gelinliğim mevcut. Özellikle ihtiyaç sahibi bir gelin adayına özene bezene diktirdiğim gelinliğimi hediye etmek isterim. Sizin vasıtanızla olursa da çok sevineceğim.

 

Sevgiler  

Selin

 

CEVAP: Selinciğim harikasın ne diyeyim. İyi ki senin gibi okurlarım var. Sizlerden gelen bu desteği gördükçe mutlu oluyorum iyi ki bu işi yapıyorum diyorum ben de. Sana uygun taleplerin iletişim bilgilerini en kısa zamanda göndereceğim. Gelinlik ihtiyacı olanlara özellikle duyurulur.

 

 

………………

 

 

NİŞAN ELBİSESİ YARDIMI

 

 

Merhabalar Ayşe Hanım,

 

Bugünkü yazınızda bir bayanın nişan için bir elbiseye ihtiyacı olduğunu yazılmışsınız. Bende elbiseler var ancak kendisi kapalı bir elbise istemiş sanırsam. Belki benim elbisenin üzerine bolero vs giyerse, gayet şık olur.

 

Kendisine mail adresimi iletirseniz veya bana iletirseniz, irtibata hemen geçebilirim.

 

Teşekkür ederim.

Melek  

 

CEVAP: Melekciğim sen de adın gibi bir meleksin anlaşılan hemen gönderiyorum bilgileri. Sarılarak öpüyorum seni de, iyi ki varsın.

 

……………….

 

 SULTAN HANIM’IN BİLGİLERİ

 

Ayşe Hanım,

 

Kedilere mama yardımı yapabilmek için Sultan Hanım’a ulaşabilecek bilgileri rica edebilir miyim?

 

Ayrıca sitenizde son zamanlarda gündemden düşmeyen ve bizim gibi hayvan severlerin de düşürmeye niyeti olmadığı "kediyi tekmeleyerek öldüren" ismi lazım değil şahısla doğrudan ilgili olmasa bile insanlara bu yapılan olayın dehşetini anlatabilecek bir kaç satır yazar mısınız?  

Sizin gibi insanların kendilerinden biri kıvamında gördükleri candan, damardan, içi dışı bir (yağ çekmek gibi oldu ama vallahi de billahi de değil) hayatın içinde olmazsa olmazı olan birinin yazacağı bir cümlenin bile çok etkili olacağına inanıyorum.

Sizin gibi çılgın birini tanıdığım için çok mutluyum, itiraf edeyim ağabeyim sayesinde çocukluğumu onların karelerinde geçirdiğim Avanak Avni’nin ve Arap Kadri’nin yaratıcılarının kızı ve yeğeni olmanız da sizi daha daha çok sevmeme sebeptir. Hayatımın çılgın Bedişisiniz, takibinizdeyim.

 

Tüm içten sevgilerimle...

 

Sacide

 

CEVAP: Sultan Hanım’ın bilgilerini tabi ki hemen iletirim. Güzel sözlerin için de ayrıca teşekkürler.

 

Görüntüleri maalesef ben de internette izledim. Bu nasıl bir vahşettir anlamak mümkün değil. Bir insan masum bir kediye nasıl böyle bir kin besleyebilir aklım almıyor.

Gerçekten tedaviye ihtiyacı olduğunu ve acilen tecrit edilmesi gerektiğini düşünüyorum böyle insanların. Bugün minik bir kediye bunu yapan yarın insanlara da yapacaktır.

 

………………

 

 

İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM

 

 

Vakıf Gureba için yazdığım yazıyla ilgilenip Gureba’dan ilgili doktor için randevu almışınız. Ancak ben anneme Okmeydanı Ssk’dan endokrin için randevu aldım perşembe günü ve cuma günü gitti. Doktor tahlillerinin iyi olduğunu söylemiş.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

İyi günler, iyi çalışmalar.

 

Sevgi

 

CEVAP: Annenizin iyi olduğuna sevindim. Ancak rica edeceğim benden bir şey yapmamı istedikten sonra bir şekilde olay çözülürse beni de haberdar edin ki boşuna mesai harcamayalım biz de.

 

……………………

 

SEREBRAL PALSİ/SP'Lİ ÇOCUKLAR OKULU

 

 

Sevgili Ayşe,

 

Bugünkü yazında serebral palsiyi görünce hemen yazmak istedim. Türkiye'de ilk ve tek olan okulumuz hakkında bilgi vermek istedim. Ankara MEV Gökkuşağı İlköğretim Okulu.

Örnek bir okul, çünkü serebral palsiye sahip engelli çocuklar, engelsiz çocuklar ile birlikte öğrenim görüyor bu okulda. Eşi benzeri yok.

Aynı sınıflarda, aynı sıralarda, aynı koridorlarda, aynı yemekhanede geçiyor günleri.

Hep birlikte, hep el ele. Benim oğlum o okuldan mezun olup Anadolu Lisesi kazandı, kızım ise henüz 4 üncü sınıfta.

Engelli değiller çok şükür. Çok şükür diyorum, çünkü o okula her gittiğimde hayatımdaki her şeye şükür etmeyi öğrendim.

 

SP'li çocukların ve ailelerin yaşadıkları zorluklara şahit oluyorsunuz orada. Ama en güzeli ne biliyor musun? Oradaki engelli-engelsiz bütün öğrenciler kaynaşmış durumdalar.

Adı üstünde, bu bir kaynaştırma okulu zaten. Tüm çocuklar birbirini olduğu gibi kabullenmiş durumdalar. Benim çocuklarım sokakta bir engelli insan gördüklerinde garipsemiyorlar. Onlar için bu hayatın gerçeği, farklı insanlar da olduğunu kabullenmenin gerçeği.

Okuldaki öğrenciler birbirlerine destek oluyorlar, birlikte oyunlar oynuyorlar, birlikte yemek yiyorlar, bayramlarda törenlerde birlikte sahne alıyorlar. İzlediğim her töreni gururla ve gözyaşıyla, dolu dolu yaşıyorum. Bizim okulun çocukları şunu öğrendiler; engeller bedende değil, kalplerdedir. Onlar kalplerindeki engelleri kaldırdılar.

Bir an bile tereddüt etmedim çocuklarımı bu okula kayıt ederken. Asla pişmanlık yaşamadım. Oysaki yakın çevremden tepki de aldım. Çocuklarımı niçin engelli çocukların olduğu bir okula yolluyormuşum diye. Anlatamadım onlara, anlamak istemedi bir kısmı. Ne acı, farkında değiller ki hala, her an başımıza talihsiz bir kaza gelebilir, engelli yaşamak zorunda kalabiliriz. İlla başımıza mı gelmesi gerek empati hissetmek için?

Kızım ve oğlum çoktan farkındalar, SP'li çocukların seçimi değildi böyle doğmak.

Yargılamıyorlar, sorgulamıyorlar; arkadaşlarını birer birey olarak, kendileri gibi düşünceleri, duyguları olan bireyler olarak algılıyorlar.

Hayatlarının derslerini aldılar orada, sadece müfredat konularını değil. Umarım ülkemizde bu tür okullar çoğalır da, kalplerdeki engelleri birer birer kaldırırız ortadan.  

 

Sevgilerimle,

Esra U.

 

CEVAP: İlk defa duydum ben de böyle bir okulu. Sadece tek bir okulda değil tüm okullarda engelliler düşünülmeli. Onlara uygun asansörler, rampalar derslikler yapılmalı. İnşallah olur yakın gelecekte insan olduğumuzu hatırlarız.

 

---------------------

 

 

AZMİN ZAFERİ

 

Ayşe Hanım,

Nereden başlasam, nasıl anlatsam ah bir anlatabilsem. Yazılarınızın bir gününü dahi kaçırmadan okuyan sadık okuyucularınızdanım. Çoğu yönlerimiz benzeşiyor, bazen ben yazsam aynını yazardım diye düşünüyorum.

Ben kim miyim?  Ben ismimi yazmamanızı özellikle rica ediyorum.

41 yaşındayım, 16 yaşımda evlendim, 37 yaşımda boşandım. Hayatı sil baştan yaşamayı istedim. Azimliyim, hırslıyım, çalışkanım başarmamam için ne neden olabilir ki değil mi? Boşanır boşanmaz soluğu bilgisayar kursunda aldım. Sonraki yıl iş aramakla geçti.

Ha bu arada eski eşin tacizlerini, beni delirtmek için azami gayreti sarf etmesini söylemeden geçemeyeceğim.

Bir devlet kurumunda şirket personeli olarak işe başladım. İşimi çok ama çok sevdim. Çok geçmeden teşekkür belgeleri yağmaya başladı bile.

Müdürümün önünü kesenler, başhekimimin odasına dalmak isteyenler, daha neler neler.

İnsanları mutlu etmek o kadar kolay ki bir tek gülümsemem, elimden geleni yaptığıma inanmaları, aldığım hayır duaları anlatılmaz anlatılamaz.

Bu arada kanser olduğumu öğrendim. Allah razı olsun, müdürüm elinden gelen yardımı yaptı, ameliyat oldum.

Okmeydanı’nda yattım, üç ay kadar çalışamadım ama müdürüm olmasa beni çoktan işten çıkartmışlardı.

Onun sayesinde iyileşip işime döndüm. Bir amacım vardı; okumak, işime yönetici konumunda hizmet edebilmek.

Sağlık sektöründe hizmet etmeyi amaç edinen o kadar az insan var ki, başarabilirdim. Başardım, sağlık işletmeciliğini kazandım. Kazandım ama üç kızım var; biri Marmara İletişim’de, biri lise, biri ortaöğretim.

Aldığım maaş 700 TL gel de geçin bu parayla, oku. Bir de daha küçük bir kente yerleşmeliyim dedim. Bunu başhekimime de söyledim. Sağ olsun; “Gideceğin yerin mutlaka başhekimini arar senin hakkında bilgilendiririm. Aldığın teşekkür belgelerini göster, sana mutlaka yardımcı olurlar, inşallah” dedi.

Geldim Elazığ’a taşındım. Yerleşir yerleşmez, ev kiraladım, kredi çektim.

Bu arada tabi kızlarımı babalarına işe girince almak şartıyla emanet ettim. Gittim, başvurdum. Başhekimim dört kez aradı, buranın başhekimiyle görüştü.

Ne yaptıysam işe almadılar beni, buranın milletvekili danışmanıyla görüştüm. “Hanım öncelik hemşehrilerimin” demesin mi, kan beynime çıktı.

Tabi ki ben vasıflıyım, üç evladım var bakmakla mükellef olduğum. Ne önceliği, hiç mi insafınız yok? diye konuşunca; “Hanımın üslubunu beğenmedim” demiş danışman bey.

Gene kaldım ben evimden barkımdan, evlatlarımdan uzak, üstüne üstlük harç parası yüzünden kaydolamamanın üzüntüsü içinde. Dediği lafa bakın; üslubumu beğenmemiş. Allah’a havale ediyorum kendisini.

Böyle işte Ayşe Hanım, kredi çeker, sigortamın 4 senesini çocuk borçlanmasıyla öderim.

Okurum, doğudaki insanlara hizmet etmenin tadını çıkartırım diye düşünürken şimdi kirada evlatlarımdan uzaktayım ve Yetiş Ayşe Hanım diyorum. Rica ediyorum ismimi yazmayın, ararsanız sevinirim.

 

CEVAP: Azmine hayran kaldım. Gerçekten insanın kurulu düzenini bırakıp kendine yeni bir hayat kurması hiç kolay değil. Eminim ki sen bunun da üstesinden gelirsin. Belki Elazığ’dan bir okurumuz iş bulmana yardımcı olur.

 

 

---------------------------

 

KÜTÜPHANE TALEBİ

 

Merhaba Ayşe,

Dün gece twitter’dan mesaj atıp da yazdığım e-mailin silindiğini söyleyen benim. Kısaca anlatayım şimdi derdimi değil mi?

Öncelikle ben Yeşim Yüksel Kaya. Balıkesir Sındırgı Makbule Efe Anadolu Lisesi edebiyat öğretmeniyim.

Yazılarınla maalesef yeni tanıştım. Kaç gündür eskileri dahil hepsini okumaya çalışıyorum.

Bebeğimden fırsat buldukça tabi. Neyse seni okurken gördüm ki bazılarının isteklerini yayınlıyorsun.

Ayşe bizim okulumuzun da kitaba ihtiyacı var. Şimdi diyeceksin ki ya Balıkesir gibi yerde kitap mı arıyorsun ama işte Milli Eğitim okullara gerçekten çok az para yolluyor ve okul aile birlikleri de bizim gibi küçük ilçelerde fazla parasızlar.

Sana böyle yollayan çok var ama kütüphanemizi zenginleştirmek için her kapıyı zorlamalıyım.

Okulda kütüphanemiz var, daha doğrusu koridorda birkaç dolap var ama vergi hukuku, anayasa gibi kitaplar çoğunlukta. Zaten biz yeni ve küçük bir okuluz, henüz binamız bile inşaat halinde. Öğrencilerim kitap okumayı seviyor ama ellerinde çok az kitap var. Bazen birinin okuduğu kitapta 10-20 kişi sırada bekliyor.

Çünkü güncel romanlar istiyorlar. Sence bize yardım eden olur mu?

Bu konuda yazacağım o kadar çok şey var ki.

Ulaşabildiğim her kapıyı çalmaya çalışıyorum Ayşe. Kalabalıklarda yitip gitmelerini istemiyorum.

Sence bize kitap yollarlar mı?

Ankara Metropolitan Rotaract Kulübü Başkanı soruyordu ya sana belki bizim için de bir şeyler bulur, yollarlar. Devam et Ayşe. Her şey çok güzel gidiyor. Elinden bir şey gelemese de yine de teşekkürler. En azından sana bunları yazacak kadar samimi hissettiriyorsun bu bile yeter.

Not:   Ne biçim edebiyat öğretmeni, noktalama hiç yok deme tamam mı? Maalesef bilgisayarda yazma konusunda hiç iyi değilim.

 

CEVAP: Yeşim Hanım hep söylüyorum iyi ki sizin gibi duyarlı öğretmenlerimiz var. Ankara Metropolitan Rotaract Kulübü eminim ki şu an başka bir proje ile ilgilenmiyorlarsa seve seve size destek sağlayacaklardır.

………….

 19 EKİM TARİHLİ YAZINIZDAKİ BURS TALEBİ

 

Ayşe Hanım merhaba,

 

19 Ekim tarihindeki Yetiş Ayşe yazınızda belirtilen ve aşağıdaki şekliyle yer alan burs talebi için size yazıyorum. Maddi katkım çok yüksek olmayacak ancak aylık 50 TL gibi bir miktarı, okulunu bitirinceye kadar kendisine sağlamayı taahhüt edebilirim. Biliyorum yeterli olmayacak ama henüz bu konuda kimse harekete geçmediyse belki biraz ümit olur, nasıl ulaşabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca eğer burs vermek isteyen çok sayıda kişi olduysa, bir tanıdığımızın kızının da yurt/burs ihtiyacı olduğunu burada belirtmek isterim. İstanbul’da bir üniversitede 2.sınıf öğrencisi ve ailesi maalesef İstanbul dışında. Acil olarak kalacak yer ihtiyacı var (Avrupa yakasında). Ufak bir miktarla bu kızımıza da destek olmak istiyorum ancak kalacak yer parasını tek başıma karşılayamam. Üye olduğum mail gruplarından da bu konuda henüz ses çıkmadı maalesef.

 

Özellikle kız çocuklarının mutlaka okuması ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri gerektiğini düşünenlerdenim. Doğu illerimizden birinde bulunan bir kızımıza da beş senedir okul ihtiyaçlarını gönderiyorum.

Hala faal mi bilmiyorum; www.kardesinisec.com sitesinden bulmuştum kendisini, belki köşenizde bahsetmek faydalı olur.

 

Böyle konulardaki hassasiyetiniz için sizi tebrik ederim. Emeğiniz için şimdiden teşekkürler.

 

Bircan  

  

YETİM KIZIMIZA BURS

Sevgili Ayşe,

Sana bu sene üniversiteye kaydolan zor durumdaki bir yetim kızdan söz etmek istiyorum.

Babası polis emeklisi idi, yakalandığı kanser hastalığından kurtulamadı.

Bu arada aile emekli ikramiyesi dâhil ellerinde ne varsa buna harcadılar. Kızımızın ağabeyi maddi imkânsızlıktan dolayı eğitimini yarım bıraktı ve askere gitti.

Anne rahatsız ve kirada oturuyorlar. Okumayı çok isteyen kızımız bu yıl üniversiteye kaydoldu fakat mevcut şartlarla nereye kadar sürdürebilir bilemiyorum o da umutsuz. Bu yetim kızımıza burs verebilecek bir nebze olsun destek verecek kurum ya da kuruluş varsa çok seviniriz, selam ve sevgiler.

Müjgan

CEVAP: Müjgan Hanım inşallah kızımıza okurlarımızdan bir burs bulunur. Size de ilginizden ötürü teşekkür ediyorum. Sevgiler."

CEVAP: Sevgili Bircan, miktar küçük de olsa ne demişler damlaya damlaya göl olur. Sanırım senin bu emailin pek çok okuruma örnek olacaktır. Böyle minik harçlıkları herkes ayırsa pek çok öğrenciye ciddi anlamda burs sağlanacaktır.Sevgiler.

 

X

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar geçen hafta Yetiş Ayşe yine birçok ailenin yüzünü güldürdü. Bu da sizlerin sayesinde oldu dostlar.

Kıyafet yardımı yapan Süheyla Hanım’a, bir okurumuzu sevindiren Başak Hanım’a, bir anneyi mutlu eden Füsun Hanım’a, 3 aileye yardım eden ve bizlere her zaman destek olan Elmas Hanım’a, yıllardır Yetiş Ayşe gönüllüsü olan ve yardım ettiği kişilerin sayısını unuttuğumuz Korhan Bey’e, yine her zaman yardım eden Hicran Hanım ve eczacı kızı Melodi Hanım’a, bir anneyi sevindiren Handan Hanım’a; mama ve bez yardımında bulunan Özge Hanım’a ve diğer yardımsever dostlar hepinize teşekkür ederiz…

Lütfen mama ve bez yardımı isterken çocuğun cinsiyetini-kilosunu-kaç numara ve hangi marka bez/mama kullandığını belirtin. Yardım yapacak okurlar da bunları dikkate alarak bez-mama gönderirse daha doğru olur çünkü her bebek maalesef her ürünü kullanamıyor. Böylelikle yaptığınız yardım gerçekten yerine ulaşmış olur.

Kıyafet yardımı yapacak dostlar, illa ki yeni kıyafet almak zorunda değilsiniz elbette ancak kullanılmış kıyafet gönderecekseniz lütfen kıyafetlerin temiz, yıkanmış, hasarsız olmasına özen gösteriniz.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Annemin dikiş makinesini tamir ettirebilir misiniz Babam olmadığı için evi annem geçindirmeye çalışıyor, evde dikiş dikiyoruz beraber. Makinesi yandı geçen ay. Tamire götürdük ama bize göre yüksek bir fiyat istediler. Makine olmayınca elindeki işleri bitiremedi, zor durumda kaldık. Allah rızası için bize yardım edebilecek birileri de olursa zor durumdan belki kurtulabiliriz. Teşekkür ediyorum. Makinenin fotoğrafını atabilirim isterseniz.

Hayallerime de umut olursanız çok sevinirim Merhaba Ayşe Abla daha önce bir kez yazdım ama yardım eden olmadı benim hayallerime de umut olursanız çok sevinirim. Liseden sonra bir kaç yıl ailevi sağlık durumlardan sınavlara hazırlanamadım. Geçen yılın yaz aylarından bu yana kuaförde çalışıyorum dershaneye gitmek için para biriktirmeye çabalıyorum. Ailemin ödeyecek durumu yok. Bu dönem sonundan itibaren dershaneye gidip sınavlara hazırlanmam gerekiyor. Damlaya damlaya bir şeyler yapmaya çabalıyorum. Hayallerim için destek istiyorum. Büyük yardımlara gözüm yok sadece sınavlara hazırlanabilmek istiyorum.

Gıda yardımı istiyorum Merhabalar sevgili Yetiş Ayşe gönüllüleri. Ben evli ve bir çocuk annesiyim, eşim sabıkalı olduğu için düzgün bir gelirimiz yok. Malum ramazan geliyor, sizden gıda yardımı istiyorum Allah hepinizden razı olsun.

Oğullarım için kıyafet

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar geçen hafta tüm yardım isteyenlere ulaşıldı, hepinize sonsuz teşekkürler. Şu mübarek Ramazan ayında yardım isteyenlere canla başla koşan herkesten Allah razı olsun.

Bir aileye yardım eden Füsun Hanım’a, yatak isteyen okurumuzu sevindiren Zeynep Hanım’a, birçok kişiye gıda yardımı yapan Çağla Hanım’a, 2 okurumuza yardım eden Hatice Hanım’a, bir öğrencimize yardım eden Feride Hanım’a, hasta bir çocuğumuza yardım eden Buket Hanım’a, bir ailemizi sevindiren Özlem Hanım’a, 2 annemizi sevindiren Sayın Korkut’a, kıyafet yardımı yapan Melahat Hanım’a, bir ailemizi sevindiren Burcu Hanım’a, başka bir aileyi sevindiren Çiğdem Hanım’a, 3 aileye yardım eden Füsun Hanım’a, bir okurumuza yardım eden Gülnur Hanım’a ve tam 8 aileye yardım eden Özgür Bey’e çok çok teşekkürler. İyi ki varsınız dostlar.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

 

Oğlum ek gıdaya başladı ona doğru düzgün gıda yediremiyorum

Ablacım size çekinerek yazıyorum, bir tanıdığımdan duydum muhtaç olanlara yardımcı oluyormuşsunuz, Allah razı olsun sizden de aracı olandan da yardım edenden de. Ablacım eşim asgari ücretle çalışıyor, evimiz kira, 9 aylık bir oğlum var. Ben çalışıyordum ama işten çıkarttılar. Düğün borçlarımızdan kaynaklanan kredilerimizi ödüyoruz hala. O kadar sıkışık durumdayız ki bir ay kiramızı ödesek, diğer ay faturalarımızı yatırabiliyoruz. Çocuğuma mama alacak durumum bile yok. Şu Ramazan ayında ne sahurda ne de iftarda doğru düzgün yemek bile pişiremiyorum. Oğlum ek gıdaya başladı ona doğru düzgün gıda yediremiyorum. Lütfen sizden rica ediyorum benim sesimi de duyurur musunuz, belki bir hayırsever çıkar da çocuğumu sevindirir.

Dershaneye gitmek istiyorum

Ayşe abla ben 11.sınıfa gidiyorum. 3 yaşında bir kız kardeşim var. Annem ev hanımı, babam asgari ücretle çalışıyor. Babam evimizi geçindirmekte zorlanıyor. Dershaneye gitmek istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olacak biri olursa inanın çok memnun olurum.

Erkek bebek kıyafetleri ve bebek malzemeleri vermek istiyorum

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar geçen hafta Yetiş Ayşe yine birçok ailenin yüzünü güldürdü. Bu da sizlerin sayesinde oldu dostlar.

Hepinize teşekkür ederiz.

Lütfen mama ve bez yardımı isterken çocuğun cinsiyetini-kilosunu-kaç numara ve hangi marka bez/mama kullandığını belirtin. Yardım yapacak okurlar da bunları dikkate alarak bez-mama gönderirse daha doğru olur çünkü her bebek maalesef her ürünü kullanamıyor. Böylelikle yaptığınız yardım gerçekten yerine ulaşmış olur.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

KEMOTERAPİ TEDAVİSİ GÖREN OĞLUM İÇİN BEZ VE MAMA İSTİYORUMEvli ve iki çocuk annesiyim. Ev hanımıyım. Eşim işsiz. Kirada oturuyorum. Küçük oğlum 5/12/2014 tarihinde Ege Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Bölümü'nde  omurilik tümörü ameliyat oldu. Bu ameliyattan sonra 2015 yılı ocak ayında 9 Eylül Üniversitesi Çocuk Hem./ Onkoloji servisine sevk edildi.

O tarihten itibaren 2015 eylül ayına kadar her hafta, 2015 eylül ayından itibaren ise iki haftada bir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kemoterapi tedavisi alıyor. Bazı haftalar maddi imkânsızlıklardan dolayı tedavi için İzmir'e gidemiyorum. Bazı haftalarda da doktorumuzun yardımlarıyla tedaviye gidebiliyoruz. Çocuğumuzun tedavisi aksadığı için bu durum beni çok üzüyor. Bezi ve maması için yeterli maddi gücüm de maalesef yok. Değerli okurlarınızdan ricam bana bu konuda yardımcı olmanızdır.

HAYALLERİME DE UMUT OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM Merhaba Ayşe Abla daha önce bir kez yazdım ama yardım eden olmadı benim hayallerime de umut olursanız çok sevinirim. Liseden sonra bir kaç yıl ailevi sağlık durumlardan sınavlara hazırlanamadım. Geçen yılın yaz aylarından bu yana kuaförde çalışıyorum dershaneye gitmek için para biriktirmeye çabalıyorum. Ailemin ödeyecek durumu yok. Bu dönem sonundan itibaren dershaneye gidip sınavlara hazırlanmam gerekiyor. Damlaya damlaya bir şeyler yapmaya çabalıyorum. Hayallerim için destek istiyorum. Büyük yardımlara gözüm yok sadece sınavlara hazırlanabilmek istiyorum.

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar mübarek Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde hepinizin ibadetlerinin ve yaptığının yardımların kabul olmasını dilerim. Sizden ricam, bu haftaki taleplere bütçeniz doğrultusunda ufak da olsa yardımcı olmanız. Yardım etmek sevaptır.

Ramazan ayında fitre ve zekâtlarınızı gerçekten yardıma muhtaç insanlarla paylaşmak isterseniz lütfen bize ulaşın. Adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Yardım etmek istediğinizde hangi tarihli Yetiş Ayşe’de yayınlandığını ve rumuzunu mutlaka belirtirseniz daha hızlı sonuçlar alabiliriz.

Özellikle geçen hafta Yetiş Ayşe’ye gönül veren tüm dostlara çok teşekkür ederiz.

Bir öğrencimize burs veren Dilek Hanım’a, 3 kişiye yardım eden Füsun Hanım’a, 2 kişiye yardım eden Burcu Hanım’a, gıda yardımı yapan Çağla Hanım’a, 3 aileye yardım eden Hüseyin Bey’e çok teşekkürler.

Ayrıca Güler Hanım’ın uzun süredir burs verdiği öğrencimiz Saliha’mız mezun oldu ve bizlere teşekkür ederek bu gururu paylaştı.

Özellikle burs isteyen öğrencilerden ricamız şudur, lütfen sabırlı olun! “Talebim yayınlandı mı?” diye sormanıza gerek yok,  Yetin Ayşe’yi okumanız yeterlidir! “Bana ne zaman yardım gelir?” diye lütfen sormayın, yardım etmek isteyen okur olunca hemen yönlendiriyoruz.

Benden ve asistanım Aslı’dan para isteyen okurlar, lütfen bize bu tarz taleplerle gelmeyin. Biz Yetiş Ayşe’de talebinizi yayınlarız, size yardım etmek isteyen okur olursa yönlendiririz. Bunun dışında benim ve Aslı’nın kimseye özel olarak yardım etme durumu yok, bu konuda anlayışınızı bekliyoruz.

Her hafta farklı bir okurun ihtiyacını karşılamaya, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Aynı kişilerin taleplerini her hafta yayınlamıyoruz. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız.

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar mübarek Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde sizleri biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Gıda, burs, kıyafet ve diğer taleplere maksimum ilgi gösterirseniz mutlu olurum.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Mayıs ve Haziran'ı geçiremeyeceğimSadece 2 aylık cüzi miktar burs istiyorum. Erzurum'da okuyorum, iş arıyorum kimse okuldan dolayı iş vermiyor çok ihtiyacım var. Ailem yurt paramı ödeyip aylık 150 TL yolluyor, masraflarıma yetiştiremiyorum. Bu seneyi bitireyim yazın çalışıp biriktirip okula başlayacağım 2 aylık yardım bekliyorum.  

 

Canım Annem için Babamın bizi terk etmesiyle, 5 kadın birlikte yaşam mücadelesi verdiğimiz hayatımıza destek ricasında bulunmak için yazıyorum. Biz 4 kız kardeşiz, 2 yıl önce babam bizi terk etti. Küçük kardeşim 2 yaşında, ikiz kardeşlerim ise lise 3. sınıfa gidiyor. Annemin destek alabileceği ve tutunabileceği tek dal biziz. Ailem İstanbul'da yaşıyor, ben Ankara Hacettepe Üniversitesi'nde okuyorum. İlk yılım okulda sürekli cafelerde çalışarak kendimi geçindirmeye aileme destek olmaya çalıştım. Evimiz kira, annem tekstil fabrikasında asgari ücretle çalışıp 4 kızına bakmaya çalışıyor. En ufak bir desteğin bile anneme hayat olacağını düşünüyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Çaresizliğime çare ol Sevgili Ayşe Aral, bu yazıyı kararsızlığımı yenerek yazıyorum.  Ben kanser hastasıyım sağ akciğerimin %60 i  zorlu bir ameliyatla alındı. Çoğu zaman nefes sorunu yaşıyorum.  Doktorlar oksijen tüpü önerdiler, şu an her gece oksijen tüpü kullanıyorum.  Kemoterapi görüyorum  bu da beni fazlasıyla yıpratıyor, haftada en az 2 kilo zayıflıyorum, ek gıda takviyesi uyguluyorlar. Her hafta hastaneye gidiyorum, her gidişim 100 lirayı buluyor ayda 4 sefer gidiyorum. Taksi ile gitmek zorunda kalıyorum. Arkadaşlar dönüşümlü olarak benim bakımımı üstlendiler sağ olsunlar, tabi ki gıda da çok önemli protein ağırlıklı beslenme gerekli. Evim kira ve de rutubetli. Bu sağlığımı daha çok olumsuz etkiliyor. Ekonomik durumdan dolayı taşınamıyorum. Emekliyim maaşımız malum bu masrafları karşılamak mümkün değil bu nedenle borçlandım. Bu sıkıntılar yetmiyormuş gibi beni en çok üzen de oğlumun yurtdışında cezaevinde olması. 19 aydır çocuğumu göremiyorum, mahkemesi 22 Eylül’e ertelendi, ekonomik durumumuz iyi olmadığı için avukat da tutamadık. Gidip çocuğuma sarılıp hasret giderememem beni kahrediyor, ne kadar yaşarım bilemem ama şunu çok iyi biliyorum oğlumun hasreti gözlerimin açık gitmesine neden olur.

Sevgili Ayşe Hanım, ben bunları yazarken hayatımın bir kesitini dile getirdim, bu Türk filmi değil hepsi gerçek, hastane raporlarım mevcut dilerseniz birer kopyasını size gönderebilirim.  Benim ricam bu ekonomik sıkıntılarımı gidermeye yardımcı olacaklara aracı olmanız. Ayrıca kemoterapiden kaynaklı saçlarım azar azar dökülüyor.  Tamamen döküldüğünde kullanmam için kısa ve beyaz renkli bir peruk kullanmam icap edebilir yaşlı olduğum için, 63 yaşındayım. Beyazı tercih ediyorum. Bana peruk tedarik edebilecek bir okurunuz bulunur mu acaba? Şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılar.

Gıda yardımı istiyorum

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar geçen hafta Yetiş Ayşe yine birçok ailenin yüzünü güldürdü. Bu da sizlerin sayesinde oldu dostlar.

Bir öğrencimize yardım eden Gülnur Hanım’a,

Başka bir okurumuzun halı ihtiyacını karşılayan ve farklı iki anneyi sevindiren Korhan Bey’e,

Yardım isteyen bir okulumuza destek olan Azize Hanım’a,

Bir anneyi sevindiren Canan Hanım’a,

Üç aileye yardım eden kolilerce mama ve bez gönderen İrem Hanım’a,

Bir okulumuzun ihtiyaçlarını karşılayan Lale Hanım’a,

Kıyafet yardımı yapan Sibel Hanım’a sonsuz teşekkürler…

 Lütfen mama ve bez yardımı isterken çocuğun

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar her hafta gelen yardım taleplerine gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz. Bu hafta da yardım isteyen dostlarımıza el uzatacağınızdan hiç şüphem yok. Yetiş Ayşe olarak sizlerle birlikte Türkiye’nin en büyük sosyal yardımlaşma platformu olduğumuzu biliyoruz ve bununla gurur duyuyoruz. Lütfen bütçeniz doğrultusunda yardımınızı esirgemeyin.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Oğlum ek gıdaya başladı ona doğru düzgün gıda yediremiyorumAblacım size çekinerek yazıyorum, bir tanıdığımdan duydum muhtaç olanlara yardımcı oluyormuşsunuz Allah razı olsun sizden de aracı olandan da yardım edenden de. Ablacım ben asgari ücretle çalışıyorum, evim kira 7 aylık bir oğlum var. Eşim çalışıyordu ama geçen ay işten çıkarttılar. Düğün borçlarımızdan kaynaklanan kredilerimizi ödüyoruz hala. O kadar sıkışık durumdayız ki çocuğuma mama ve bez alacak durumum bile yok. Oğlum ek gıdaya başladı ona doğru düzgün gıda yediremiyorum. Lütfen sizden rica ediyorum benim sesimi de duyurur musunuz belki bir hayırsever çıkar da çocuğumu sevindirir.

Çocuklarım için kıyafetBen Kayseri’de yaşıyorum 2 çocuk annesiyim. Çocuklarım için kıyafet ve erzak yardımı istiyorum.

Halıya ihtiyacım varEvli bir çocuk annesiyim, durumumuz nedeniyle oturduğum eve halı alamıyorum. Yerler beton. Evinde kullanılmayan halıları olan varsa gönderebilir misiniz Allah rızası için. 

Derdim o kadar büyük kiAblacım benim derdim o kadar büyük ki belki bir çare olursunuz diye size yazmamı söyledi komşular. Benim eşim hapiste. 3 çocuğum var abla. Kızım 16 yaşında, oğlum 10 yaşında. En küçük çocuğum da doğuştan engelli ve damak yarıklığı var. Sadece mamayla beslenebiliyor. Ben eşimle kaçarak evlendiğim için ailem beni sildi. Merdiven temizliğine gidiyorum, evim kira. Aldığım üç kuruş para ne kirama yetiyor, ne çocuklarımın okul masrafına, ne faturalarıma. Engelli olan çocuğumun tedavisini ve ilaçlarını bile alamıyorum. Ablacığım çok büyük çıkmazdayım. Bana bir el uzatan olursa duacı olurum.

Yol yemek yurt parası Merhaba ben ziraat fakültesi tarla bitkileri öğrencisiyim. Bölüm 2.siyim, babam 3 çocuk okutup  eve bakıyor. Annem ve babam işten çıkarıldı. Ben hem çalışıp  hem de okuyorum. 3. sınıfım  ve çok zorlanıyorum, yol yemek yurt parasını anca karşılamaya çalışıyorum  sizlerden yardımlarınızı bekliyorum.

Bana yardım eder misiniz Ben Ziraat Fakültesi 2. Sınıf öğrencisiyim. Bu sene yabancı dil kursuna gitmek istedim ama ailemin maddi durumu iyi olmadığından gidemedim. Bir meslekte en önemli şey yabancı dil hepimizin bildiği gibi. Bölümüm çizim ağırlıklı, çizim kurslarına gitmem de gerekiyor mezun olduğumda iyi bir yerde çalışa bilmem için. Bu kurslara ihtiyacım var. Maalesef babam serbest meslekle uğraştığı için maddi durumu bu iki kursa beni göndermeye yetmiyor, aynı zamanda devlet yurdunda kalıyorum ve yemekleri artık yiyemez hale geldim. Çok iyi bir ders çalışma ortamına sahip değilim bunların hepsinin yanı sıra banyo ve lavabolar görevliler ne kadar temizlerle temizlesinler çok pis. Çok sık hastalanıyorum artık. Ailemin gönderdiği para ile ay sonunu getiremiyorum sizlerden yardım bekliyorum...

Okula gidecek param yok

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe için gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkürler dostlar. Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

38-40 beden kıyafet vermek istiyorum

18 yaşındayım. Birçok kıyafetim var ve bunları ihtiyacı olan insanlara vermek çok istiyorum. İhtiyacı olan kişiler olursa yönlendirebilir misiniz?

Kısa süre için yardım Kars’ta PDR okuyan bir öğrenciyim. Burada gerek iklim gerek de pahalılık nedeniyle maddi açıdan çok zorlanıyorum. Birkaç aylığına yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Burs istiyorum-Aksaray Üniversitesi

Aksaray Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde birinci sınıf öğrencisiyim. Devletin verdiği bursa ve krediye başvuruda bulundum fakat bana çıkmadı. Çevreden de sizin öğrencilere burs şeklinde yardımda bulunduğunuzu duydum ve bana da burs verme imkânınız varsa yardımınızı beklemekteyim. Çok teşekkür ederim iyi akşamlar.

1,5 yaşındaki kızım için bez

Merhaba ben köyde oturuyorum. 2 tane çocuğum var, ihtiyaçlarını alamıyorum. Belimden rahatsızım, tedavi olamadım yataktan kalkamıyorum. Maddi imkânım yok, kızım bir buçuk yaşında bezi yok, oğlum 4 yaşında elbiseleri  ayakkabıları yok. Lütfen bize yardımcı olursanız sevinirim.

Burs istiyorum- Türk Dili ve Edebiyatı

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe için yaptığınız her iyilik ve yardımın sizlere katlanarak geri dönmesini diliyorum. Özellikle geçen hafta yardıma koşan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu hafta da özellikle çocukları için yardım isteyen zor durumda olan annelerin derdine derman olmanızı rica ediyorum. Bütçeniz doğrultusunda bez, mama, gıda alışverişi yapabilirsiniz. 

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Oğlum ek gıdaya başladı ona doğru düzgün gıda yediremiyorum

Ablacım size çekinerek yazıyorum, bir tanıdığımdan duydum muhtaç olanlara yardımcı oluyormuşsunuz Allah razı olsun sizden de aracı olandan da yardım edenden de. Ablacım ben asgari ücretle çalışıyorum, evim kira 7 aylık bir oğlum var. Eşim çalışıyordu ama geçen ay işten çıkarttılar. Düğün borçlarımızdan kaynaklanan kredilerimizi ödüyoruz hala. O kadar sıkışık durumdayız ki çocuğuma mama ve bez alacak durumum bile yok. Oğlum ek gıdaya başladı ona doğru düzgün gıda yediremiyorum. Lütfen sizden rica ediyorum benim sesimi de duyurur musunuz belki bir hayırsever çıkar da çocuğumu sevindirir.

Yemek pişirmek için tüp bile alamıyoruz

Bir konuda utana sıkıla yazıyorum. Aylardır babamın sağlık sorunundan dolayı gelirimiz yok. İki küçük kardeşim var. Yemek pişirmek için tüp bile alamıyoruz. Takı yapıp satıyorum pazarda ama yapmak için de malzeme almam gerekiyor, alamıyorum. Bu konuda ve ailem için yardım istiyorum. Küçük de olsa bizim için çok önemli. Teşekkür ediyorum.

Çocuklarıma bez ve gıda Benim 2 tane çocuğum var, 2 yaşında kızım 4 yaşında oğlum var. Onlara kıyafet alamıyorum. 2 yaşında kızımın bezi yok, gıdamız yok. Benim bel fıtığım patladı 2 tane, sağ ayağımda çekilmez sancılarım var yürüyemiyorum, yataktan kalkamıyorum. Maddi imkânım yok tedavi olamadım. Zor durumdayız bize de yardımcı olsanız Allah razı olsun sizden.

Bez ve mama

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar geçen hafta Yetiş Ayşe için gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz.

Bir öğrencimize burs sağlayan Canay Hanım’a,

kıyafet yardımı yapan Serap Hanım’a,

iki anneyi sevindiren ve her zaman yardıma koşan Gökçe Hanım’a,

yurt dışından yardım etmek için çırpınan Gülnaz Hanım’a,

iki anneyi sevindiren ve isminin gizli kalmasını isteyen Yetiş Ayşe gönüllüsüne,

üç aileye ulaşan ve bizlere her zaman destek olan Korhan Bey’e sonsuz teşekkürler.

İyi ki varsınız…

Sizler sayesinde geçen hafta birçok ailenin yüzü güldü, aldığınız dualar çok emin olun dostlar. Sağ olun var olun…

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar bu hafta gelen yardım isteklerine maximum ilgi göstermenizi özellikle rica ediyorum.

Annelerin çocukları için yardım çığlıkları inanın ki içimizi dağladı… Allah kimseyi zor duruma düşürmesin, kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Çaresizlik gerçekten çok zor.

Sevgili dostlar lütfen ama lütfen gıda talepleri, kıyafet ve çocuk bezi taleplerine özellikle ilgi göstermenizi rica ediyorum.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr 

Ablacım benim derdim o kadar büyük ki belki bir çare olursunuz diye size yazmamı söyledi komşular. Benim eşim hapiste. 3 çocuğum var abla. Kızım 16 yaşında, oğlum 10 yaşında. En küçük çocuğum da doğuştan engelli ve damak yarıklığı var. Sadece mamayla beslenebiliyor. Ben eşimle kaçarak evlendiğim için ailem beni sildi. Merdiven temizliğine gidiyorum, evim kira. Aldığım üç kuruş para ne kirama yetiyor, ne çocuklarımın okul masrafına, ne faturalarıma. Engelli olan çocuğumun tedavisini ve ilaçlarını bile alamıyorum. Ablacığım çok büyük çıkmazdayım. Bana bir el uzatan olursa duacı olurum.

Ablam için hamile kıyafeti Merhabalar ben sizden hamile giyim için yardım isteyecektim. Ablam hamile, durumları iyi olmadığı için eşine de ihtiyacım var diyemiyor. Çok üzülüyorum, ben de öğrenci olduğum için sadece bir pantolon alabildim onu giyiyor. Diğer  giysileri artık olmuyor. Ben de çaresiz kaldığım için sizinle paylaşmak istedim. Ablam beş buçuk aylık hamile ve 65 kiloda, kızı olacak. Sizlerden giymediğiniz, dolabınızın bir köşesinde olan hamile giyiminiz varsa paylaşmanız bizi çok mutlu eder. İlginiz için teşekkür ederim şimdiden.

Kitap okumayı çok seviyorum Ben 23 yaşında üniversite öğrencisiyim. Kitap okumayı çok seviyorum ancak öğrenci olduğum için alamıyorum. Bu konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum. Herhangi bir kitap sitesi için çek veya başka bir şekilde. İlginiz için teşekkürler.

1,5 yaşındaki kızım için bez

Merhaba ben köyde oturuyorum. 2 tane çocuğum var, ihtiyaçlarını alamıyorum. Belimden rahatsızım, tedavi olamadım yataktan kalkamıyorum. Maddi imkânım yok, kızım bir buçuk yaşında bezi yok, oğlum 4 yaşında elbiseleri  ayakkabıları yok. Lütfen bize yardımcı olursanız sevinirim.

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe’den yardım isteyen dostlara bazı hatırlatmalar yapmakta fayda görüyorum. Tüm taleplerinizi aaral@hurriyet.com.tr adresine gönderirken e-posta’nın konu kısmında ne istediğinizi (burs, yakacak, kıyafet, vs) belirtiniz. Kıyafet taleplerinde lütfen cinsiyet, yaş, beden bilgisi göndermenizi rica ederim.

Bilinmelidir ki Yetiş Ayşe öğrencilere burs, bebeklere bez, mama, ailelere gıda, yakacak, ihtiyacı olanlara kıyafet yardımı yapan ve tamamen gönüllülerden oluşan bir sosyal yardımlaşma platformudur.

Yetiş Ayşe para dağıtan bir platform asla değildir! “Bankadan kredi çektim ödeyemiyorum”, “kredi kartlarımı ödeyemiyorum”, “düğün yapacağım param yok”, “bankadan kredi çekeceğim ama sicilim bozuk bana borç verir misiniz”, “kiramı ödeyemiyorum” gibi istekler çok geliyor. Kimseye nakit dağıtmak, borç kapatmak, kredi almasına yardımcı olmak gibi bir misyonumuz asla yok! Lütfen bu tarz istekleri bize göndermeyin.

Ayrıca her talebin doğruluğunu araştırdığımız gibi burs isteyen öğrencilerimizin taleplerinde daha titiz davranıyoruz. Burs istemenin de bir üslubu olduğunu düşünerek “Aylık 200 lira burs istiyorum” şeklinde gelen e-postaları hemen siliyoruz ve asla yayınlamıyoruz! Ekibimizce istenilen bilgileri gönderen öğrencilerin taleplerini yayınlıyoruz.

Tüm Yetiş Ayşe gönüllülerine sonsuz teşekkürler…

Konuşsun, Kaynaşsın Kendine Yetsin İstiyoruz. Çok Mu? Sevgili Ayşe Hanım, sizlere bir arkadaşımın kuzenine yardım için aracı olmuşsunuz, bu şekilde ulaştım. Umuyorum bizlere de umut elini uzatacak gönlü zengin biri ya da birileri için vesile olursunuz. Her hayat bir mücadele içerisinde, bizdeki ise 6 yaşında her çocuk gibi dünyalar tatlısı, can paresi, yeğenim Alp. Şuan 6 yaşında nöro-gelişimsel gerilik tanısı ve aynı zamanda epilepsi hastası bir kuzu kendisi. 1. yaşını doldurduktan sonra geçirdiği ilk epilepsi nöbeti sonrasında tanısı konuldu ve tedavi/terapilerine başladık. İlk zaferimiz Alp in 2,5 yaşında bağımsız/desteksiz yürümesini sağlayarak aldık. Tarif edilemez bir mutluluktu.. henüz yolumuz çok uzun, diğer umutla beklediğimiz ise konuşması. Maalesef henüz konuşamıyor. Eylül 2017 itibariyle Alp'i ilköğretime başlatmamız gerektiğini söylediler. Bunun için onu Alp gibi özel çocukların dilinden anlayan, şefkatli ellere teslim etmek istiyoruz. Bir nöbet geçirdiğinde ne yapacağını bilen doktorunun, hemşiresinin olduğu ve aynı zamanda öğretmenlerinin de bu konularda eğitimli olduğu bir okula! Bunun için araştırmalarımız sonrası Sabancı Vakfı’na ait Metin Sabancı Spastik Çocuklar Okulunun Alp’in gelişimini destekleyip yetişkin olduğu zamanlarda, tek başına hayatta kalmasını amaç edinen bir kurum olduğunu gördük. Alp'i bu 8 yıllık eğitim serüveninde onu hayata kazandırılmasına oldukça büyük katkısı olabilecek, bu okul için eğitim desteği arıyoruz. Umuyoruz, sesimize ses, umudumuza ışık için aracı olursunuz. Güzel haberler alabilmek ümidiyle, Kuzusunun Bir tanecik Halası, Begüm.

BURS İSTEYENLER

Burs istiyorum-Tarla Bitkileri Tarla Bitkileri bölümü 3. Sınıf  öğrencisiyim. Annem ve babam işten çıkarıldı. 3 kardeşiz ve üçümüz de okuyoruz. Ailem para yetiştirmekte  zorlanıyor. Kış döneminde çiftçilik de yapamadığımız  için zor durumdayım, sizlerden yardım bekliyorum.

Burs istiyorum-Gıda Mühendisi

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe için gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz. Bize gelen her talep çok değerli. Gönül ister ki herkese yardımcı olabilelim…

Sizler sayesinde elimizden geldiğinde herkesi mutlu etmeye çalışıyoruz. “Benim göndereceğim 50 liradan ne olur” demeyin lütfen, damlaya damlaya göl olur derler ve oldu da! Yılbaşından bugüne kadar bakın o küçük yardımlarla neler yaptık!  55 öğrencimize burs sağladık, çocukları için gıda-kıyafet-bez-mama isteyen 46 anneye ulaştık. Çok önemli sağlık problemleri için ameliyat olması gereken çocuklarımızı sağlığına kavuşturduk. Bunları hep sizlerin katkılarıyla yaptık. Ve bu hafta da yine bir sağlık sorunu için sizlerden destek bekliyoruz. Hepinize sonsuz teşekkürler, sağ olun var olun dostlar…

Tedavi olmak istiyorum Ayşe Hanım benim sizden bir ricam var. 2 tane bel fıtığım patladı, sağ ayağımda his ve güç kaybı, uyuşma oldu. Yürümekte zorlanıyorum, tedavi olamadım. Yataktan kalkamıyorum. Maddi imkânım yok. Kök hücre tedavisi olmam lazım acilen ve yoksa  felç riskim var. Ne olur bana yardımcı olun. Mutlaka yüreği güzel bir insan bana el uzatır diye düşünüyorum. Çok ağrıyor sağ bacağım, dayanamıyorum Ayşe Hanım, benim yazımı yayınlasanız çok sevinirim çok çaresizim. 

BURS TALEPLERİ

Lütfen burs isteyen öğrencilerimize gereken ilgiyi gösterelim dostlar!

Kardeşimin servis ücreti için yardım Ayşe hanim merhaba, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine yazıyorum. Çünkü çok çaresiz olduğumu gördü bir yol araştırdı ve sizi buldu Allah razı olsun ondan da sizden de.19 yaşındayım. 4 kişilik bir aileyiz, bilinçsiz değiliz, hiçbir şey yapmadan bize yardım gelsin diye beklemiyoruz elbette. Eğitime önem veriyoruz kardeşim okuyor, ben sınavlara hazırlanıyorum, annem kurslara gidiyor bir şeyler öğrenmek meslek edinmek için. Babam da aslında çalışıyordu ve güzel geçiniyorduk. Ama çalıştığı şirket battı ve babamın da üstüne pek çok borç bırakıp kaçtılar. Şimdilik yeni bir iş bulmaya çalışıyor. Bizim için en önemlisi kardeşimin okuluna devam edebilmesi. Babamın üzerine kalan borçlardan ve ev kirası ve diğer faturalardan dolayı sömestr tatilinden önceki 2 aylık servis ücretini ödeyemedik. Yeni dönem başlarken ödeyemezsek yeni ayın ücretini de veremezsek okula gidemeyecek. Otobüsle gidilebilecek uzaklıkta değil ve maalesef, otobüs ücretini bile verecek durumda değiliz. Gerisi hallolur ama sadece bu konuda utanarak yardım istiyorum. Sevgiler gönderiyorum.

Dershaneye gitmek için yardım istiyorum

Merhaba Ayşe Abla benim hayallerime de umut olursanız çok sevinirim. Liseden sonra bir kaç yıl ailevi sağlık durumlardan sınavlara hazırlanamadım. Geçen yılın yaz aylarından bu yana kuaförde çalışıyorum, dershaneye gitmek için para biriktirmeye çabalıyorum. Ailemin ödeyecek durumu yok. Bu dönem sonundan itibaren dershaneye gidip sınavlara hazırlanmam gerekiyor. Damlaya damlaya bir şeyler yapmaya çabalıyorum. Hayallerim için destek istiyorum. Büyük yardımlara gözüm yok sadece sınavlara hazırlanabilmek istiyorum. Sevgiler.

Burs istiyorum-Gıda Mühendisi

Yazının Devamını Oku

Sen ne zaman bu kadar büyüdün ya!

 Geçenlerde Begüşüm’le yan yana oturuyoruz.Begüş yani Begüm benim 24 yaşındaki kızım.

Bir an telefonu çalıyor ve konuşuyor, “Kim?” diyorum.
En yakın arkadaşlarından birinin adını söylüyor.
Arkadaşı daha yeni evlendi.
Ve devam ediyor konuşmaya...
“Hah şekerim yok hamile değilsindir, miden başka şeyden bulanıyordur!”
Bu konuşma bende bomba etkisi yaratıyor!
Ağzımı kapalı tutmak için mutfağa gidiyorum, yoksa konuşacağım!

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar geçen hafta Yetiş Ayşe için gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz.

Bir anneyi ve kızını sevindiren Ayşen Hanım harikasınız…

Bir öğrencimize el uzatan Elif Ece Hanım süpersiniz…

Başka bir annemizi ve çocuklarını sevindiren Ebru Hanım ne tatlısınız… Yaptığınız yardımları Allah kabul etsin, rahmetli babanızın mekânı cennet olsun…
İki güzel yavrumuzu ve annesini sevindiren Semra Hanım sağ olun var olun…

Sevgili dostlar sizlerden ricam bu hafta özellikle burs isteyen öğrencilerimize destek olmanız. Bir çok talep haftalardır yayınlanıyor ancak maalesef henüz bu çocuklarımıza yardım ulaşmadı. “Benim göndereceğim 50 liradan ne olur” demeyin lütfen, damlaya damlaya göl olur derler. Bütçeniz doğrultusunda bu çocuklarımıza yardım ederseniz çok mutlu oluruz.

Ayrıca “Diğer yardım talepleri” ve “Kıyafet talepleri” kısmında yayınlanan isteklere de dikkat etmenizi dilerim, belki evinizde kullanmadığınız fazladan bir eşya vardır ya da giymediğiniz kıyafetler. Bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanız ne büyük iyilik olur. Ya da gıda, mama, bez isteyen taleplere el uzatırsanız bir anneyi nasıl sevindireceğinizi düşünün…

Hepinize şimdiden sonsuz teşekkürler…

MomTalks…

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe için gösterdiğiniz ilgiye sonsuz teşekkürler. Her hafta olduğu gibi geçtiğimiz hafta da e-posta kutumuz yardım talepleriyle doldu taştı.

Bu yoğun ilgi Yetiş Ayşe’nin çok kişi tarafından okunuyor olduğunu gösteriyor. Bu da bizi hem mutlu ediyor hem de bu kadar çok yardım talebi gelmesi, yardıma muhtaç bu kadar çok kişinin olduğu gerçeği karşısında üzülüyoruz.

Elimizden geldiğince her talebi karşılamaya çalışıyoruz.

Bu hafta çok yoğun talep geldiği için özellikle kıyafet, gıda ve diğer yardım taleplerine yer verdik.

Sizlerden ricam lütfen her talebi okuyup, bütçeniz doğrultusunda gıda taleplerine yardımcı olmanız.

Evinizde dolabınızda giymediğiniz kıyafetleriniz mutlaka vardır, bunları ihtiyaç sahipleriyle paylaşmanızı isterim.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Tek gözü görmeyen kediciğe Ankara’da yuva arıyoruz

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar her hafta bizim yanımızda olduğunuz ve Yetiş Ayşe’den desteklerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederiz.

Bu hafta burs isteyen öğrencilerimize dikkatinizi çekmek istiyorum. Henüz yardım gelmediği için taleplerini tekrar yayınladıklarımız var. Sizden ricam lütfen bütçeniz doğrultusunda bu öğrencilerimize yardımcı olun. “Benim göndereceğim 50-100 liradan ne olur” demeyin, inanın öyle çok ihtiyaçları var ki o paralara…

Bu hafta da bizlerden yardım bekleyenlere duyarsız kalmayacağınızdan eminim dostlar. Tüm talepleri aaral@hurriyet.com.tr adresimize bekliyoruz…

BURS İSTEYENLER

Burs istiyorum- üniversiteli
Üniversite 1.sınıf öğrencisiyim. Annem ve babam 5 sene önce boşandılar annemle beraber kalıyorum. Ailemden aldığım parayı ailemin yüzüme vurmasından şikâyetçiyim. Babam evlendi ve onun da çok giderleri var birden fazla aileye bakıyor ve ona artık yük olmak istemiyorum. Bu bursa çok ihtiyacım var eğer geri ödemesi olursa öğrencilik hayatımdan sonra fazlasıyla ödeyebilirim. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Servis ücretim için yardım

Ben lise 3 öğrencisiyim. Okula servisle gidip geliyorum ve servis ücretim 300 lira oldu. Evimiz kira. Babam inşaat işçisi, 58 yaşında olduğundan çalışırken zorlanıyor. Sizden okulum için yardım bekliyorum.

Burs istiyorum- Türk Dili ve Edebiyatı

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Geçen hafta bir annenin yüzünü güldüren Nergis Hanım’a çok teşekkür ederiz…Bir başka aileye yardımcı olan Selen Hanım iyi ki varsınız…Üç öğrencimize bur sağlayan ve ayrıca da iki ailemize yardım eden Mine Hanım harikasınız…

Bir okulumuza yardım eden Pelin Hanım çok çok teşekkürler…Ayrıca her ay öğrencilerimize düzenli burs desteğinde bulunan ve bunun bilgisini bizimle paylaşan Korhan Bey’e, Zerrin Hanım’a, Alpay Bey’e sonsuz teşekkürler.Yetiş Ayşe sizlerin sayesinde günden güne daha da çok güçleniyor dostlar. Hepinize sonsuz teşekkürler…Bu hafta da bizlerden yardım bekleyenlere duyarsız kalmayacağınızdan eminim dostlar. Tüm talepleri aaral@hurriyet.com.tr adresimize bekliyoruz…

Hayvanlar için…Sevgili dostlar Gamze ve Felix Bildiriyor… Bu haftaki bölümde size Gamze’nin bildirdiği bir yardım ihtiyacını paylaşmak istiyoruz.İrtibat için aaral@hurriyet.com.tr ve  aralgamze@yahoo.com adreslerine ulaşabilirsiniz.

YUVA ARIYOR!!!

Şu hayatta tüm devrelerimi yakan bir şey varsa o da; kendinden ve hayattan vazgeçecek kadar kötülük görmüş masum bir canlının gözleri. Karşıma çıktığında ayakta duracak hali yoktu ve sığınabileceği en kötü yere yığılmıştı. O Kopay cinsi bir güzellik. Ama onu alan sadece ırkını sevmiş, kendisini değil. Kullanmış, doğurtmuş, işi bitince de doğru sokağa, sokaktan belediyenin eline. Enfeksiyon tavan yapmış durumda, vücudundan iltihap akıyor ve sistit. Şu an klinikte, önce bedenindeki yaraları sarıyoruz. Ruhundaki yaralar için ve gözlerinin içinin tekrar gülebilmesi için klinik çıkışı çok acil geçici/kalıcı yuvaya ihtiyacı var.

DİĞER YARDIM TALEPLERİ

36-38 beden kıyafet vermek istiyorum

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili Yetiş Ayşe dostları hepinize kucak dolusu teşekkürler… Bu hafta yine harikalar yarattınız…

Yurt dışından bize ulaşıp iki ailemizin yüzünü güldüren Müge Hanım çok teşekkürler…

Bir öğrencimizin eğitimine katkıda bulunan Seza Bey’e teşekkürler…

Bir anneyi sevindiren Özlem Hanım harikasınız…

Geçmiş haftalardaki Yetiş Ayşe yazılarını okuyup daha fazla kişiye yardım etmeye çalışan Sema Hanım ne güzel yüreğiniz var sizin…

Arkadaşlarıyla birlikte yardım ekibi oluşturan ve üç aileyi sevindiren Nilüfer Hanım süpersiniz…

Bir annemizi sevindiren Aysel Hanım sağ olun var olun…

Ve yıllardır birlikte çalıştığımız, ülkemizin dört bir yanındaki okullara yardım eden Anıl öğretmene de kocaman teşekkürlerimizi gönderiyoruz….

Bu hafta da bizlerden yardım bekleyenlere duyarsız kalmayacağınızdan eminim dostlar. Tüm talepleri aaral@hurriyet.com.tr adresimize bekliyoruz…

Yazının Devamını Oku

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar geçen hafta yayınlanan Yetiş Ayşe çok büyük ilgi gördü, bunun için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Bir annenin çığlığına sessiz kalamayan Ebru Hanım harikasınız… Gıda desteğinde bulunan Gökçe Hanım çok teşekkürler… Hızır gibi yetişen Serap Hanım iyi ki varsınız… Yetiş Ayşe’ye her zaman yardımcı olan Korhan Bey’e sonsuz teşekkürler… Pınar Hanım çok teşekkürler… İki ailemizin yardımına koşan Özlem Hanım süpersiniz… Yardım ekibiyle birlikte bu sefer de Yetiş Ayşe’ye koşan Şeyda Hanım harikasınız… Yine seve seve yardıma koşan Ozan Bey ne zarifsiniz… Gıda taleplerine duyarsız kalamayan Özdem Hanım’a çok teşekkür ederiz…

Bütçeniz doğrultusunda bir öğrenciye burs verebilir ya da bir aileye gıda yardımı yaparak yardımcı olabilirsiniz. Tüm talepler için aaral@hurriyet.com.tr adresimiz.

Bu haftaya gelen acil bir yardım isteği ile başlıyoruz. Ameliyat olacak kızımız için yardımcı olmak isteyen tüm dostları, doktorlarımızı ve hastaneleri göreve çağırıyoruz. 

KARACİĞER AMELİYATI OLACAK KIZIMIZA ÇOK ACİL YARDIM

Ayşe Hanım merhaba, ben Gıda Yüksek Mühendisi Gözde. Sizi ve birlikte çalıştığınız kişileri çok acil olan bir konu ile ilgili rahatsız ediyorum, daha önce hiç böyle bir yardım talebinde bulunmadım, nasıl yönlenebileceğimi de bilememekteyim açıkçası, öncelikle umarım kusuruma bakmazsınız. Ailemin ve benim çok yakinen tanığı, geçimini tarım işleri ile uğraşarak sağlamaya çalışan bir aile dostumuzun 23 yaşındaki üniversite mezunu kızı küçüklüğünden gelen bir karaciğer sorunu ile yaşamakta, bu sorun kızımızın yaşı ilerledikçe çok daha tehlikeli bir hal almıştır.

Kızımızın bu sorununu çözmek için hastane hastane dolaşılmış, en sonunda birçok doktor tarafından gerçekleşmesi gereken ameliyatı Türkiye'de sadece 3-4 kişinin yapabileceği belirtilmiştir. Bu kişilerden (diğerleri zaten yurt dışında yaşamaktadır), A… Hastanesi Öğretim üyesi Prof Dr. ile anlaşılmış, kendisi …. Üniversitesi Hastanesinde 70.000 TL karşılığında ameliyat edebileceğini belirtmiştir.

Aile kendi imkânları ile ücretin ancak 20.000’lik kısmını toparlayabilmiş, diğer geri kalan ücreti ise maalesef ve maalesef hala muallâkta kalmıştır. Aile parayı henüz toparlayamadığı için, kızımız maalesef hastaneye yatamayarak ameliyat olamamaktadır. Kızımızın sağlığı maalesef kötüye gitmekte olup, maalesef zaman aleyhimize işlemektedir. Kızımıza yardım etmek isteyenlere tüm bilgileri ve raporları sunabiliriz. Şimdiden yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim.

HAYVANLAR İÇİN…

Yazının Devamını Oku
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yazarın Tüm Yazıları