Beslediği sokak kedisine otomobille çarptı, veterinere götürdü

Güncelleme Tarihi:

Beslediği sokak kedisine otomobille çarptı, veterinere götürdü
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 11, 2023 14:12

Beslediği sokak kedisine otomobille çarptı, veterinere götürdü

Haberin Devamı

Aytaç ÖZTÜRK/ZONGULDAK,(DHA) – ZONGULDAK’ta otoparktan çıktığı sırada kendi beslediği sokak kedisine çarpan hayvansever kadın, yaralı hayvanı iyileştirmek için veterinere götürdü. Bacağı kırılan kedi veteriner kliniğinde tedavi altına alındı.
Aracıyla otoparktan çıkan ve ismi öğrenilemeyen kadın sürücü, bir anlık dikkatsizliği sonucu kendi beslediği tekir cinsi kediye çarptı. Kediye çarptığını son anda fark ederek aracından inen hayvansever kadın, yaralı hayvanı veteriner kliniğine götürdü. Ayağının kırıldığı belirlenen kedi, ameliyata alındı. Kedinin bir aylık tedavisinin ardından sağlığına kavuşacağı öğrenildi.
Kedinin ameliyatının 3 saat sürdüğünü belirten Veteriner Hekim Gökmen Koç, “Zor bir ameliyattı. Ameliyat yaklaşık 3 saat sürdü. Yaklaşık bir aylık iyileşme süreci bizi bekliyor. Tetkiklerde kalçasında ayrılma ve arka ayağında kırık olan kediye başarılı bir operasyon oldu. Bir ay boyunca kliniğimizde gözetim altında tutacağız. Bir aylık tedavi sürecinin ardından yeniden sağlığına kavuşacaktır” dedi. (DHA)
FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!