ZONGULDAK HABERLERİ

Maden işçileri için yeni proje

DHA
13.04.2021 - 16:30 |Son Güncelleme :
DHA

Maden işçileri için yeni proje

ZONGULDAK,(DHA)- TÜKİYE ile Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, 'Maden Sektöründe Çalışanların Psikososyal Risklerinin Değerlendirilmesi ve Önlenmesine Yönelik İşyeri Hekimlerinin Kapasitesini Geliştirme Projesi' hayata geçiyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından yürütülecek ve saha çalışmaları Zonguldak’ta gerçekleşecek olan, proje kapsamında çalışma heyeti Genel Maden İşçileri Sendikası'nı ziyaret etti. GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, GMİS Genel Sekreteri Ertan Kaya, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız ile Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile görüşen heyet, proje hakkında bilgiler verdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Örgütsel Psikoloji Yüksek Lisans Program Direktörü Doç. Dr. İdil Işık, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında maden sektöründe çalışanların psikososyal risklerinin değerlendirilmesi ve önlenmesine yönelik işyeri hekimlerinin kapasitesini geliştirme projesini hayata geçireceklerini söyledi. Projenin saha çalışmalarının Zonguldak’ta yürütüleceğini belirten Doç. Dr. Işık, Zonguldak’ta kamu kurumlarını, madencilik sektörünün temsilcilerini, madenler ve projeyle ilgili diğer kişi ve kurumları ziyaret edeceklerini ifade etti.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Maden işçileri için yeni proje hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Nisan 2021 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Maden işçileri için yeni proje haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

17 Mayıs 2021, Pazartesi
 • İmsak
  03:36
 • Güneş
  05:25
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:51
 • Akşam
  20:14
 • Yatsı
  21:55
Sayfa Başı