ZONGULDAK HABERLERİ

Otel ve restoranlarının dışarıya paket servisi yasaklandı

DHA
29.11.2020 - 14:31 |Son Güncelleme :
Otel ve restoranlarının dışarıya paket servisi yasaklandı
DHA

Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK Valiliği, otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranların dışarıya paket servis yoluyla satış yapmalarını yasakladı.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yaptığı toplantının ardından açıklama yapıldı. Toplantıda Kovid-19 salgınına yönelik yeni tedbirler yürürlüğe girdi. Açıklamada, 1 Aralık tarihine kadar yapılmaması kararlaştırılan, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinliklerin il genelinde 1 Mart 2021'e kadar ertelenmesine karar verildiği ifade edildi. Yeme-içme yerleri için getirilen kısıtlamalardan istisna tutulan otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranların sadece konaklama yapan müşterilerine yönelik yemek hizmeti verebileceği açıklanırken şöyle denildi:

"Otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranların dışarıya paket servisi yoluyla satış yapmalarına müsaade edilmemesine, bu yerlere yönelik denetim faaliyetlerinin yoğunlaştırılması ve etkinliğinin artırılmasına, otel ve konaklama tesislerinde bulunan restoran, lokanta ve diğer otel salonlarında saat 22.00'den sonra müzik yayınına (canlı müzik, kayıt dinletilmesi vb. her türlü yayın dahil) hiçbir şartta izin verilmemesine, yukarıda belirtilen hususların uygulanmasının, takip ve denetiminin kaymakamlıklar, genel kolluk birimleri, ilgili il ve ilçe müdürlükleri ve belediyeler tarafından koordineli bir şekilde yapılması kararlaştırılmıştır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Otel ve restoranlarının dışarıya paket servisi yasaklandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Kasım 2020 tarihinde saat 14 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Otel ve restoranlarının dışarıya paket servisi yasaklandı haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

04 Mart 2021, Perşembe
 • İmsak
  05:51
 • Güneş
  07:16
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  16:19
 • Akşam
  18:53
 • Yatsı
  20:13
Sayfa Başı